Zakłady bukmacherskie bez skanu dowodu — polski bukmacher bez weryfikacji

Zaktualizowano:

Bukmacher bez weryfikacji dowodu – czy coś takiego w ogóle istnieje? Nadmiar formalności bywa męczący, a czasami wręcz nie do zniesienia. W dzisiejszych czasach bardzo często musimy jednak wypełniać długie formularze dzięki, którym będzie można zweryfikować naszą tożsamość. Co jeśli chcemy zagrać u bukmachera, żeby sprawdzić, czy to w ogóle coś dla nas, albo po prostu nie mamy czasu na mozolny proces rejestracji, bo za chwilę zaczyna się rozgrywka? Nasi eksperci wyszukali i sprawdzili bukmacherów, u których możemy zagrać bez dowodu.

Rejestracja bez dowodu – lista bukmacherów

Znaleziono: 7 Bukmacherzy

 1. STS

  Ocena: 9.1/10

  • Setki wydarzeń na żywo
  • Nowoczesna aplikacja mobilna
  • Early payout i STS cashout
  • Bonus powitalny do 660 zł
 2. LVBET

  Ocena: 8.9/10

  • Legalny polski bukmacher
  • Atrakcyjna oferta powitalna
  • Bardzo szeroka oferta zakładów
  • Bardzo szybkie wypłaty
 3. Superbet

  Ocena: 8.5/10

  • Ekspresowa pomoc techniczna
  • Freebet 200 zł + Сashback 3500 zł na start
  • Prawie 1000 różnych zakładów
  • Wpłaty już od złotówki
 4. Etoto

  Ocena: 8/10

  • Niskie marże
  • Częste promocje cykliczne
  • Szybkie i wypłaty od 1 zł
  • Świetna oferta zakładów LIVE
 5. Betclic

  Ocena: 7.9/10

  • Duży wybór dyscyplin
  • Bonus na zakłady akumulacyjne
  • Możliwa opcja cashout
  • Szeroki wybór zdarzeń na żywo
 6. Betcris

  Ocena: 7.4/10

  • Konto tymczasowe
  • Ponad 50 rodzajów zakładów
  • Obsługa klienta przez 7 dni w tygodniu
  • 45 000+ transmitowanych na żywo
 7. PZbuk

  Ocena: 7.4/10

  • Rozbudowane statystyki
  • Świetny program lojalnościowy
  • Wiele sportów wirtualnych
  • Mobilna transmisja NBA

Bukmacher bez weryfikacji dowodu – kompletny przewodnik

Zaktualizowano:

Zakłady bukmacherskie bez skanu dowodu

Odpowiadając na potrzeby naszych czytelników, nasza grupa ekspertów sprawdziła, czy obstawianie bez dowodu osobistego jest możliwe. Wielu bukmacherów podczas rejestracji wymaga od nas skanu dowodu w celu weryfikacji naszej tożsamości – ma to na celu zapewnienie nam bezpieczeństwa.

Wielu z nas stara się jednak zachować w sieci szczególną ostrożność i nie udostępniać wrażliwych danych czy kopii kluczowych dokumentów ze zwykłej przezorności. Typerzy, którzy od lat obstawiają zakłady być może mają nieco więcej zaufania do bukmacherów, ale nowi gracze często czują duży opór przed udostępnianiem swojego dowodu.

W naszym przewodniku dowiesz się, czy istnieją bukmacherzy, którzy nie wymagają dowodu przy rejestracji, jak obstawiać zakłady bez dowodu, oraz którzy bukmacherzy oferują najlepsze aplikacje i w jaki sposób możesz dokonywać płatności bez dowodu.

Bukmacher bez dowodu – ciekawostki

Bukmacher bez dowodu – ciekawostki

Dowód tożsamości służy do potwierdzania naszej tożsamości i wieku, który jest wymagany do legalnego obstawiania zakładów u bukmachera. Jeszcze parę lat temu bez kopii tego dokumentu nie dało się zagrać w zasadzie nigdzie. Dowód był wymagany zarówno w fizycznych punktach, jak i u bukmacherów internetowych. Wielu ludzi to zniechęciło – chcieli po prostu szybko się zarejestrować, bez sięgania po dokument, wykonywania skanu i całej tej żmudnej biurokracji.

Kiedy pojawił się pierwszy bukmacher online, który nie wymagał dowodu przy rejestracji, poszły za nim inne zakłady bukmacherskie bez dowodu – rejestracja bez dowodu stała się powszechna. Zwykle działa na zasadzie stworzenia konta tymczasowego, które daje nam dostęp do większości funkcji serwisu i opcji bonusowych.

 1. konto tymczasowe bukmacherzy jest bezterminowe
 2. rejestracja bez dowodu może zająć mniej niż minutę
 3. konto tymczasowe zapewnia dostęp do większości funkcji bukmachera
 4. aby utworzyć stałe konto, musimy okazać nasz dowód osobisty

Weryfikacja dowodu osobistego jest wymagana przez prawo w przypadku wygrania dużej sumy pieniędzy. Ma to na celu zweryfikowanie czy pieniądze dotrą do odpowiedniej osoby, czy gracz podaje się za tego, kim naprawdę jest i tak dalej.

Bukmacher czasami nie wymaga jednak pełnej weryfikacji naszego konta przed naszym pierwszym zakładem. W zasadzie na większości portali możemy bezproblemowo założyć konto i nie przesyłać skanu naszego dowodu. Warto mieć jednak świadomość, że jeśli traktujemy tę rozrywkę poważnie, prędzej czy później będziemy musieli dokonać pełnej weryfikacji.

Bukmacher bez dowodu – ciekawostki
👌 Język Polski
💶 Waluta Złoty
Popularne sporty Piłka nożna, football amerykański, koszykówka, tenis ziemny, MMA, krykiet, golf, Formuła 1, boks
⚖️ Czy zakłady są legalne Tak
🏢 Regulator gier Komisja ds. hazardu
Podatek od wszystkich graczy 1%
Podatek od wygranej 10%

Zakłady bukmacherskie bez skanu dowodu – jak obstawiać?

Bukmacher bez weryfikacji dowodu zezwala na założenie tak zwanego konta tymczasowego. I to właśnie ono jest nam niezbędne do obstawienia naszego pierwszego zakładu. Warto pamiętać, że choć możemy założyć konto tymczasowe, zagrać, a nawet wygrać bez dowodu osobistego, prędzej czy później musimy dokonać pełnej rejestracji – bez niej nie będziemy mogli na przykład wypłacić pieniędzy czy korzystać z niektórych funkcji serwisu.

 1. Wybór odpowiedniego bukmachera

  Znajdź bukmachera, u którego rejestracja bez dowodu jest możliwa. Nie wszyscy udostępniają taką opcję, więc warto najpierw poczytać informacje dostępne w sieci i zorientować się, czy bukmacher, który nas interesuje ją udostępnia i do jakich funkcji będziemy mieć dostęp.
 2. Załóż konto

  Jeśli już wiemy, który bukmacher bez skanu dowodu jest dla nas idealny, możemy przejść do rejestracji, czyli po prostu założyć nasze konto. Zostaniesz poproszony o podanie swojego e-maila i hasła, a następnie o udostępnienie podstawowych danych. Są to dane z paszportu lub dowodu, nie musisz jednak robić skanu dokumentu w celu ich potwierdzenia.
 3. Obstawiaj!

  Tym sposobem możesz już obstawić swój pierwszy zakład. Bukmacherzy bez weryfikacji dowodu zwykle dają nowym graczom około 30 dni na dokonanie pełnej rejestracji, jednak na razie możesz obstawiać zakłady bez dowodu.

Zakłady bukmacherskie rejestracja bez dowodu – top 9 serwisów

Wychodzi na to, że gra bez rejestracji u bukmachera staje się trendem i trudno się dziwić. Jest korzystna dla obu stron: bukmacher zwiększa liczbę swoich klientów, a gracze mogą bezpłatnie i niemal natychmiast ocenić zalety i wady wybranej platformy. Zresztą chyba do tego nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać: taka polityka powitalna pozwala na korzystanie z bonusów bukmacherskich przez okres od 2 tygodni do nieskończoności (każdy bukmacher ma swoje własne warunki) – i to wszystko bez rejestracji! Przejrzyj naszą listę najlepszych bukmacherów i sprawdź ich oferty:

 1. #1 Bukmacher bez dowodu – LVbet

  Ten jeden z najpopularniejszych obecnie bukmacherów umożliwia rejestrację bez dowodu i zapewnia, że trwa ona zaledwie minutę. LVBet istnieje w Polsce od 2016 roku i na mocy oficjalnej licencji działa legalnie. Ciągle zyskuje nowych fanów – rejestracja bez dowodu z pewnością zachęca tych, którzy chcą jedynie wypróbować serwis i będą grali pierwszy raz.

  bukmacher lvbet - strona promocyjna
 2. #2 Bukmacher bez dowodu – STS

  Szybka rejestracja jest możliwa także u tego kultowego bukmachera. STS powstał w 1997 roku. Bukmacher z tak długim stażem po prostu musi wiedzieć co robi, wprowadzając możliwość rejestracji bez dowodu. Utrzymuje, że taka rejestracja zajmuje jedynie 30 sekund. Warto zaznaczyć zgodę na przyznanie nam powitalnego bonusu – STS udostępnia na koncie tymczasowym promocje powitalne w pełnym zakresie. I to wszystko – możemy obstawić nasz pierwszy zakład na uproszczonej wersji konta w STS.

  bukmacher sts - strona promocyjna
 3. #3 Bukmacher bez dowodu – Superbet

  Superbet to kolejny stosunkowo nowy bukmacher, który ułatwia życie swoim potencjalnym graczom i oferuje rejestrację bez dowodu. Co więcej, nawet przy tym rodzaju weryfikacji otrzymamy pełen zestaw bonusów na start. Możemy tutaj obstawiać zakłady, używając konta tymczasowego aż przez 90 dni.

  bukmacher superbet - strona promocyjna
 4. #4 Bukmacher bez dowodu – Etoto

  Etoto czyli bukmacher, którego reklamuje wiele znanych twarzy ze świata sportu również nie pozostaje w tyle. Zakłady bez weryfikacji dowodu możemy tutaj obstawiać na maksymalnie 4000 zł i otrzymamy także bonus powitalny. Czas na dokonanie pełnej weryfikacji nie jest ściśle określony, ale jedno jest pewne – bez niej nie możemy wypłacić naszych zarobionych środków.

  bukmacher etoto - strona promocyjna
 5. #5 Bukmacher bez dowodu – Betfan

  Betfan to platforma o bardzo wyrazistej szacie graficznej, z której niezwykle wygodnie się korzysta. Dodatkowo także u tego bukmachera możemy zarejestrować się bez dowodu, choć z pewnym ograniczeniem, bo łączna kwota stawek niezweryfikowanych klientów to 5000 zł. Nie ma tutaj określonego czasu, w którym musimy dokonać pełnej weryfikacji, ale tak samo jak wszędzie, tylko po jej dokonaniu możemy liczyć na wypłacenie środków.

  bukmacher betfan - strona promocyjna
 6. #6 Bukmacher bez dowodu – Totalbet

  Totalbet również udostępnia natychmiastową rejestrację bez konieczności przesyłania kopii dowodu tożsamości. Konto, podobnie jak w przypadku Superbet, jest ważne przez 90 dni. Po ich upływie, żeby móc dalej korzystać z serwisu, należy dokonać pełnej weryfikacji. Do tego czasu limit naszych stawek to 5000 zł.

  bukmacher totalbet - strona promocyjna
 7. #7 Bukmacher bez dowodu – Pzbuk

  W Pzbuk także możemy obstawiać obstawiać bez uprzedniego przesłania dowodu, czyli tak zwanej pełnej weryfikacji. Warto zaznaczyć, że ten bukmacher nie ustalił limitu czasowego, w którym musimy się zmieścić aktywując w pełni nasze konto. Bez tego oczywiście nie wypłacimy wygranej kwoty. Z kontem tymczasowym możemy obstawiać bez limitów, co jest korzystną opcją.

  bukmacher pzbuk - strona promocyjna
 8. #8 Bukmacher bez dowodu – Betcris

  Betcris, podobnie jak inne omawiane już serwisy, umożliwia założenie konta tymczasowego, którego ograniczenie czasowe to 90 dni – po upływie tego terminu musimy założyć konto stałe lub zrezygnować z korzystania z serwisu. Limit wpłaty to 5000 zł, bonusy powitalne są dostępne, nie możemy natomiast wypłacać naszych pieniędzy.

  bukmacher betcris - strona promocyjna

Bukmacher bez dowodu – jak testujemy i oceniamy serwisy?

Podobnie jak typerzy tworzą strategie gry, nasi eksperci stworzyli strategię oceny bukmacherów. Wszystko po to, żeby prezentować rzetelne informacje i polecać serwisy, które są legalne i godne zaufania. Testujemy je, na bieżąco sprawdzamy aktualizacje, wychwytujemy nowe promocje oraz bonusy i z ciekawością przyglądamy się nowym bukmacherom, jeśli tacy się pojawiają. Co jest dla nas najważniejsze?

 1. Kursy

  Choć oferty bukmacherów mogą być podobne i nasz ulubiony sport możemy odnaleźć w wielu serwisach, kursy to coś, na co należy zwrócić szczególną uwagę – od ich wielkości często zależy wartość wygranej. Dlatego przyglądamy się temu czynnikowi i polecamy bukmacherów, którzy oferują najkorzystniejsze kursy na rynku.
 2. Wygoda użytkowania i zakłady na urządzeniach mobilnych

  Sprawdzamy intuicyjność i wygodę użytkowania stron internetowych bukmacherów. Kładziemy szczególny nacisk na sprawdzenie możliwości wyszukiwania ulubionych sportów czy rozgrywek i łatwość rejestracji konta. Kolejnym ważnym aspektem jest działanie strony na urządzeniach mobilnych i to, czy dany bukmacher posiada aplikację oraz jak ta aplikacja działa.
 3. Metody płatności

  Weryfikujemy dostępne metody płatności i upewniamy się, że każdy gracz czy typer będzie miał szansę w sprawny i szybki sposób przesłać swoje środki na konto gracza. Sprawdzamy, czy bukmacher udostępnia najbardziej popularne metody płatności i czy z czasem poszerza ich ofertę w odpowiedzi na potrzeby typerów.
 4. Bonusy i promocje

  Oceniamy zarówno bonusy dla nowych graczy, czyli powitalne pakiety, które mają za zadanie przyciągnąć nowych klientów do danego bukmachera, jak i bonusy dla stałych typerów, upewniając się, że bukmacher dba o wszystkich swoich klientów i oferuje im korzystne promocje.
 5. Rodzaje zakładów

  Jednym słowem – obszerność oferty. Oceniamy czy warto założyć u danego bukmachera ze względu na bogatą ofertę zakładów. Obserwujemy jak oferta zmienia się w czasie, czy jest powiększana o nowości (np. sporty wirtualne), czy jest w pełni dostępna także w wersji mobilnej.
 6. Obsługa klienta

  Weryfikujemy jak działa wsparcie klienta – jaki jest czas odpowiedzi na pytanie, jaka jest jakość rozmowy z graczem, który ma problem i czy ten problem zostaje rzeczywiście rozwiązany.
 7. Wiarygodność

  Każdy bukmacher, którego nazwa pojawia się na naszej stronie jest bukmacherem posiadającym oficjalną licencję Ministerstwa Finansów, co oznacza, że działa w naszym kraju w pełni legalnie, a obstawianie u niego jest bezpieczne.

Bukmacher konto tymczasowe – top 4 aplikacji

Jeśli poza rejestracją konta tymczasowego liczy się dla ciebie również wygoda, to stworzyliśmy dodatkowo listę 5 najlepszych aplikacji. Zakłady bukmacherskie bez dowodu mogą być dzięki temu także obstawiane o dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, w którym się znajdujesz. Posiadanie dobrze działającej aplikacji mobilnej to w dzisiejszych czasach powoli konieczność, jeśli bukmacher chce naprawdę sprostać oczekiwaniom swoich graczy. Na szczęście większość serwisów rozumie tę potrzebę i na nią odpowiada. Oto 5 najlepszych aplikacji, które oferują bukmacherzy bez weryfikacji dowodu:

 1. #1 Obstawianie bez dowodu aplikacja STS

  STS to jeden z najlepszych bukmacherów na naszym rynku, trudno więc się dziwić, że także jego aplikacja spełnia najwyższe standardy. Ten bukmacher bez dowodu zarejestruje nas także w wersji mobilnej, z poziomu naszego telefonu.

  aplikacja mobilna sts
 2. #2 Obstawianie bez dowodu aplikacja PZBuk

  PZBuk słynie ze swojej bogatej oferty, która jest w dodatku dostępna w całości także z poziomu aplikacji. Bukmacher może się poszczycić jednymi z najkorzystniejszych kursów na rynku, a w połączeniu z możliwością założenia konta tymczasowego i przetestowania obstawiania w serwisie, to naprawdę świetna opcja na pierwsze zakłady.

  aplikacja mobilna pzbuk
 3. #3 Obstawianie bez dowodu aplikacja LVbet

  LVBet kazał nam trochę czekać na swoją aplikację, ale w końcu jest dostępna i naprawdę dobrze zrobiona. Ten dość młody, bo istniejący na polskim rynku od 2016 roku bukmacher szybko przebił się do czołówki serwisów oferujących zakłady. Trudno się dziwić, że aplikacja zbiera naprawdę korzystne opinie typerów.

  aplikacja mobilna lvbet
 4. #4 Obstawianie bez dowodu aplikacja Superbet

  Szczegółowe statystyki, szybkie płatności i komfortowy interfejs sprawiają, że aplikacja Superbet jest niezwykle udana. Możemy łatwo założyć nasze bukmacher konto tymczasowe. Ten bukmacher bez weryfikacji umożliwia bowiem łatwą rejestrację także za pomocą swojej aplikacji.

  aplikacja mobilna superbet

Bukmacherzy bez dowodu: Top 2 nowe serwisy

Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na tych trzech nowych bukmacherów na naszym rynku. Często to właśnie nowe serwisy, chcąc zrównać się z konkurencją, oferują najlepsze promocje i kursy. Posiadają naprawdę przejrzyste strony internetowe i ciekawe oferty.

 1. #2 Nowy bukmacher Betfan

  Betfan w Polsce działa od 2018 roku, ale zdążył w tym krótkim czasie przekonać do siebie wielu typerów i nie tylko. Jego twarzą został Pudzianowski, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To z pewnością dobry marketing, na szczęście stoi za nim coś więcej – naprawdę spora oferta, korzystny program lojalnościowy, atrakcyjne bonusy na start.

  nowy bukmacher betfan - strona główna

Bukmacherzy bez dowodu – popularne sporty do obstawiania

Niezależnie od tego, czy bukmacher wymaga od nas skanu dowodu, czy nie, nasz sportowy gust się nie zmienia. To ułatwienie nie ma też większego wpływu na ofertę bukmachera. Najbardziej popularne sporty pozostają na swoich miejscach. Nie ma oficjalnych statystyk, z których moglibyśmy jasno stwierdzić, który sport jest najczęściej obstawiany, ale badania niektórych typerskich serwisów pozwalają wyciągnąć pewne wnioski, na podstawie których najpopularniejsze dyscypliny plasują się następująco:

Bukmacher konto tymczasowe – rejestracja, weryfikacja, pierwszy zakład

Bukmacher konto tymczasowe – rejestracja, weryfikacja, pierwszy zakład

Konto tymczasowe jest naprawdę banalnie proste w założeniu. Polecamy tę opcję szczególnie początkującym typerom, którzy chcą wypróbować kilka różnych serwisów. Weryfikacja trwa dosłownie minutę (a czasem nawet sekundy), upoważnia nas do skorzystania z bonusów powitalnych i daje możliwość korzystania z pełnej funkcjonalności serwisu.

Dosłownie minuta dzieli nas od wejścia na stronę bukmachera do obstawienia naszego pierwszego zakładu.

Należy jednak pamiętać, że chcąc choćby wypłacić naszą wygraną, prędzej czy później będziemy musieli wysłać skan lub zdjęcie naszego dowodu. Z tego względu bardzo ważne jest podanie podczas rejestracji konta tymczasowego naszych prawdziwych danych. W innym wypadku możemy mieć problem z ustanowieniem konta stałego, a co za tym idzie – korzystania ze środków finansowych na nim zgromadzonych.

Bukmacher bez skanu dowodu – popularne metody płatności

Jeśli twoim celem jest konto tymczasowe, bukmacherzy różnią się między sobą dostępnymi metodami płatności – to coś, czym warto się zainteresować zanim przejdziesz do rejestracji. Najlepiej założyć konto bez dowodu w serwisie, który udostępnia metody wygodne dla nas, bo to znacznie ułatwi nam grę i późniejsze wypłaty. Metody różnią się między sobą zwykle przede wszystkim czasem przetwarzania płatności. Nie musimy martwić się za bardzo o bezpieczeństwo, ponieważ bukmacherzy korzystają z oficjalnych i bezpiecznych płatności.

Najbardziej popularne i najchętniej wybierane metody to:

 • Karta debetowa/kredytowa (VISA): często występuje na stronach bukmacherów w postaci domyślnej formy płatności ze względu na swoją popularność. Stanowi najbardziej rozpowszechnioną i konwencjonalną metodę płatności, która jest dostępna niemal u każdego bukmachera. Idealna dla tradycjonalistów, którzy nie lubią wychodzić ze swojej strefy komfortu – chociaż nie jesteśmy pewni czy tacy ludzie obstawiają zakłady. Podłączenie karty do naszego konta u bukmachera umożliwi nam szybkie wpłaty i wypłaty. Środki do gry pojawiają się w zaledwie kilka minut.
 • BLIK: czyli metoda płatności, która na przestrzeni ostatnich kilku lat zdobyła serca Polaków. Jest wygodna i przede wszystkim błyskawiczna. Większość banków ją udostępnia, ale żeby z niej skorzystać musimy posiadać aplikację mobilną naszego banku na telefonie. Środki na nasze konto gracza trafiają dosłownie w kilka sekund. Wszystko odbywa się przez przepisanie 6-cyfrowego kodu wygenerowanego przez aplikację do odpowiedniego pola na stronie płatności. To wszystko bez prowizji.
 • Błyskawiczny przelew bankowy (Przelewy24, PayU): tutaj płacimy przy pomocy jednego z kilku popularnych systemów szybkich płatności. Wielu graczy korzysta z tej opcji, bo systemy szybkiej płatności są dostępne w większości banków. Gwarantują natychmiastowy przesył środków na konto gracza, niezależnie od pory dnia czy nocy. Prowizja nie jest pobierana, a przelew trwa kilkadziesiąt sekund.
 • Paysafecard płatność z rodziny „prepaid”, która odbywa się poprzez przepisanie 16-cyfrowego kodu z karty specjalnego rodzaju – można taką kartę nabyć w kiosku czy zwykłym sklepie spożywczym. To anonimowa i w pełni bezpieczna metoda jest szczególnie popularna wśród fanów gier komputerowych.

Zakłady bukmacherskie bez dowodu – najczęściej zadawane pytania

? Czy zakłady bukmacherskie bez skanu dowodu są bezpieczne?
Tak. Ta opcja ma na celu ułatwienie procesu tworzenia konta i umożliwienie graczowi zapoznania się z usługą przed pełną rejestracją.
? Czy mogę już zawsze korzystać z konta tymczasowego?
Niestety, nie. Nawet jeśli bukmacher nie wprowadza dla niego ograniczenia czasowego, bez pełnej weryfikacji naszego konta nie będziemy mogli na przykład dokonywać wypłat.
? Muszę zakładać konto tymczasowe, czy mogę od razu założyć stałe konto?
Bukmacherzy konto tymczasowe oferują jako ułatwienie, nie obowiązek. Jak najbardziej możesz od razu założyć stałe konto, zajmie to po prostu kilka minut dłużej – będziesz musiał dodać skan lub zdjęcie dowodu i poczekać na weryfikację konta.
? Czy bukmacher online bez dowodu nadaje się na pierwszy zakład w życiu?
Tak. To, że bukmacher nie wymaga dowodu wcale nie oznacza, że nie jest legalnym i bezpiecznym serwisem. Konto bez weryfikacji skanem czy zdjęciem dowodu nie jest pełnowymiarowe, ale stanowi świetny sposób na przekonanie się o tym, czy obstawianie jest dla nas i czy dany serwis spełnia nasze oczekiwania.
Autor

Irenka Zajac

Irenka Zajac

Analityk Behawioralny Zakładów Sportowych: Ekspert w Integracji Spostrzeżeń Psychologicznych ze Strategiami Zakładów w Celu Zwiększenia ich Wydajności.

Ekspert

Adam Bloszko

Adam Bloszko

Czesc wszyscy! Mam na imię Adam Błoszko, ja sie zajmuje dziennikarstwo i pisze dla kilku stron internetowych.