Zakłady Bukmacherskie na Skoki Narciarskie

Zaktualizowano:

Skoki narciarskie urosły do miana zimowej religii w Polsce. Największą rolę w rozwoju tej dyscypliny w kraju nad Wisłą należy przypisać Adamowi Małyszowi. To on przerwał swojego rodzaju impas polskiego sportu, gdy niemal znikąd zaczął grać na nosie niemieckim i skandynawskim faworytom kolejnych konkursów. Dziś ma wielu następców swojego dziedzictwa w postaci m.in. Kamila Stocha, Dawida Kubackiego czy Piotra Żyły.

W związku z dynamicznym rozwojem całej dyscypliny, zareagować musiał też rynek. Do gry wkroczyli bukmacherzy, a w tym tekście poruszymy niektóre aspekty obstawiania skoków narciarskich.

Lista bukmacherów skoków narciarskich w Polsce

Znaleziono: 6 Bukmacherzy

Ranga Bukmacher Bonus Brać
1 STS

Promocja Powitalna to nawet 1500 zł bonusu!

2 Ewinner

Bonus powitalny 610 zł

3 Etoto

Wpłacasz 100 i grasz za 300 złotych!

4 Totalbet

Freebet 20+20 zł

5 PZbuk

Darmowy zakład 20 zł

6 Betcris

CASHBACK 500 PLN NA START

Historia obstawiania skoków narciarskich w Polsce

ZAKŁADY_BUKMACHERSKIE_NA_SKOKI_NARCIARSKIE

Rzecz jasna rozwój całej dyscypliny przełożył się na powszechne zainteresowanie nią w Polsce. Zauważyli to właściciele firm bukmacherskich.

Dziś bez trudu można znaleźć zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie, co kilka lat temu nie było wcale powszechną praktyką, a to dlatego, że nie do końca jasnym było, jakie konkretnie sposoby typowania zaproponować klientom.

Okazało się, że rozwiązaniem jest mnogość wariantów dla zainteresowanych. Jakie zakłady powstały i są obecnie najpowszechniejsze?

Najprostszym zakładem bukmacherskim na skoki narciarskie jest oczywiście typowanie zwycięzcy poszczególnych konkursów. Często jest to jednak wróżenie z fusów, bo choć dzisiaj przyjęto już rozwiązanie z rekompensatą punktów za obniżoną belkę czy warunki atmosferyczne, to wciąż zdarza się, że przebieg zawodów dyktuje wiatr.

Zwykło się mówić, że zawodnik w formie poradzi sobie w każdych warunkach.

Nawet jeśli nie wygra, to znajdzie się na podium. Tutaj warto zaznaczyć, że istnieją zakłady bukmacherskie na zajęcie przez określonego skoczka miejsca w pewnym przedziale.

Można na przykład typować, że faworyt zajmie miejsce od pierwszego do trzeciego, od czwartego do dziesiątego, od jedenastego do szesnastego itd.

 1. Musisz być pełnoletni, by wziąć udział w zakładach bukmacherskich związanych ze skokami narciarskimi w Polsce
 2. Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie są w Polsce legalne, jeśli firma spełni określone warunki
 3. Polska jest w czołówce światowej jeśli chodzi o obstawiania skoków narciarskich
 4. Mimo rozwoju aplikacji sieciowych, punkty stacjonarne, w których można obstawiać skoki narciarskie, wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem

Gratką dla polskich kibiców skoków narciarskich są zakłady na wyniki biało-czerwonych skoczków. W tym przypadku znowu nie trzeba wskazywać konkretnego miejsca, jakie zawodnik zajmie. Przykładem na patriotyczny zakład może być: „Ilu Polaków znajdzie się w pierwszej dziesiątce konkursu” czy „Ilu Polaków wejdzie do drugiej serii zawodów”.

Skoki narciarskie nie są najprostszą dyscypliną do typowania zakładów bukmacherskich, ale przy odrobinie doświadczenia można na nich nieźle zarobić.

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie to już w Polsce tradycja, podobnie zresztą, jak sam sport.

Oczywiście zupełny laik będzie miał spore problemy z odpowiednim przewidzeniem osiągnięć poszczególnych sportowców czy drużyn. Wystarczy jednak obejrzeć kilka konkursów, by znaleźć reguły rządzące skokami narciarskimi.

Najważniejszymi z nich:

 • wzięcie poprawki na warunki pogodowe: sprawdzanie prognozy pogody, która niejednokrotnie wypaczyła wynik zawodów
 • sprawdzenie ostatnich wyników poszczególnych zawodników: nie tylko klasyfikacja generalna na przestrzeni sezonu ma tu znaczenie, lecz także najnowsza forma wszystkich zawodników
 • technikę poszczególnych startujących: w skokach jest równie ważna, a może nawet ważniejsza, niż sama odległość – wielokrotnie skoczkowie wygrywali konkursy lepszym lądowaniem od swojego przeciwnika

FAQ

? Czy mogę zarejestrować się przez Internet i obstawiać skoki narciarskie bez wychodzenia z domu?

Oczywiście. Musisz jednak pamiętać, że musisz potwierdzić swoją pełnoletność, więc zostaniesz poproszony o przesłanie skanu lub kserokopii swojego dowodu osobistego.

? Czy skoki narciarskie można obstawiać latem?

Nie ma z tym żadnego problemu. Zazwyczaj latem odbywają się skoki narciarskie na igelicie, a poza tym wielu operatorów oferuje już obstawiania na zimę, kusząc wyższymi kursami.

? Czy obstawianie skoków narciarskich przez Internet jest bezpieczne?

Tak, jeśli robisz to na sprawdzonej stronie. Korzystaj tylko z bukmacherów posiadających ważną licencję i działających w sposób legalny.

? Czy na jednym kuponie mogę postawić zakład ze skoków narciarskich i piłki nożnej?

Jak najbardziej możliwe jest mieszanie na kuponie różnych dyscyplin. Ważne jednak, by kolejne zakłady nie zawierały wydarzeń związanych z innym wydarzeniem.

? Jak zacząć obstawianie skoków narciarskich?

Musisz przede wszystkim zorientować się, o co chodzi w samej dyscyplinie i jaka jest jej specyfika. Oprócz tego dobrze wymienić się poglądami ze specjalistami lub kolegami oraz poczytać o samych zakładach w Internecie.

Skoki narciarskie – strategie obstawiania i porady bukmacherskie

SKOKI_NARCIARSKIE–STRATEGIE_OBSTAWIANIA_I_PORADY_BUKMACHERSKIE

Skoki narciarskie są specyficzną dyscypliną do obstawiania. Wielu początkujących graczy decyduje się na zakład o miejsce danego skoczka. Rzadko wybiera się jednak dokładne miejsce zajęte przez danego skoczka (z wyjątkiem obstawiania zwycięzcy konkursu).

Zazwyczaj zawodnika przyporządkowuje się do przedziału pozycji i po analizie ostatnich osiągnięć stawia się czy zajmie on miejsce w pierwszej trójce, pierwszej piątce, dziesiątce itd.

To oczywiście nie jest jedyny sposób na obstawianie skoków narciarskich dla początkujących. Wcale niemniej popularne są pojedynki. Wystarczy zapoznać się z odpowiednimi danymi, by zorientować się, który ze skoczków jest obecnie w lepszej formie. Firmy bukmacherskie zestawiają ze sobą dwóch rywali — w stylu Turnieju Czterech Skoczni — i należy wybrać tego, kto zajmie wyższą pozycję po dwóch seriach.

Istnieją również zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie pozwalające wytypować zwycięzcę tylko jednej serii. W tym przypadku należy mieć nieco większą wiedzę o skokach narciarskich, ponieważ obstawiający powinien mieć wiedzę, który z zawodników jest silniejszy fizycznie. Zdarza się bowiem, że po pierwszej serii najlepszy jest zawodnik z drugiej części klasyfikacji generalnej, a w ostatecznych rozrachunku zwycięża ktoś bardziej doświadczony.

W Polsce bardzo popularne są również zakłady na skoki narciarskie przewidujące określone miejsce danych skoczków z kraju nad Wisłą.

Z racji tego, że skoki narciarskie są jedną z najpopularniejszych dyscyplin w Polsce, a konkursy w Zakopanem cieszą się niesłabnącą popularnością, bukmacherzy wychodzą naprzeciw oczekiwań klientów i pozwalają na stawianie wyłącznie na polskich skoczków – od miejsc indywidualnych, po osiągnięcia drużynowe, np. ilu reprezentantów biało-czerwonej kadry znajdzie się na podium, w drugiej serii itd.

Bukmacher Piłka nożna Hokej E-Sport Koszykówka
Fortuna 3.99% 4.33% 4.15% 3.75%
Betfan 4.48% 7.71% 5.86% 7.62%
STS 5.25% 7.50% 4.32% 7.50%

TOP 5 najlepszych bukmacherów skoków narciarskich z najszybszymi wypłatami

Polscy bukmacherzy przy kuszeniu obstawiających skoki narciarskie i inne dyscypliny sportu używają przede wszystkim bonusów powitalnych. W większości przypadków są to podwojenia stanu konta lub zwiększenie go o 50%. Zdarza się jednak okresowa promocja, określana jako jackpot.

Gracz może wtedy za poprawne wytypowanie większej liczby zdarzeń na kuponie AKO zdobyć dodatkową, atrakcyjną nagrodę. Niestety, jeśli chodzi o skoki narciarskie nie doczekaliśmy się jeszcze żadnego konkursu w stylu jackpot w zakładach bukmacherskich.

Do najlepszych w dotychczasowej historii powinniśmy zaliczyć:

 • Forbet
 • Betclic
 • TOTALbet
 • STS
 • Etoto

Ekstra Jackpot

Bukmacher ForBet postanowił stworzyć promocję jackpot przy okazji meczów Ekstraklasy. Swoich klientów kusił wysoką nagrodą główną, opiewającą na aż 100 000 zł! W specjalnie przygotowanej zakładce pojawiało się osiem meczów, z których chętni za 10 zł musieli wytypować dokładne wyniki. W regulaminie zawarto, że trafienie 6 z 8 zaproponowanych spotkań spowoduje wygraną w wysokości aż 100 000 zł przelanych na konto i nie podlegających obrotowi. To jednak nie wszystko. W przypadku 5 z 8 prawidłowo wytypowanych wyników szczęśliwiec zgarnął iPhone’a 8, który wtedy był nowością na rynku. Połowa dokładnych wyników dawała 500 zł na konto gracza.
żeby zagrać
Opinia

Najlepsi bukmacherzy do obstawiania mobilnego skoków narciarskich

Skoki narciarskie są jednym ze sportów, które można obstawiać również w aplikacji mobilnej na smartfony. To coraz częstsza metoda, ponieważ pozwala klientom zakładów bukmacherskich na spróbowanie swoich sił niemal w każdym miejscu na świecie.

Wystarczy wziąć telefon do ręki, wybrać interesujące wydarzenia i nieco zaryzykować, by pokusić się o wygraną przy okazji zawodów w skokach narciarskich.

Swoją dedykowaną aplikacją mobilną do zakładów bukmacherskich może pochwalić się naprawdę dużo firm działających w Polsce. Największe firmy już dawno zainwestowały w rozwój mobilny.

STS proponuje aplikację, która w standardowej ofercie 1225 zł daje 35 zł więcej. W przypadku Fortuny standard opiera się na 1120 zł + 30 zł więcej. Ciekawie wyglądają propozycje takich operatorów zakładów bukmacherskich, jak PZBUK (standardowa oferta 200 zł + 100 zł więcej) czy Betclic (przy standardowej ofercie 500 zł + 50 zł więcej).

 • Fortuna
 • STS
 • PZbuk
 • Betclic
 • Forbet

Nowość w Polsce

Betclic jest największą stroną do obstawiania we Francji. Założona w Londynie, firma ma dziś swoją siedzibę na Malcie. W czasie trwania rozgrywek Euro 2012, ponad 2 miliony zakładów zostało postawionych na to wydarzenie w serwisie Betclic, uzyskując łącznie przychody w wysokości 12 milionów euro. Firma działa na terenie Polski od 2018 roku.
żeby zagrać
Opinia

Rekomendowane metody płatności u bukmacherów skoków narciarskich

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie są bardzo popularne w Polsce, o czym pisaliśmy już kilka razy w tym tekście.  Zanim jednak przystąpimy do gry, należy wpłacić na swoje konto choćby minimalną kwotę.

Na skoki narciarskie zakłady możesz postawić za pomocą swoich ulubionych metod płatności, co tylko zwiększy komfort w już wygodnym świecie.

Skrill umożliwia płatności online i transfer pieniędzy za pośrednictwem sieci. Dzięki Skrill zakłady bukmacherskie stają się jeszcze przyjemniejsze, co potwierdzą gracze na całym świecie. Dużym atutem jest obsługa płatności dla stron internetowych, bukmacherskich czy serwisów aukcyjnych.

Bukmacher Karta Kredytowa (Visa) Karta Kredytowa (Mastercard) BLIK Przelewy24
PZBuk Min: 5 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Min: 5 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Min: 5 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Min: 5 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Betclic Min: 30 zł
Max: 100 000 zł
Czas: 1 min
Min: 30 zł
Max: 100 000 zł
Czas: 1 min
Min: 1 zł
Max: 100 000 zł
Czas: 1 min
Min: 1 zł
Max: 100 000 zł
Czas: 1 min
Etoto Min: 1 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Min: 1 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Min: 1 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Min: 1 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min

Bukmacherzy oferują sporo sposobów transakcji, a najpopularniejszymi są:

 • Tradycyjny sposób płatności w Internecie. Nie różni się niemal niczym od płatności kartą w sklepie dziennie.

  Więcej
 • Znany polski operator transakcji w Internecie. Można opłacić rachunki i oferuje on na to dużą liczbę sposobów. Od przelewów bezpośrednio z banku po coraz popularniejsze kody BLIK pośrednictwem aplikacji mobilnej bez wychodzenia z domu.

  Więcej
 • Zaufane płatności internetowe. W ofercie znajdują się szybkie przelewy online, mikropłatności SMS czy obsługa kart kredytowych.

  Więcej
 • Działa na zasadzie pośrednika. Użytkownik przez stronę internetową składa dyspozycję przelewu lub transakcji kartą i po chwili może cieszyć się uregulowaną kwotą, a w kontekście zakładów bukmacherskich – możliwością obstawiania skoków narciarskich lub innych wydarzeń.

  Więcej

2 oceny, średnia 5 z 5

Autor

Jakub Wasko

Jakub Wasko
Mam na imię Kuba i całe moje życie związane jest ze sportem. Pierwszy mecz na żywo obejrzałem w wieku trzech lat. Pasję do sportowej rywalizacji odziedziczyłem po tacie.