Bokser Jevgenijs Aleksejevs odwiedza schronisko dla zwierząt

Jakub Wasko

Jakub Wasko

zapowiedz

Dzisiejsza wiadomość ze świata boksu na MightyTips przybliża sylwetkę sportowca od tej ludzkiej, troskliwej strony.

MightyTips i bokser Jevgenijs Hurricane Aleksejevs, który jest niepokonany na zawodowych ringach, zdecydował się celebrować Międzynarodowy Dzień Dobroczynności, odwiedzając schronisko dla zwierząt. Ten dynamiczny zawodnik o potężnym uderzeniu, który w ostatnim czasie podbił swój rekord do 14-0 okazuje się bardzo łagodnym człowiekiem. Dzięki zwycięstwu nad francuzem Drimitrjem Trenelem The Hurricane wraca z Hiszpanii jako zwycięzca i tym razem zdecydował zaprezentować swoją delikatniejszą stronę.

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności został ustanowiony 5 września i jest obchodzony corocznie. Data nie jest przypadkowa, ponieważ to właśnie tego dnia obchodzona jest rocznica śmierci Matki Teresy z Kalkuty – laureatki Pokojowej Nagrody Nobla i szanowanej na całym świecie osobistości promującej miłosierdzie.

Bokser zdecydował się odwiedzić lokalne schronisko, żeby uczcić w ten sposób Dzień Dobroczynności. Dostarczył zwierzakom pokarm, środki lecznicze i spędził z nimi miłe chwile. Jak mówi biografia bokser The Hurricane, zawodnik do tej pory musiał mierzyć się z uderzeniami swoich przeciwników, ale tym razem z chęcią oddał się muśnięciom łapek mieszkańców schroniska, którzy łakną miłości oraz uwagi człowieka.

Jevgenijs powiedział nam, kim są dla niego zwierzęta: „Powinniśmy traktować zwierzęta jak rodzinę i najbliższych przyjaciół. Dbanie o ich dobre samopoczucie jest naszym świętym obowiązkiem.”

Więcej informacji o naszej współpracy z Jevgenijsem Aleksejevsem znajdziesz tutaj: The Hurricane Zostaje Ambasadorem MightyTips.

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności

Jak podaje Organizacja Narodów Zjednoczonych: „Dobroczynność może złagodzić najgorsze skutki kryzysów humanitarnych, uzupełnić usługi publiczne w zakresie opieki zdrowotnej, edukacji, warunków życia i ochrony dzieci.”

Dzień dobroczynności ciągnie za sobą wiele istotnych dla świata korzyści, które obejmują „wzmocnienie ducha globalnej solidarności, koncentrującego się w szczególności na potrzebach najbiedniejszych i bezbronnych” – zarówno ludzi, jak i zwierząt, znajdujących się w schroniskach.

Do osiągnięcia tego celu może przyczynić się wiele działań. Każdy akt hojności, filantropii, czy po prostu wolontariatu, dzięki któremu można przyczynić się do Celów Zrównoważonego Rozwoju 2030, promowanych przez ONZ. Celem ten rezolucji jest całkowite wyeliminowanie występowania ubóstwa w każdej możliwej formie.

Za inspirację przy tworzeniu Międzynarodowego Dnia Dobroczynności posłużyła wspomniana Matka Teresa. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych sióstr zakonnych i misjonarek, która przez ponad 45 lat swojego życia opiekowała się biednymi i chorymi dziećmi. Była założycielką Misjonarek Miłości, które w dniu jej śmierci prowadziły ponad 600 misji w 123 krajach na całym świecie. Ta niesamowita działalność zapewniła jej międzynarodową rozpoznawalność i ostatecznie także Nagrodę Nobla.

Dzięki jej poświęceniu każdego roku obserwujemy miliony aktów dobrej woli. Bez względu czy w wykonaniu profesjonalnego sportowca jak Aleksejevs, odwiedzający schronisko dla zwierząt, czy dowolnego inny człowieka. To świadectwo, które od dekad jest kontynuowane przez ludzi na całym świecie.

Wsparcie Schronisk Dla Zwierząt

Wsparcie Schronisk Dla Zwierząt

Każdy może na różne sposoby pomóc przy wspieraniu schronisk dla zwierząt. Nie trzeba wydawać pieniędzy. Niekiedy wystarczy po prostu poświęcić swój czas na wolontariat, żeby okazać zwierzakom miłość i pomóc prowadzącym w opiece nad czworonogami (i nie tylko). Wiele schronisk dla zwierząt codziennie mierzy się z takimi problemami, jak karmienie, leczenie, czyszczenie klatek i legowisk, czy wyprowadzanie na spacery.

Schroniska można także wspomóc finansowo, wpłacając pieniądze lub dostarczając niezbędne artykuły, jak pokarm czy środki czystości. Zachęcamy do sprawdzania stron internetowych schronisk, żeby upewnić się, czego konkretnie w danym momencie potrzebuje wybrana placówka.

Jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc schronisku, jest adopcja zwierzaka. W ten sposób można odciążyć placówkę finansowo oraz zapewnić wolne miejsce dla kolejnych potrzebujących.

Chcesz pomóc schroniskom w Polsce? W całym kraju jest ich mnóstwo. Oto kilka z największych organizacji zajmujących się zwierzętami w potrzebie.

DIOZ – Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

  • E-mail: sklep@dioz.pl
  • Telefon: +48 516 025 086

Organizacja zajmuje się interwencjami w przypadku zaniedbań właścicieli wobec swoich podopiecznych, leczy i przeprowadza adopcje. Rejon działania DIOZ to przede wszystkim Dolny Śląsk, a siedziba główna znajduje się w Jeleniej Górze.

Schronisko dla Zwierząt w Poznaniu

  • E-mail: biuro@schronisko.com
  • Telefon: 61 868 10 86

To jedno z pierwszych oficjalnych schronisk w Polsce. Historia placówki sięga 1956 roku, kiedy reaktywowano poznański oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Schronisko przez cały ten czas opiekuje się różnymi zwierzętami i aktywnie poszukuje dla nich domu.

OTOZ Animals

  • E-mail: różny w zależności od wybranej placówki
  • Telefon: 517 274 947

Jedna z największych organizacji, która działa na terenie całej Polski. Ma pod opieką tysiące zwierząt i nieustannie potrzebuje pomocy w opiece, zarówno pod względem dotacji, jak i wolontariatu.

Podsumowanie

Podsumowanie

Wolontariat może przyjąć różną formę. Pozornie może znaczyć niewiele, ale jeżeli wiele osób zdecyduje się pomóc, to efekt może być niesamowity. The Hurricane to siła, z którą warto się liczyć w sportach walki, ale nie można też zapominać, że jest pełnym troski, wrażliwym człowiekiem. Dlatego, jeżeli tylko możesz, spróbuj do niego dołączyć i przynajmniej trochę przyczynić się do zmiany świata!

Śledź boksera @ealeksеev na Instagramie i Youtube po najnowsze aktualizacje dotyczące jego kariery. W sprawach biznesowych skontaktuj się z jego menedżerem pod adresem maria.gritsak@mightytips.com.

MightyTips to Twoje źródło informacji sportowych, zapewniające profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki, wskazówki dotyczące typowania i recenzje najlepszych portali oferujących zakłady na MMA oraz boks.