Legalni bukmacherzy

Zaktualizowano:

W Polsce regularnie pojawiają się nowe licencjonowane zakłady działające w Internecie. Z roku na rok ich liczba rośnie, a początkujący fan typowania wyników może mieć coraz większy orzech do zgryzienia przy wyborze tego idealnego serwisu dla siebie. W niniejszym przewodniku nakreślimy wszystkie najistotniejsze kwestie, żeby każdy miał pełną świadomość wyboru i dokonał go w taki sposób, żeby mieć pewność, iż wyselekcjonowany portal spełni jego oczekiwania.

Lista stron internetowych oferujących zakłady bukmacherskie w Polsce

Znaleziono: 9 Bukmacherzy

Ranga Bukmacher Bonus Brać
1

STS

Promocja Powitalna to nawet 1,660 zł bonusu!

18+T&C apply, BeGambleAware.org

2

LVBET

Pakiet powitalny do 3,333 PLN

18+T&C apply, BeGambleAware.org

3

Superbet

Bonus powitalny 3754 zł

18+T&C apply, BeGambleAware.org

4

Betcris

Cashback 500 zł + 50 zł Freebet

18+T&C apply, BeGambleAware.org

5

PZbuk

GET 2023 PLN TO START

18+T&C apply, BeGambleAware.org

6

Etoto

200% bonus do 200 zł

18+T&C apply, BeGambleAware.org

7

Totalbet

Freebet 20+20 zł

18+T&C apply, BeGambleAware.org

8

Totolotek

100% bonus do 500 zł

18+T&C apply, BeGambleAware.org

9

Betfan

600 zł cashback na start

18+T&C apply, BeGambleAware.org

Zakłady sportowe w Polsce – Kompletny przewodnik

Zaktualizowano:

Legalne zaklady bukmacherskie

Legalni Bukmacherzy w Polsce nieustannie się rozwijają, a Ministerstwo Finansów regularnie udziela licencji nowym operatorom i na rynku zaczyna się robić trochę tłoczno. Z jednej strony to bardzo dobrze, bo każdy ma możliwość wyboru i nie musi godzić się tylko na to, co zaproponuje kilku bukmacherów. Co więcej, im wyższa konkurencyjność rynku, tym lepsze warunki dla klientów. Dlatego, jeżeli zaklady sportowe w Internecie się rozwijają, to należy się jedynie cieszyć.

Jedynym problemem tej sytuacji może być sytuacja, kiedy ktoś jest początkujący i nie do końca wie, czego powinien się spodziewać. Dlatego właśnie nasi eksperci dokładnie sprawdzili i ocenili wszystkie zakłady sportowe online działające w Polsce i ocenili z wyszczególnieniem wszystkich mocnych i słabych stron. W ten sposób powstał ranking bukmacherów 2023. Dzięki temu każdy może w kilka chwil przejrzeć wszystkie możliwości, przekonać się, które aspekty działania strony będą dla niego odpowiednie i wybrać te, które najbardziej wpiszą się w jego oczekiwania.

Historia zakładów sportowych w Polsce

Legalne zaklady bukmacherskie – historia

Zakłady bukmacherskie w Polsce mają bardzo bogatą historię, która sięga kilku dekad wstecz, kiedy o Internecie jeszcze w ogóle nikt nie myślał. Polacy chętnie chodzili do stacjonarnych budek bukmacherskich, gdzie na specjalnych kartach spisywali swoje zakłady z ogromnych tabelek, zawierających aktualne wydarzenia. Na pierwszym miejscu zawsze była piłka nożna i tak zostało do dziś.

Kiedy pojawił się Internet, a jego użytkownicy otrzymali nieograniczony dostęp na zaklady bukmacherskie online zaczęły się problemy, bo coraz trudniej było ten rynek regulować. Pojawiła się Ustawa Hazardowa, która wymogła na wszystkich operatorach działających w Polsce uzyskania licencji Ministerstwa Finansów. Początkowo firmy bukmacherskie wycofały się z kraju nad Wisłą, ale stopniowo wracają lub w ich miejscach pojawiają się nowe. Dlatego obecnie zakłady sportowe przeżywają rozkwit, ale wszystko działa już zgodnie z prawem.

Legalni bukmacherzy w Polsce to wyłącznie ci, którzy otrzymali oficjalną licencję Ministerstwa finansów.

 • W Polsce można typować wyłącznie u licencjonowanych bukmacherów.
 • Typowanie u nielegalnych bukmacherów może wiązać się z konsekwencjami prawnymi.
 • Licencja Ministerstwa Finansów obowiązuje wyłącznie w granicach Polski.
 • Po wprowadzeniu zmian w Ustawie Hazardowej wszyscy nieuregulowani operatorzy musieli się wycofać z Polski.

Obecnie zakłady bukmacherskie Polska wracają do stanu sprzed zmian prawnych i fan typowania ma możliwość wyboru spośród wielu wiarygodnych portali do typowania wyników.

Tabela o bukmacherach
👌 Kraj: Polska
💶 Waluta: polski złoty
Popularne dyscypliny: piłka nożna, tenis, siatkówka, hokej na lodzie
⚖️ Czy zakłady są legalne?: Tak
🏢 Licencjodawca: Ministerstwo Finansów
🧾 Podatek od gry: 12% od zakładu

Kwestia legalności zakładów internetowych w Polsce: Najważniejsze kwestie, o których warto wiedzieć

Zmiany prawne, które objęły cały sektor zakładów sportowych w Polsce, odcisnęły bardzo duże piętno na wiele kolejnych lat. Kluczową rolę w tym wszystkim odegrała nowelizacja Ustawy Hazardowej, która weszła w życie w 2017 roku. Na jej mocy zdelegalizowano wszystkich bukmacherów, którzy przyjmowali graczy z Polski, ale nie działali zgodnie z licencją Ministerstwa Finansów. Działanie to wzbudziło spore kontrowersje, bo szanowane zaklady bukmacherskie przez Internet musiały się wycofać, a Polacy zostali poniekąd zmuszeni do przeniesienia się na innych, polskich operatorów zakładów.

Jednak z czasem o licencję postarali się niektórzy międzynarodowi operatorzy, a miejsce pozostawione przez gigantów z zachodu pozwoliło rozwinąć się polskim firmom, oferującym zakłady buchmacherskie online. Po kilku latach wszystko się ustabilizowało i obecnie już nikt nie zastanawia się, którzy to bukmacherzy legalni i po prostu wybiera z tych, którzy są popularni.

 • W Polsce można typować wyłącznie, jeżeli bukmacher ma licencję Ministerstwa Finansów.
 • Złamanie prawa i typowanie u nielicencjonowanych operatorów grozi grzywną w wysokości do 120 dziennych stawek.
 • Za granicami Polski obowiązuje prawo określone dla danej jurysdykcji.
 • Informacje o aktywnej licencji można sprawdzić na rządowej stronie podatkowej.

Najłatwiejszym sposobem na upewnienie się, czy wybrany zakład bukmacherki jest legalny, to sprawdzenie stopki strony, gdzie najczęściej widnieje informacja o licencji.

Jak testujemy i sprawdzamy witryny z zakładami sportowymi w Polsce

Żeby zapewnić naszym odbiorcom rzetelny ranking bukmacherów w Polsce, musimy dokładnie sprawdzić każdy portal i przetestować go pod kątem konkretnych czynników, które określają jego ogólną jakość. Dzięki temu jesteśmy w stanie łatwo wyróżnić te najlepsze legalne zakłady bukmacherskie, wśród których nasi odbiorcy mogą wybierać te, które najlepiej wpiszą się w ich oczekiwania.

 1. Kursy

  Dla większości fanów typowania wyników najważniejszy jest potencjał do wygrywania. Dlatego bukmaher powinien zawsze oferować konkurencyjne kursy i ogromny wybór wydarzeń oraz typów zakładów. Dlatego nasza lista bukmacherów zawiera przede wszystkim tych operatorów, którzy proponują najwyższe kursy na wybrane wydarzenia.

 2. Kompatybilność mobilna

  Bukmacherzy online powinni bezwzględnie umożliwiać typowanie z urządzeń mobilnych. Dlatego obowiązkowo muszą zaproponować aplikację mobilną oraz stronę internetową, która automatycznie dostosowuje się do mniejszych urządzeń przenośnych.

 3. Dostępne opcje płatności

  Każdy użytkownik powinien otrzymać obszerny wybór płatności, które pozwolą mu szybko i łatwo zdeponować oraz wypłacić pieniądze z konta. Dlatego zawsze sprawdzamy, czy polskie zakłady bukmacherskie mają takie opcje jak BLIK, Przelewy24, czy Visa.

 4. Bonusy i promocje

  Wszelkiego rodzaju premie są obecnie obowiązkiem każdego bukmachera, który chce się utrzymać u szczytu. Jednak nie wszystkie oferty w rzeczywistości są tak dobre, jak przedstawiają je legalni bukmacherzy online. Dlatego dokładnie przyglądamy się tej kwestii i wybieramy tych operatorów, którzy rzeczywiście zapewniają duże możliwości.

 5. Typy zakładów

  Liczba i wartość zakładów to jedno, ale niezwykle istotne jest także ich zróżnicowanie. Dobry bukmacher online powinien zapewniać swoim użytkownikom bardzo rozbudowaną formę zakładów, które będą obejmować nie tylko wytypowanie wygranego, ale także wynik, szczegółowe zdarzenia, handicap i wiele innych możliwości.

 6. Jakość działu wsparcia

  Gracz zawsze powinien mieć możliwość skontaktowania się z odpowiednio funkcjonującym działem wsparcia. Legalny bukmacher powinien zapewniać czat na żywo, obszerny dział FAQ, formularz kontaktowy oraz możliwość napisania obszerniejszej wiadomości e-mail.

 7. Wiarygodność

  To niezwykle istotna kwestia, którą spełnia cała lista legalnych bukmacherów. Za wiarygodność w głównej mierze odpowiada sama licencja Ministerstwa Finansów. Dlatego, jeżeli są to legalne zakłady bukmacherskie online, to można mieć pewność, że spełniają kryterium wiarygodności.

Jak typować internetowe zakłady sportowe w Polsce?

Wszystkie portale internetowe w dzisiejszych czasach dążą do tego, żeby wszystko było jak najwygodniejsze i możliwie najłatwiejsze. Dlatego polscy bukmacherzy pozwalają na relatywnie szybkie i bezproblemowe rozpoczęcie przygody z typowaniem. Wystarczy postępować zgodnie z konkretnym schematem działania.

 1. Wyszukaj zaufaną stronę z zakładami sportowymi

  Sprawdź naszą listę legalni bukmacherzy 2023 i wybierze tego, który najbardziej Ci odpowiada. Z pewnością pomocne okażą się obszerne i szczegółowe recenzje każdego z portalów.

 2. Odbierz swój bonus powitalny

  Praktycznie każdy bukmacher Polska udostępnia swoim odbiorcom specjalne bonusy na start, które zwiększają możliwości typowania i zawsze warto z nich skorzystać.

 3. Wybierz wydarzenie, na które chcesz postawić

  Wybór zakładu nie powinien stanowić problemu, bo każdy buchmacher stosuje wygodną sekcję z kategoriami i podkategoriami dla wszystkich najważniejszych dyscyplin sportowych i form rozgrywek.

 4. Sprawdź kursy

  Przeanalizuj typy na konkretne zdarzenia w wybranym wydarzeniu i wybierz te, na które według Ciebie buchmacherzy określili najlepsze kursy, a następnie kliknij je.

 5. Złóż zakład

  Kupon otworzy się automatycznie. Pozostaje wpisanie stawki, ostateczne sprawdzenie kursów, szans i kliknięcie przycisku zatwierdzającego. Bukmacher Polski automatycznie rozpatrzy wszystkie wyniki i przyzna ewentualną wygraną.

9 najlepszych stron bukmacherskich w Polsce

Poniżej zaprezentowane zostały wyniki naszych nieustannych aktualizacji dotyczących bukmacherów działających w Polsce. Nasi eksperci regularnie sprawdzają wszystkie serwisy, nanoszą poprawki i aktualizują zestawienie, żeby użytkownicy mieli stały dostęp do najświeższych informacji o konkretnych bukmacherach. Dzięki temu niniejszy ranking polskich bukmacherów zawsze jest aktualny i można się nim posiłkować, wybierając operatora dla siebie.

 1. Strona #1 w Polsce – STS

  STS to jeden z najdłużej działających i najbardziej rozpoznawalnych bukmacherów działających w Polsce. Firma zaczynała jeszcze przed erą internetową, a kiedy nadeszły wielkie zmiany odpowiednio się dostosowała. Dzięki temu ten największy polski bukmacher jest w stanie zaproponować swoim odbiorcom ogromny wybór wydarzeń, wysokie kursy, liczne promocje i masę innych atrakcji.

  bukmacher sts - strona promocyjna
 2. Strona #2 w Polsce – LVBet

  Ten polski bukmacher online zyskał ogromną popularność przede wszystkim dzięki bardzo dużemu naciskowi na jakość usługi internetowej. Operator nieustannie próbuje urozmaicać możliwości i usprawnia popularne już funkcje. W LVBet można obstawiać wszystkie najistotniejsze dyscypliny sportowe i nie tylko. Co roku znajduje się także na liście Eurowizja ranking bukmacherów. Oprócz tego zawsze można liczyć na oryginalne promocje tematyczne, transmisje i relacje z wydarzeń oraz masę innych atrakcji.

  bukmacher lvbet - strona promocyjna
 3. Strona #3 w Polsce – Noblebet

  Noblebet zwrócił na siebie uwagę graczy dzięki wręcz szlacheckiemu podejściu do odbiorcy. Witryna ma klasyczny biały interfejs, a wszystkie oferty są przedstawiane w taki sposób, że użytkownik faktycznie może poczuć się jak „na salonach”. Oczywiście tak wysoką pozycję ten bukmacher legalny otrzymał również za inne opcje. To przede wszystkim liczne, regularnie zmieniające się bonusy, ale także bardzo dobrze opracowana aplikacja mobilna i ogromne możliwości wyboru wydarzeń i typów zakładów.

  bukmacher noblebet - strona promocyjna
 4. Strona #4 w Polsce – Betcris

  Bukmacher szybko pnie się po szczeblach list przedstawiających najlepsi bukmacherzy Polska. Pomimo swojego stosunkowo krótkiego stażu w Polsce, Betcris jest w stanie zaproponować konkurencyjne kursy, obszerny wybór dostępnych wydarzeń oraz masę innych kluczowych kwestii, jak aplikacja mobilna, statystyki i historia oraz oczywiście różnorodne promocje i bonusy.

  bukmacher betcris - strona promocyjna
 5. Strona #5 w Polsce – ETOTO

  Liczne nagrody branżowe za najlepsze usługi bukmacherskie, kompletna oferta zakładów sportowych różne, bardzo atrakcyjne bonusy (nie tylko dla nowych użytkowników) oraz nowoczesna aplikacja mobilna, która cechuje się ogromną wygodą użytkowania. Etoto w ostatnim czasie bardzo prężnie się rozwija z korzyścią dla użytkowników. Dlatego te zakłady buchmacherkie online są obecnie jednym z najlepszych wyborów na rynku.

  bukmacher etoto - strona promocyjna
 6. Strona #6 w Polsce – PZbuk

  PZbuk w ostatnim czasie osiągnął praktycznie wszystko, jeżeli chodzi o klasyczne typowanie wyników. Gracze otrzymują kompletne zestawienia ze wszystkimi najistotniejszymi wydarzeniami z kilkudziesięciu dyscyplin sportowych, bonusy, aplikację mobilną, zakłady na żywo, a w ostatnim czasie także Wirtualne TV  (innowacyjny system łączący sporty wirtualne i klasyczne typowanie) oraz nową sekcję Gry TV. Dlatego, jeżeli ktoś szuka firmy bukmacherskie w Polsce, które mogą go czymś zaskoczyć, to z pewnością będzie to PZBuk.

  bukmacher pzbuk - strona promocyjna
 7. Strona #7 w Polsce – Betfan

  Beftan zwraca na siebie uwagę bardzo luźnym i humorystycznym podejściem do zakładów sportowych. Jednak za tą otoczką kryje się naprawdę dobrze przemyślany bukmacher, który oferuje standardowe zakłady, na żywo, e-sport, sporty wirtualne, gry karciane i wiele więcej. Oczywiście to wszystko zostało objęte odpowiednimi promocjami, dzięki czemu zawsze można liczyć na jakiś interesujący dodatek. Ten legalny polski bukmacher zdecydowanie jest wart uwagi każdego fana typowania wyników.

  bukmacher Betfan - strona promocyjna
 8. Strona #8 w Polsce – Totolek

  Jedna z najdłużej działających firm bukmacherskich w Polsce, która po przejściu do Internetu zaproponowała swoim odbiorcom równie atrakcyjne warunki typowania. Ten legalny bukmacher Polska oferuje między innymi: bardzo dobrze zaprojektowaną aplikację mobilną, ciekawie zrealizowany portal internetowy, który dostosowuje się do każdego urządzenia, liczne i regularnie aktualizowane oferty promocyjne oraz rozbudowane możliwości typowania wyników.

  bukmacher totolotek - strona promocyjna
 9. Strona #9 w Polsce – SuperBet

  Ten pozornie prosty serwis hazardowy zapewnia swoim użytkownikom bardzo dobre możliwości gry. Legalny bukmacher w Polsce dostarcza zróżnicowanych promocji dla nowych i stałych graczy oraz kładzie silny nacisk na rozbudowaną ofertę zakładów sportowych w wersji standardowej i na żywo.

  bukmacher superbet - strona promocyjna

5 najlepszych aplikacji z zakładami sportowymi w Polsce

Granie na urządzeniach mobilnych jest dzisiaj jednym z najistotniejszych czynników, jakie rozpatrują osoby przeglądające nasz ranking legalnych bukmacherów. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć osobne zestawienie z najlepszymi aplikacjami na rynku. Dzięki temu osoby, które często sięgają po oprogramowanie do typowania wyników, będą mogły jeszcze łatwiej wybrać bukmachera, który spełni ich oczekiwania.

 1. #1 aplikacja mobilna w Polsce – STS

  STS to lider nie tylko, jeśli chodzi o standardowe zakłady internetowe oraz stacjonarne, ale także pod względem oprogramowania mobilnego. Ten professional bukmacher w pełni przeniósł funkcjonalność portalu internetowego do aplikacji i dodał do tego kilka interesujących opcji jak Cashout, Szybki zakład, transmisje na żywo, statystyki, Betbooster oraz powiadomienia związane z najistotniejszymi wydarzeniami.

  aplikacja mobilna STS
 2. #2 aplikacja mobilna w Polsce – Etoto

  Aplikacja Etoto jest promowana przede wszystkim jako wykorzystująca innowacyjną technologię SDF, która odpowiada za znaczne przyspieszenie działania programu i usprawnienie płynności poruszania się po jego sekcjach. Oczywiście znajdą się tutaj wszystkie zaklady bukmaherskie i można korzystać z promocji oraz płatności mobilnych. Dodatkowo zdecydowano się na wykorzystanie metody weryfikacji przez MojeID, co dla wielu będzie dużym ułatwieniem.

  Aplikacja mobilna Etoto
 3. #3 aplikacja mobilna w Polsce – Noblebet

  Oprogramowanie od Noblebet wygląda bardzo podobnie do portalu internetowego i prezentuje wszystkie jego możliwości dotyczące typowania wyników, odbierania promocji użytkowania innych funkcji serwisu. Te bukmacherskie zakłady sportowe w wersji mobilnej umożliwiają także szybkie wypłaty wygranych, oglądanie wizualizacji wydarzeń na żywo i stawianie na sportów wirtualnych.

  Aplikacja mobilna Noblebet
 4. #4 aplikacja mobilna w Polsce – LVBET

  Aplikacja mobilna LVBet jest jedną z najbardziej zaawansowanych na polskim rynku. Ten bukmacher internetowy postawił nie tylko na przeniesienie pełnej funkcjonalności serwisu internetowego do aplikacji, ale także dodał do tego takie funkcje jak super szybkie wpłaty i wypłaty, wizualizacje meczów w wersji na żywo, opcję Cashout i inne. Dzięki temu gracz nie musi przenosić się na portal internetowy, żeby załatwić jakieś konkretne sprawy, bo wszystko jest dostępne z poziomu programu.

  Aplikacja mobilna lvbet
 5. #5 aplikacja mobilna w Polsce – Betcris

  Betcris wszedł na polski rynek od razu z bardzo dobrze zrealizowaną aplikacją. W tym przypadku postawiono przede wszystkim na funkcjonalność. Dlatego można tutaj liczyć na wszystkie zakładu bukmacherskie, możliwość korzystania z promocji i płatności. To wszystko zostało opracowane w taki sposób, żeby nawigacja była możliwie najłatwiejsza i najprzyjemniejsza dla użytkownika.

  Aplikacja mobilna Betcris

Zakłady internetowe przez aplikację vs typowanie z poziomu przeglądarki: Poznaj różnice

Dzisiejszy fan typowania wyników sportowych przykłada sporo uwagi do tego, w jaki sposób będzie mógł obstawiać zakłady. Dlatego wszystkie legalne zakłady bukmacherskie w Polsce powinny udostępniać możliwość obstawiania wyników w wersji przeglądarkowej oraz z aplikacji. Oto najbardziej wyróżniające się funkcje poszczególnych formatów z wyszczególnieniem ich różnic.

Typowanie z aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna jest niesamowicie wygodnym sposobem typowania zakładów sportowych przede wszystkim ze względu na możliwość zrobienia tego w każdej chwili. Dzisiejsze wszechstronne urządzenia przenośne jeszcze bardziej to ułatwiają, więc bukmacherzy internetowi są zobowiązani do stworzenia dedykowanego oprogramowania.

 • Ogromna wygoda użytkowania
 • Dostęp z dowolnego miejsca
 • Idealna dla zakładów na żywo

Dzięki tej opcji można wygodnie typować zakłady na żywo, jednocześnie obserwując dane wydarzenie w telewizji lub bezpośrednio. Nie trzeba specjalnie uruchamiać komputera, żeby „dograć” kupon. Zamiast tego wystarczy po prostu wyjąć telefon, który zawsze jest pod ręką i wszystko załatwić – zwłaszcza teraz, kiedy wszyscy legalni polscy bukmacherzy tworzą aplikacje, które zapewniają pełną funkcjonalność.

Typowanie z przeglądarki

Klasyczne korzystanie z komputerowej wersji portalu dzisiaj może wydawać się mniej popularne ze względu na programy, które potrafią skutecznie zastąpić portal internetowy. Jednak jeżeli kogoś interesuje dogłębna analiza konkretnych szczegółowych kursów, to najlepiej jest spojrzeć na to z szerszej perspektywy, a to zapewni jedynie duży ekran monitora.

 • Lepszy pogląd na dostępne tabele z kursami
 • Zapewnienie pełni funkcjonalności serwisu
 • Wygodniejszy kontakt z obsługą

Wersja przeglądarkowa to także zapewnienie, że legalni polscy bukmacherzy zapewniają wszystkie funkcje bukmachera, których czasem może brakować w wersji na aplikację.

Zakłady na żywo w Polsce

Zakłady na żywo

Typowanie zakładów sportowych w wersji na żywo to zapewnienie o wiele większych emocji oraz szansa na trafienie naprawdę wysokich kursów. Jeżeli ktoś czuje, że standardowe typy mu nie wystarczają lub czuje się nimi znużony, to internetowe zakłady bukmacherskie w wersji live z pewnością zaspokoją jego potrzeby. Zakłady na żywo najczęściej obejmują takie dyscypliny jak:

 • Piłka nożna,
 • Tenis,
 • Koszykówka,
 • E-sport.

Do sekcji z zakładami na żywo trafiają wyłącznie najpopularniejsze wydarzenia sportowe. W momencie, kiedy dany mecz/spotkanie/wydarzenie jest rozgrywane, kursy zmieniają się w czasie rzeczywistym, dostosowując się do aktualnej sytuacji. To bardzo dobra okazja na wyłapanie wysokich kursów, które zapewnią wysokie wygrane. Oczywiście ryzyko jest odpowiednio wyższe, a polscy legalni bukmacherzy bardzo dobrze analizują aktualny wynik. Jeśli jednak ktoś czuje, że wie, iż coś może skończyć się inaczej, niż wskazuje na to aktualny wynik, to może trafić naprawdę przyjemne kursy.

3 najbardziej zaufanych bukmacherów w Polsce

Polski rynek bukmacherski ma bardzo długą historię i w ciągu kilku ostatnich dekad wybrani legalni bukmacherzy polska wyrobili sobie zaufanie graczy, dzięki nieustannemu skupianiu się na dostarczaniu możliwie najlepszej oferty zakładów, promocji czy opcji płatności.

 1. #1 nowy bukmacher w Polsce – STS

  STS ma bezapelacyjnie najlepszą rozpoznawalność w Polsce i zajmują największą część rynku bukmacherzy legalni w Polsce. Operator zakładów zawsze dostosowuje się do wymagań rynku i jego użytkownicy zawsze mają pewność, że otrzymują odpowiednio rozbudowane i wiarygodne kursy oraz promocje. Dodatkowo zawsze można liczyć na najpopularniejsze w kraju opcje płatności.

  bukmacher STS - strona sportowa
 2. #2 nowy bukmacher w Polsce – Fortuna

  Fortuna ma w Polsce ponad 400 punktów stacjonarnych oraz jeden z najlepiej rozbudowanych portali internetowych, który pozwala typować zakład bukmacherski we wszystkich najpopularniejszych dyscyplinach przy wysokich kursach. Oczywiście zawsze można liczyć na atrakcyjne promocje, zakłady live i aplikację mobilną, która przejęła pełną funkcjonalność portalu internetowego. Dlatego te polskie bukmacherzy można polecić każdemu, kto szuka po prostu dobrego operatora zakładów sportowych.

  bukmacher Fortuna - strona sportowa
 3. #3 nowy bukmacher w Polsce – LVBet

  Ten bukmacher błyskawicznie zyskał sobie przychylność Polaków, zapewniając im przede wszystkim bardzo dobre warunki do typowania wszystkich najpopularniejszych dyscyplin. Jeżeli jest na coś popyt, to ten operator zakładów zawsze to udostępni. Do tego dochodzi odpowiednia aplikacja mobilna, wysokie kursy, hojne promocje i liczne dodatkowe nowości, które polskie firmy bukmacherskie regularnie wprowadzają do swojej oferty.

  bukmacher LVBet - strona sportowa

Popularne dyscypliny sportowe do obstawiania w Polsce

Polacy najchętniej obstawiają konkretne dyscypliny sportowe, które są przede wszystkim powiązane z ich zainteresowaniami, ale także umożliwiają atrakcyjne warunki typowania. Dlatego wszystkie profesjonał zakłady bukmacherskie zawsze udostępniają je odpowiednio rozwinięte, żeby każdy czuł się usatysfakcjonowany.

Najpopularniejsze typy zakładów wśród profesjonalnych typerów

Ekspert zakłady bukmacherskie często odchodzi od standardowych typów na zwycięzcę i próbuje swoich sił w nieco bardziej zaawansowanych zakładach, które często dają o wiele wyższe kursy. Dlatego zawsze warto dowiedzieć się najistotniejszych informacji o najczęściej wybieranych dodatkowych zakładach stosowanych przez ekspertów.

Draw No Bet (zakład bez remisu)

Bardzo ciekawy zakład, który z pewnością spodoba się wszystkim początkującym. Pozwala na wyłączenie możliwości remisu. Internetowy bukmacher proponuje nieco obniżony kurs na zwycięzcę danego spotkania, a w przypadku, kiedy wynikiem będzie remis, zastosuje zasadę DNB, czyli zwróci stawkę zakładu i rozliczy go po kursie 1,00.  To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie lubią stawiać na remis, a ten nieustannie psuje im szyki na kursach. Minusem tej opcji jest to, że kurs zostaje odpowiednio obniżony, ale ułatwienie u bukmacherów zawsze tak wygląda.

Powyżej/poniżej

Interesujący rodzaj zakładu, który stosują wszyscy operatorzy występujący w naszym ranking bukmacherów w Internecie. Pozwala na wytypowanie, ile będzie goli w danym spotkaniu, ale bez określania konkretnej liczby. Zamiast tego tutaj wybiera się przedział od do.

Na przykład wybierając, że w wybranym spotkaniu padnie do 3 goli (poniżej 3), a wynik to 1:3; wtedy suma goli wynosi 4 i przegrywa zakład. Z kolei, jeśli ten sam mecz zakończyłby się wynikiem 1:1, to suma bramek wynosi 2, czyli liczba mieszcząca się w przedziale od 0 do 3, więc zakład jest wygrany. Na tej samej zasadzie działają zakłady „powyżej”.

Do połowy/do końca spotkania

To standardowy zakład na wynik rozgrywki (wygrana/remis) do konkretnego momentu meczu/spotkania. W zależności od dyscypliny legalny bukmaher może używać tego typu zakładu w inny sposób. Na przykład w piłce nożnej najczęściej określa się wynik do połowy i do końca regulaminowego czasu gry. Z kolei w koszykówce mona go zastosować do każdej z czterech kwart.

Zasada działania zakładu jest łatwa do zrozumienia. Rozpatrywany jest wynik do określonego momentu rozgrywki i wszystko, co stanie się później nie będzie miało znaczenia. Sportowe zakłady bukmacherskie udostępniają ten typ dla wszystkich gier zespołowych.

Podwójna szansa

Kolejny rodzaj zakładu, który jest swego rodzaju ułatwieniem. W tym przypadku typujący może wybrać dwa z trzech (wygrana/remis/przegrana) dostępnych wyników rozgrywki. Nasz ranking bukmacherów online przedstawia wyłącznie takich operatorów, którzy udostępniają ten rodzaj zakładów dla wszystkich najważniejszych dyscyplin sportowych.

Zakład działa tak samo jak klasyczny na wygraną/remis, z tą różnicą, że założenie pozwala na wystąpienie dwóch wyników. Może to być wygrana oraz remis dla jednej lub przeciwnej drużyny. Oczywiście takie ułatwienie wiąże się z tym, że legalne firmy bukmacherskie w Polsce odpowiednio obniżają kurs.

Typowanie azjatyckie

To tak zwany azjatycki handicap, który wymaga odpowiedniego doświadczenia i przygotowania przed wytypowaniem wyniku. Zakład pozwala „pomóc” wybranej drużynie, dopisując lub odejmując mu na starcie konkretną liczbę punktów. Zakład jest zaawansowany i wymaga odpowiedniej analizy po obydwu stronach, więc wyłącznie dobry bukmacher jest w stanie go zaproponować. Warto tutaj zaznaczyć, że w azjatyckim handicapie nie uwzględnia się remisu i w przypadku jego wystąpienia stosuje się zasadę DNB.

Gracz wybiera liczbę goli/punktów, które dopisze do rezultatu. Np. postawi na zwycięstwo drużyny A i dopisze jej dwie bramki. Wynik meczu to 0:0, ale legalny bukmacher online uznaje wygrany zakład, bo z uwzględnieniem handicapu wynik to 2:0 na korzyść drużyny A.

Jak zarejestrować konto, zweryfikować je i złożyć pierwszy zakład u bukmachera w Polsce?

Jak zarejestrować i postawić swój pierwszy zakład?

Proces zakładania konta u wszystkich operatorów, których przedstawia nasza lista legalnych bukmacherów w Polsce jest ustandaryzowany i zawsze wygląda tak samo – bez względu na operatora. Dlatego zawsze można stosować się do naszego przewodnika:

 1. Wybierz odpowiedniego operatora zakładów. Nasz ranking bukmacherów internetowych pozwoli Ci wybrać najlepszych operatorów i dokonać ostatecznego wyboru dostosowanego do swoich preferencji.
 2. Przejdź na stronę portalu i załóż konto. Proces wymaga podania danych logowania (e-mail, hasło, numer telefonu) oraz danych osobowych i adresu, dzięki czemu będzie można zidentyfikować tożsamość użytkownika.
 3. Zweryfikuj proces zakładania konta. Najczęściej odbywa się to przez przejście na skrzynkę odbiorcą i kliknięcie linku przesłanego przez bukmachera, ale zdarza się także weryfikacja SMS, gdzie przepisuje się otrzymany kod.
 4. Graj. Po zweryfikowaniu konta wystarczy przejść na zakłady bukmacherskie legalne, zalogować się, doładować konto i można typować.

W ten sam sposób prezentuje się rejestracja we wszystkich portalach, które przedstawia nasz ranking najlepszych bukmacherów.

Bonusy i promocje u bukmacherów internetowych w Polsce

Wszyscy operatorzy prześcigają się ze sobą o to, kto zaproponuje ciekawsze i przystępniejsze dla odbiorców promocje. Dlatego niniejsze tabele bukmacherzy zawierają przede wszystkim tych operatorów, którzy proponują najlepsze bonusy na rynku.

Bonusy depozytowe

Najczęściej stosowane i najpopularniejsze promocje na rynku. Praktycznie wszystkie firmy bukmacherskie zarejestrowane w Polsce je stosują, a gracze chętnie z nich korzystają przy niemal każdej wpłacie. Zasada działania promocji jest bardzo prosta i sprawiedliwa – im więcej ktoś wpłaci, tym większy bonus otrzyma. Otrzymane środki pieniężne zawsze mają warunek obrotu, zanim można będzie je wypłacić.

Oferty powitalne

Specjalne bonusy, które praktycznie wszyscy polscy bukmacherzy online proponują użytkownikom, którzy zdecydują się zarejestrować konto. Może to być oferta depozytowa, darmowy zakład lub cashback. Bonusy powitalne z reguły mają lepsze warunki użytkowania. Oferta zawsze jest ograniczona czasowo i można z niej skorzystać jeden raz.

Darmowe zakłady

Popularna, aczkolwiek niewielka premia, która oferuje możliwość postawienia darmowego zakładu bez własnego wkładu pieniężnego. Wygrane pieniądze są przyznawane w formie bonusu z wymogiem obrotu na określonych warunkach. Polscy bukmacherzy internetowi najczęściej stosują tę premię, żeby skłonić potencjalnych nowych graczy do rejestracji konta.

Cashback

Specjalny bonus, który jest czymś w rodzaju zabezpieczenia. Cashback pozwala na zwrot części lub całości przegranych środków. Oczywiście legalne firmy bukmacherskie w Polsce przyznają te środki w formie bonusu pieniężnego z warunkiem obrotu. Mimo wszystko to doskonały sposób na zawieranie zakładów o zwiększonym ryzyku.

Oferty VIP

Zakłady bukmacherskie legalne w Polsce organizują programy lojalnościowe, żeby zapewniać swoim użytkownikom coraz lepsze warunki do typowania, jednocześnie zatrzymując je przed migracją na inne portale bukmacherskie. Dzięki ekskluzywnym promocjom, czy usprawnionym i stałym ofertom jak cashback, czy odnawialne bonusy depozytowe osoba, która stale korzysta z usług danego portalu, nie znajdzie lepszej oferty na start w żadnym innym serwisie.

Popularne opcje płatności w Polsce

Jednym z kluczowych czynników korzystania z zakładów sportowych jest sekcja bankowości. Dlatego legalny bukmacher internetowy powinien zadbać, żeby każdy miał dostęp do wygodnych oraz przystępnych opcji, które pozwolą szybko i bezproblemowo zasilić konto.

 • Blik: Obecnie najwygodniejsza i najpopularniejsza opcja płatności, którą wykorzystuje się prosto z aplikacji bankowej. Dzięki ogromnej popularności w Polsce praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy internetowi udostępniają możliwość zasilenia konta metodą BLIK. Wystarczy po prostu przejść do aplikacji, przepisać kod i zatwierdzić w aplikacji, a pieniądze natychmiast zostaną przesłane.
 • Szybki przelew: Popularna w ostatnim czasie opcja szybkiego przesłania tradycyjnego przelewu. Dzięki tej metodzie nie trzeba już czekać do kilku dni roboczych na zaksięgowanie płatności, a środki pojawiają się nawet tego samego dnia. Opcja ta cieszy się sporą popularnością, bo legalni bukmacherzy nie wymagają zakładania dodatkowych kont w zewnętrznych serwisach płatnościowych – korzysta się po prostu ze swojego konta bankowego.
 • Skrill: Bardzo popularny e-portfel, który od dekad jest powiązany z zakładami sportowymi i wielu doświadczonych typerów korzysta właśnie z usług Skrill. Portal pozwala na błyskawiczne wpłaty i wypłaty pieniędzy. Oprócz zakładów bukmacherskich, ze Skrilla można korzystać do opłacania zakupów i usług internetowych na całym świecie, z opcją automatycznego przewalutowania, wiec wypłacone wygrane od razu można łatwo wykorzystać.
 • Visa: Najpopularniejsza karta płatnicza, którą w swojej kieszeni ma większość Polaków. Główną zaletą tej metody jest jej dostępność. Wystarczy wyjąć kartę, przepisać kilka danych, zarejestrować ją u bukmachera i można w wygodny sposób wpłacać pieniądze.
 • MasterCard: Ta karta działa na takich samych zasadach, co Visa. Jest podpięta do rachunku bankowego i po zarejestrowaniu jej u bukmachera można w łatwy i wygodny sposób skorzystać ze swoich środków, realizując szybkie przelewy bankowe.

FAQ

?

Dlaczego wybraliście akurat tego konkretnego bukmachera jako numer jeden w rankingu?

To subiektywna ocena naszych ekspertów, która jest wynikiem analizy kluczowych czynników i funkcji portalu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy może mieć inne preferencje, dlatego warto zapoznać się z kilkoma najlepszymi bukmacherami i wybrać tego jednego dla siebie.
?

Kiedy mam pewność, że portal, z którego korzystam, to legalni bukmacherzy?

Jeżeli widnieje na rządowej stronie podatkowej z informacją o aktywnej licencji. Wszyscy legalni bukmacherzy znajdują się w tym rejestrze.
?

Czy mogę korzystać wyłącznie z aplikacji mobilnej bukmachera?

Tak, obecnie praktycznie wszystkie aplikacje pozwalają na kompleksową zabawę bez wymogu logowaniu się na stronie internetowej.
?

Jakie dyscypliny powinienem obstawiać jako początkujący?

Przede wszystkim te, na których się znasz. Świadomość zasad konkretnych dyscyplin z pewnością ułatwi typowanie wyników.
?

Które typy zakładów będą najprzystępniejsze dla początkującego?

Warto zwrócić uwagę na zakład bez remisu, powyżej/poniżej oraz drugą szansę. Oczywiście na początku warto także trzymać się podstawowych zakładów na wygraną/remis.

12 oceny, średnia 5 z 5

Autor

Adam Bloszko

Adam Bloszko
Czesc wszyscy! Mam na imię Adam Błoszko, ja sie zajmuje dziennikarstwo i pisze dla kilku stron internetowych.