Ranking Najlepszych Bukmacherów 2024

Zaktualizowano:

Zakłady bukmacherskie od lat cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Rynek nieustanie się rozwija, a w sieci pojawiają się kolejne portale oferujące najlepsze kupony zaklady bukmacherskie. Aktualnie w sektorze internetowym działa już ponad 20 licencjonowanych bukmacherów i przeciętnemu użytkownikowi trudno jest wybrać tego, który zapewni mu odpowiedzenie możliwości.

Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć kompletny przewodnik, który zawiera wszystkie kluczowe informacje o zakładach sportowych w Polsce. To kilka rankingów stworzonych według różnych kryteriów, opracowanych przez ekspertów, od lat zajmujących się tematyką zakładów sportowych. Korzystając z tych zestawień z pewnością łatwiej będzie wybrać profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki.

Pełna lista licencjonowanych i rzetelnych stron z zakładami sportowymi w Polsce

Znaleziono: 6 Bukmacherzy

 1. STS

  Ocena: 9.1/10

  • Setki wydarzeń na żywo
  • Nowoczesna aplikacja mobilna
  • Early payout i STS cashout
  • Bonus powitalny do 660 zł

  Promocja Powitalna to nawet 660zł bonusu!

  18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

  POSTAW TUTAJ Przejdź na stronę STS STS Recenzja
 2. LVBET

  Ocena: 8/10

  • Legalny polski bukmacher
  • Atrakcyjna oferta powitalna
  • Bardzo szeroka oferta zakładów
  • Bardzo szybkie wypłaty

  Pakiet powitalny do 3,333 PLN

  18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

  POSTAW TUTAJ Przejdź na stronę LVBET LVBET Recenzja
 3. Superbet

  Ocena: 7.4/10

  • Ekspresowa pomoc techniczna
  • Freebet 200 zł + Cashback 3500 zł na start
  • Prawie 1000 różnych zakładów
  • Wpłaty już od złotówki

  Bonus powitalny 3754 zł

  18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

  POSTAW TUTAJ Przejdź na stronę Superbet Superbet Recenzja
 4. Betclic

  Ocena: 7.4/10

  • Duży wybór dyscyplin
  • Bonus na zakłady akumulacyjne
  • Możliwa opcja cashout
  • Szeroki wybór zdarzeń na żywo

  50 zł cashback

  18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

  POSTAW TUTAJ Przejdź na stronę Betclic Betclic Recenzja
 5. Betcris

  Ocena: 8.5/10

  • Konto tymczasowe
  • Ponad 50 rodzajów zakładów
  • Obsługa klienta przez 7 dni w tygodniu
  • 45 000+ transmitowanych na żywo

  Cashback 500 zł + 50 zł Freebet

  18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

  POSTAW TUTAJ Przejdź na stronę Betcris Betcris Recenzja
 6. PZbuk

  Ocena: 7.9/10

  • Rozbudowane statystyki
  • Świetny program lojalnościowy
  • Wiele sportów wirtualnych
  • Mobilna transmisja NBA

  Freebet 250 PLN

  18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

  POSTAW TUTAJ Przejdź na stronę PZbuk PZbuk Recenzja

Najlepsze zakłady bukmacherskie w Internecie – Kompletny przewodnik

Zaktualizowano:

legalne zaklady sportowe online

Zebraliśmy zespół składający się z osób o ogromnym doświadczeniu z zakresu zakładów sportowych i opracowaliśmy przewodnik, który pokrywa wszystkie kluczowe informacje związane z obstawianiem w Internecie.

Tematem przewodnim są najlepsze zaklady bukmacherskie w Polsce. Jak wiadomo, każdy zainteresowany może mieć inny gust. Dlatego w naszym przewodniku poruszamy kilkanaście różnych kwestii i przedstawiamy kilka różnych rankingów. W ten sposób każdy zainteresowany znajdzie informacje, których potrzebuje, żeby wybrać swojego najlepszego bukmachera internetowego.

Po lekturze naszego przewodnika dowiesz się, na co zwracać, wybierając najlepszego operatora oraz poznasz naszą opinię o wybranych bukmacherach na podstawie kilku istotnych kryteriów. Ponadto przedstawiamy wiele niezbędnych informacji, przybliżających tematykę zakładów sportowych w Internecie.

Interesujące fakty o obstawianiu zakładów sportowych

ciekawe fakty na temat legalnych zakladow sportowych

Obstawianie zakładów sportowych to niezwykle popularna forma hazardu, która rozwinęła się praktycznie na całym świecie. Ludzie od zawsze lubili się zakładać o różne rzeczy, a sport wyniósł to na wyższy poziom. Początkowo największym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi konne, czy harty. Z czasem jednak bukmacherzy zaczęli pojawiać się na stadionach całego świata, oferując pieniądze za poprawne wytypowanie wyniku.

W Polsce od dziesięcioleci działają operatorzy stacjonarni a od dwóch dekad także bukmacherzy online. To ci ostatni cieszą się aktualnie największym zainteresowaniem, ponieważ mogą zaoferować ogromne możliwości obstawiania. Tysiące różnych wydarzeń przedmeczowych, dziesiątki na żywo, mnóstwo promocji i setki zakładów wewnętrznych. To jedynie ułamek tego, co może zaoferować przykładowy bukmacher internetowy.

Ogromne możliwości i dostępność zakładów sportowych sprawiają, że dzisiaj każdy zainteresowany może w kilka chwil postawić na praktycznie każde wydarzenie. Wystarczy wyjąć telefon, wpłacić pieniądze i zrealizować zakład. Pozostaje tylko jedno pytanie. Który bukmacher zapewnia najlepsze kursy?

 • Legalny polski bukmacher musi mieć licencję Ministerstwa Finansów.
 • Liczba licencjonowanych bukmacherów rośnie – w 2023 roku to już 21 operatorów.
 • Podatek od zakładu to 12%, w przypadku wygrania ponad 2280 dochodzi to tego 10%.
 • Ustawa z 2009 roku przedefiniowała polski rynek bukmacherów na nowo.

Największym wstrząsem dla rynku bukmacherskiego było wprowadzenie nowego ładu, wymagającego otrzymanie licencji przez operatora. Skutkiem tego większość najlepszych światowych bukmacherów wyniosła się z Polski, a lokalny rynek zaczął się budować od nowa. Obecnie wszystko już prężnie działa i legalne zakłady bukmacherskie konkurują ze sobą, oferując jak najprzystępniejsze warunki do typowania. Wystarczy jedynie wybrać tego, który proponuje najlepsze warunki.

Tabela o bukmacherach
👌 Kraj: Polska
💶 Waluta: Polski złoty
Popularne dyscypliny: Piłka nożna, Tenis, Siatkówka, Koszykówka
⚖️ Czy typowanie jest legalne?: Tak
🏢 Licencjodawca: Ministerstwo Finansów
🧾 Podatek od zakładów: 12% od wygranej

Ramy prawne i regulacyjne, dotyczące internetowych zakładów sportowych w Polsce

Do 2009 roku prawo hazardowe, a zatem też związane z zakładami sportowymi było niedostosowane do nowych norm narzuconych przez Internet. Polacy mogli korzystać z usług największych międzynarodowych bukmacherów, a oni  nie musieli płacić podatków, ani w żaden sposób dostosowywać się do lokalnych norm.

Kiedy w 2009 roku weszła w życie Ustawa Hazardowa, wszystko się zmieniło, a na polskim rynku bukmacherskim doszło do nowego rozdania. Zagraniczni operatorzy, którzy nie chcieli się do tego dostosować, po prostu się wycofali i stworzyli miejsce, w które wszedł nowy bukmacher. Wszystko kształtowało się przez kilkanaście kolejnych lat i obecnie można już stwierdzić, że sektor zakładów działa jak należy.

Główne normy regulacyjne, spoczywające na działających w Polsce bukmacherach:

 • Operator zakładów sportowych musi otrzymać licencję, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Gier Hazardowych o ważności 5 lat.
 • Bukmacher musi przestrzegać ogólnie ustalonych norm sprawiedliwego rozliczania zwycięzców oraz zwalczania oszustw i nadużyć finansowych.
 • Bukmacher musi odprowadzać 12% podatek od każdego zawartego zakładu.
 • Na terenie Polski można typować wyłącznie u licencjonowanych operatorów. Za złamanie tego nakazu grozi grzywna.

W sieci można się natknąć na mnóstwo operatorów zakładów sportowych, ale nie wszyscy działają zgodnie z Polskim prawem. W Internecie nikt im tego nie zabroni, dlatego to na typującym spoczywa obowiązek upewnienia się, że dany bukmacher jest legalny. Można to zrobić na dwa sposoby – udając się na stronę Ministerstwa Finansów lub sprawdzając stopkę strony.

Każdy operator zakładów sportowych obowiązkowo umieszcza informację o licencji hazardowej, która z reguły znajduje się w dolnej części strony. Ewentualnie należy przejść do sekcji informacyjnej lub po prostu zapytać o to u obsługi klienta.

Jak sprawdzamy i recenzujemy najlepsze portale, oferujące zakłady bukmacherskie

Tworząc nasz przewodnik, braliśmy pod uwagę wiele różnych kryteriów. Chcieliśmy się w ten sposób upewnić, że możliwie najprecyzyjniej wpiszemy się w oczekiwania naszego odbiorcy, który może mieć inną wizję na swojego najlepszego operatora zakładów bukmacherskich. Dlatego warto przekonać się, czym kierowaliśmy się, tworząc nasze zestawienia.

 1. Dokładne sprawdzenie serwisu

  Najpierw dokładnie sprawdzamy portal internetowy, przeglądając wszystkie jego kluczowe funkcje. Bukmacher musi wywołać ogólnie pozytywne wrażenie, zapewniając możliwości dostosowane do aktualnie panujących norm. Bierzemy pod uwagę jakość oferty zakładów, promocje, a także ogólne przedstawienie strony internetowej i jej funkcjonalność. Jeżeli nic wyraźnie nie odstaje od standardów, to przechodzimy do kolejnych kroków.

 2. Ocena licencji i dostosowania do regulacji prawnych

  Bukmacher musi bezwzględnie działać na licencji hazardowej. W końcu zakłady oferowane przez nielicencjonowanych operatorów są w Polsce nielegalne i lepiej omijać je szerokim łukiem. Żeby upewnić się w tej kwestii, zawsze zaglądamy bezpośrednio na zestawienie aktualnie licencjonowanych operatorów, które znajduje się na stronie Ministerstwa Finansów. Tylko wtedy mamy pewność, że to legalni polscy bukmacherzy.

 3. Sprawdzenie możliwości typowania zakładów

  Portal powinien zapewniać odpowiednio rozbudowane możliwości typowania zakładów, aby gracz mógł tworzyć najlepsze kupony zakłady bukmacherskie. Dotyczy to przede wszystkim dostępności oferty, ale także rozbudowania danego wydarzenia. Każdy użytkownik ma inne wymagania i najlepszy bukmacher internetowy powinien być w stanie spełnić je wszystkie i my upewniamy się, że tak będzie.

 4. Ocena intuicyjności portalu

  Strona internetowa powinna być jak najwygodniejsza w użytkowaniu. W dzisiejszych czasach kluczowe jest, aby użytkownik miał dostęp do wszystkiego z jednego ekranu, a najważniejsze funkcje powinny być dostępne na jedno kliknięcie. W momencie, kiedy nowy użytkownik wchodzi na stronę internetową pierwszy raz, to od razu wie, co robić i wie, gdzie znaleźć konkretne informacje.

 5. Analiza proponowanych kursów

  Proponowane kursy są indywidualną kwestią każdego operatora na podstawie analizy swoich ekspertów. Nas interesuje jedynie to, aby odbiorca otrzymał najlepsze warunki. Te zapewniają najniższe kursy i w tym przypadku sprawdzamy bukmacherów, porównując różne wydarzenia i proponowane kursy. Następnie wyłaniamy tych, którzy oferują najlepsze możliwości.

 6. Ocena dostępnych opcji płatności

  Sekcja płatności powinna być wygodna, przystępna pod względem limitów, szybka i ogólnie dostępna. Niedopuszczalne jest w dzisiejszych czasach, żeby to użytkownik portalu bukmacherskiego musiał dostosowywać się do dostępnych metod płatności. Bukmacher musi dostarczyć te, które są powszechnie dostępne, wygodne i najchętniej używane przez odbiorców w Polsce.

 7. Przetestowanie obsługi klienta

  Dział obsługi klienta musi być stale dostępny. Dotyczy to zarówno czatu na żywo, jak i drogi e-mailowej. Ponadto powinien odpowiadać w jak najkrótszym czasie. Dlatego kontaktujemy się z konsultantami operatorów zakładów sportowych, weryfikujemy czas reakcji i wartości merytoryczne odpowiedzi. Dzięki temu, że nasi czytelnicy zostaną odpowiednio zaopiekowani.

 8. Sprawdzenie bonusów i promocji

  Nie ukrywamy, że bonusy i promocje to niezwykle istotna kwestia, której nigdy nie należy pomijać. Zdajemy sobie sprawę, że większość użytkowników patrzy najpierw właśnie na tę sekcję. Dlatego staramy się szczegółowo przeanalizować oferty proponowane przez danego bukmachera. Bierzemy pod uwagę nie tylko samą proponowaną kwotę, ale także warunki jej użytkowania, które mówią o tym, jaka dana oferta jest w rzeczywistości.

 9. Kompatybilność z urządzeniami mobilnymi i dostępność aplikacji

  Bukmacherskie zaklady internetowe zyskują nowe życie przede wszystkim dzięki urządzeniom mobilnym. Dlatego najlepszy bukmacher internetowy w Polsce musi oferować odpowiednio dostosowane opcje. Dotyczy to przede wszystkim dedykowanej aplikacji mobilnej, ale też zoptymalizowanej strony internetowej. Powinny być jak najwygodniejsze i udostępniać pełną funkcjonalność oryginalnego portalu.

 10. Funkcjonalność serwisu internetowego

  Ostatecznie bukmacher musi funkcjonować bez zarzutu jako portal internetowy. Strona powinna być dopracowana i przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego sprawdzamy wybranych bukmacherów także od strony technicznej. Ich serwisy powinny działać bez problemów, a dostępne funkcje muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby żaden gracz nie miał trudności z ich użyciem.

6 Polecanych najlepszych zakładów bukmacherskich – Ranking bukmacherów

Analizując wszystkie powyższe czynniki dla wszystkich bukmacherów działających w Polsce, udało nam się wyłonić zestawienie siedmiu operatorów zapewniających najprzystępniejsze możliwości obstawiania wyników sportowych.

Te serwisy są licencjonowane przez Ministerstwo Finansów, więc spełniają wszystkie polskie normy prawne. Ponadto przeszły nasze rygorystyczne testy, obejmujące sprawdzenie ogólnej oferty. W ten sposób udało nam się opracować ranking bukmacherów, którzy z pewnością zaspokoją oczekiwania większości fanów zakładów sportowych w Polsce. Wystarczy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o każdym z nich i wybrać tego, który wydaje się najlepszy.

 1. Portal numer 1 z najlepszymi zakładami bukmacherskimi – STS

  Największy polski bukmacher, którego udziały na rynku polskim wynoszą około 50%. Operator zakładów działa w formie lokali stacjonarnych oraz ogromnego serwisu internetowego. STS funkcjonuje nieprzerwanie od 1997 roku. W jego ofercie znajdują się tysiące wydarzeń w formie przedmeczowej oraz na żywo. Niektóre z nich można oglądać przez STS TV, które działa w wersji mobilnej i standardowej.  Początkujący mogą liczyć na nawet 1560 zł bonusu powitalnego.

  bukmacher sts - strona promocyjna
 2. Portal numer 2 z najlepszymi zakładami bukmacherskimi – LVbet

  Jedna z najmłodszych, ale także największych spółek działających w branży bukmacherskiej. LVbet wystartował w 2016 roku i zaskarbił sobie sympatię odbiorców swoją bardzo dobrą ofertą. Zaproponowano tysiące stale dostępnych wydarzeń do obstawiania, bonus powitalny o wartości 2000 zł, dedykowaną aplikację mobilną i mnóstwo interesujących funkcji jak LV Jackpot, Bet Builder, czy Cash-Out.

  bukmacher lvbet - strona promocyjna
 3. Portal numer 3 z najlepszymi zakładami bukmacherskimi – Superbet

  Bukmacher wystartował w 2017 roku. Prężnie działa w branży sportowej jako sponsor dużych ogólnopolskich klubów piłkarskich i nie tylko. Grupa funkcjonuje na całym świecie i jest uważana za jedną z największych marek bukmacherskich na świecie. Operator oferuje ponad 3700 zł na start, aplikację mobilną, transmisje na żywo i tysiące zakładów sportowych z wysokimi kursami.

  bukmacher superbet - strona promocyjna
 4. Portal numer 4 z najlepszymi zakładami bukmacherskimi – Betcris

  To zarazem jeden z najmłodszych bukmacherów na polskim rynku, ale jeden z najbardziej doświadczonych. Operator działa na rynkach całego świata od 1985 roku. W jego ofercie można wyróżnić wysoki bonus powitalny do 1400 zł, mnóstwo dodatkowych promocji, tysiące wydarzeń sportowych, a także takie funkcje jak konto VIP, Cash-Out, aplikacja bukmacherska, czy Kupon Dnia.

  bukmacher betcris - strona promocyjna
 5. Portal numer 5 z najlepszymi zakładami bukmacherskimi – PZbuk

  Bukmacher od początku swojej działalności funkcjonuje zgodnie z licencją Ministerstwa Finansów. Jego oferta obejmuje: 250 zł na start w formie Freebetu, aplikacja mobilna, Wirtualne TV, Gry TV, sklep dla stałych graczy i inne interesujące atrakcje. Oferta zakładów nie odbiega od konkurencji – zapewnia stałe kilka tysięcy wydarzeń przedmeczowych i wiele innych w formie na żywo.

  bukmacher pzbuk - strona promocyjna
 6. Portal numer 6 z najlepszymi zakładami bukmacherskimi – Betclic

  To jeden z największych europejskich bukmacherów. Został założony w 2005 roku we Francji, a do Polski wszedł w 2019 roku, po uzyskaniu licencji Ministerstwa Finansów. Betclic oferuje swoim użytkownikom mnóstwo ofert promocyjnych, w tym 200 zł zakładu bez ryzyka, opcję Multi+, Cash-Out i wiele więcej. Wydarzenia można obstawiać na stronie oraz przez aplikację mobilną. Funkcja Betclic TV pozwala obserwować wytypowane zdarzenia przez transmisję na żywo.

  bukmacher Betclic - strona promocyjna

Różne rynki zakładów, które warto przetestować

Wybierając najlepsze zaklady bukmacherskie, warto sprawdzić wszystkie rynki oferowane przed danego operatora. To niezwykle istotne, aby mieć dostęp do ja najszerszej oferty. Wtedy typujący ma pewność, że, nawet jeśli będzie chciał postawić coś niestandardowego, to jego bukmacher mu to udostępni.

Zakłady sportowe

Większość ludzi typuje przede wszystkim dyscypliny, które znają. Trudno się temu dziwić – dzięki temu można zwiększyć szansę na poprawnie złożony zakład. Dlatego warto upewnić się, czy wybrany bukmacher oferuje przede wszystkim najpopularniejsze polskie dyscypliny sportowe. W ten sposób zawsze będzie można wybrać wydarzenia, które można łatwo przeanalizować.

Piłka nożna

Zdecydowany lider wszystkich zakładów bukmacherskich. Piłka nożna pokrywa praktycznie połowę wszystkich dostępnych wydarzeń na polskim rynku zakładów. To zawsze dziesiątki lig oraz turniejów, które są rozgrywane przez cały rok. Dzięki temu fan piłki nożnej zawsze znajdzie mnóstwo opcji, na które może postawić. Warto zaznaczyć, że ta dyscyplina ma najbardziej rozbudowane rynki i jedno wydarzenie może zaoferować nawet setki różnych kursów. Dotyczy to typów przedmeczowych oraz zakłady bukmacherskie piłka nożna wyniki na żywo.

Tenis

Mimo że w Polsce jako sport cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem, to idealnie nadaje się do typowania zakładów. Dlatego tenis zawsze zajmuje czołowe miejsca, jeśli chodzi o popularność na polskich zakładach sportowych. Obłożenie zdarzeń nie jest aż takie duże, ale w tenisie zawsze rozgrywane są jakieś turnieje na arenie międzynarodowej, więc wyszukanie interesującego zdarzenia nie powinno być trudne.

Koszykówka

Popularna dyscyplina, która ma bardzo duże obłożenie u bukmacherów. Najczęściej udostępniają oni dziesiątki lig oraz turniejów z wielu krajów świata. Oczywiście najważniejsze są rozgrywki NBA i to tutaj można upatrywać najbardziej rozbudowanych wydarzeń.

Siatkówka

Dyscyplina cieszy się ogromną popularnością w Polsce ze względu na niesamowite wyniki męskiej reprezentacji narodowej. Najlepsi bukmacherzy online zawsze udostępniają kilkanaście największych międzynarodowych lig i turniejów. Główne skrzypce grają tutaj rozgrywki międzynarodowe oraz polska liga. Wydarzenia z nimi związane zawsze mają rozbudowaną ofertę zakładów.

Typowanie mobilne dla najlepszych polskich stron z zakładami

Dzisiejszy rynek zakładów sportowych w dużym stopniu opiera się na urządzeniach mobilnych. Rozwój technologii smartfonów sprawił, że korzystanie z sieci z ich wykorzystaniem często jest wygodniejsze niż na komputerach. Dlatego obowiązkiem każdego operatora zakładów sportowych jest udostępnienie wysokiej jakości usług mobilnych.

Mobilnie zoptymalizowane strony internetowe

Strona internetowa powinna zostać odpowiednio zoptymalizowana pod kątem dowolnego urządzenia. Wdrożenie technologii HTML5 pozwala na automatyczne dostosowanie względem urządzenia, z którego jest uruchamiana. Dotyczy to przede wszystkim dopasowania treści do wielkości ekranu. Powinien automatycznie zmienić układ zakładek, działów i treści w głównej części ekranu, aby korzystanie z serwisu na mniejszych urządzeniach było równie wygodne, a nawet wygodniejsze, niż na komputerach.

Intuicyjność portalu

Serwis powinien zostać zaprojektowany w taki sposób, aby użytkownik od razu wiedział, gdzie, co się znajduje. To bardzo trudne zadanie, ale najlepsi bukmacherzy Polska udowodnili, że nie jest to trudne. Wystarczy podzielić serwis na czynniki kluczowe i te poboczne. Wszystko musi być zaprezentowane w taki sposób, aby nawet przy pierwszym uruchomieniu wiedzieć, jak się zarejestrować, czy postawić zakład.

Na szczęście polscy operatorzy nie starają się tego nie komplikować. Dlatego wszystkie portale w wersji mobilnej wyglądają bardzo podobnie, bo wszyscy doszli do tych samych, optymalnych wniosków.

Kompatybilność

Portal powinien działać na wszystkich urządzeniach, stosując inne dostosowanie dla wielkich ekranów komputerów, średnich ekranów tabletów i małych ekranów smartfonów. To wszystko powinno być dostępne z jednego źródła, aby odbiorca nie musiał się przejmować, czy wybrał odpowiedni adres dla swojego urządzenia. Wystarczy, że przejdzie na podany adres, a wszystko ułoży się automatycznie.

W ten sposób portal z zakładami staje się uniwersalny i kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami podłączonymi do sieci – bez względu na ich rodzaj. Liczy się tylko wielkość ekranu i sposób optymalnego dopasowania.

Działanie strony internetowej

Bez względu na wybrany rodzaj urządzenia mobilnego, strona powinna działać bez zarzutu. Kluczowe znaczenie ma tutaj pełna funkcjonalność względem oryginalnej wersji komputerowej. Bez względu czy ktoś korzysta ze smartfonu, tabletu, czy komputera; powinien mieć dostęp do bonusów, wszystkich rodzajów zakładów, transmisji oraz sekcji płatności.

Dzisiejszy rynek bukmacherów internetowych musi zapewniać wszystko, czego potrzebuje potencjalny odbiorca i to bez względu na medium, z którego korzysta. Wszystko musi działać w ten sam sposób i bez ograniczeń dotyczących funkcjonalności.

4 Najlepszych aplikacji oferujących zakłady sportowe – Ranking bukmacherów w Polsce

Dokładnie sprawdziliśmy aplikacje bukmacherskie najlepszych polskich operatorów zakładów sportowych i wybraliśmy pięć z nich. To programy zapewniające najlepszy dostęp do funkcji portalu, a także stosujące najnowocześniejsze rozwiązania i spełniające aktualne normy rynkowe. Zachęcamy do zapoznania się z ich opisem, funkcjami oraz głównymi zaletami i wadami.

Aplikacja na zakłady sportowe – STS

Jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji na rynku. STS przygotował kompleksowe oprogramowanie, działające na systemach Android, iOS oraz HarmonyOS. Program udostępnia wszystkie dostępne zakłady bukmacherskie Polska, wygodnie posegregowane na dyscypliny ligi i kategorie. Aplikacja jest nieustannie rozwijana i dostosowuje się do standardów rynku. Dzięki temu już dzisiaj oferuje ponadprzeciętne możliwości, a regularne aktualizacje wprowadzają nowe standardy na rynku.

Główne funkcje

 • Bezpłatne transmisje na żywo.
 • Sporty Wirtualne.
 • Szybka wypłata w 10 minut.

 • Ograniczenia
 • Instalacja poza oficjalnym sklepem z aplikacjami

Aplikacja na zakłady sportowe – LVBet

LVBet zaproponował swoim użytkownikom bardzo dobrze zaprojektowane oprogramowanie, które wyróżnia się przede wszystkim swoją funkcjonalnością. Aplikacja pozwala na korzystanie ze wszystkich zakładów sportowych w formie przedmeczowej oraz na żywo, z dostępem do transmisji na żywo. Dodatkowo można liczyć na specjalne oferty i funkcje przygotowane specjalnie dla odbiorców korzystających z mobilnej wersji LVBet.

Główne funkcje

 • Pełna oferta kilku tysięcy stale dostępnych zakładów.
 • Cash-Out.
 • Prostota i funkcjonalność.

 • Ograniczenia
 • Wymóg manualnej instalacji poza sklepem z aplikacjami

Aplikacja na zakłady sportowe – Superbet

Oprogramowanie Superbet skupia się na dwóch podstawowych kwestiach. Jak najprzystępniejszej dostępności do oferty portalu internetowego oraz dostosowaniu nowoczesnych funkcji, uprzyjemniających korzystanie z serwisu. Dlatego instalując oprogramowanie, można liczyć na wiele interesujących opcji, które sprawiają, że typowanie staje się niesamowicie przyjemne, i coraz częściej wygodniejsze niż na komputerze. Dlatego kliknij Superbet aplikacja pobierz i sprawdź, co zaoferuje Tobie.

Główne funkcje

 • Logowanie biometryczne.
 • SuperSocial – kontakt ze znajomymi.
 • Szybkie wypłaty przelewem bankowym.
 • Betswipe – błyskawiczne typowanie.

 • Ograniczenia
 • Niekiedy zdarzają się problemy natury technicznej

Aplikacja na zakłady sportowe – PZbuk

PZBuk skupił się na udostępnieniu wszystkich standardowych funkcji, które sprawiają, że aplikacja mobilna jest najwygodniejszym sposobem obstawiania zakładów. Dlatego w ofercie znajduje się pełen pakiet zakładów przedmeczowych oraz na żywo, z opcją transmisji, a także wygodne korzystanie z kluczowych funkcji dotyczących typowania.

Główne funkcje

 • Opcja Cash-Out.
 • Całodobowe zakłady wirtualne.
 • Specjalne promocje dla użytkowników mobilnych.
 • Wygodne typowanie zakładów w dowolnej formie.

 • Ograniczenia
 • Niewielki wybór zakładów na żywo z transmisjami

Obstawianie przedmeczowe i na żywo na najlepszych zakładach bukmacherskich w Polsce 2024

zaklady na zywo i zaklady in play na polskich stronach bukmacherskich

O zakładach bukmacherskich mówi się przede wszystkim w kontekście typowania przedmeczowego. To te wydarzenia cieszą się największą popularnością i kiedy tylko na horyzoncie pojawi się jakieś ciekawe wydarzenie, to wszyscy operatorzy muszą je udostępnić.

W grę wchodzi przede wszystkim ostateczny wynik zdarzenia, ale najczęściej można także typować bardzo rozbudowane zakłady wewnętrzne. W przypadku zakładów przedmeczowych typujący otrzymuje najczęściej dużo czasu na przemyślenie swojej decyzji i przeanalizowanie konkretnych zakładów, aby móc wybrać jak najlepiej.

Warto jednak pamiętać, że przedmeczowe zakłady bukmacherskie Polska mogą z czasem zmieniać swoje kursy. Podczas oczekiwania może zdarzyć się coś nieoczekiwanego, co całkowicie przesunie szansę na drugą stronę. Dlatego im dalej do terminu rozpoczęcia, tym większe ryzyko, że zakłady mogą okazać się nieaktualne. Postawiony zakład nie zmienia już kursu.

Najbardziej zaufane portale oferujące zakłady bukmacherskie w Polsce – Ranking bukmacherów

Bukmacherzy cieszą się różnymi opiniami użytkowników. Jedni maję je lepsze, a inni gorsze. Typujący mają różne wymagania, ale ogólna opinia jest swego rodzaju miarą jakości i zawsze warto ją brać pod uwagę. Dlatego zachęcamy, aby sprawdzić także poniższy ranking bukmacherów.

1. Zaufany bukmacher internetowy – LVBET

To jeden z najlepiej rozpoznawalnych polskich bukmacherów, który zyskał sobie przychylność odbiorców przede wszystkim dzięki śmiałym ruchom sponsorskim. Banery LVBet od 2016 roku regularnie pojawiają się na stadionach piłkarskich i innych wydarzeniach sportowych. Ponadto bukmacher dba o to, aby zapewniać swoim użytkownikom jak najwygodniejsze warunki i dostępność do wszystkich popularnych wydarzeń sportowych.

Główne funkcje

 • Ponad 40 dyscyplin sportowych i setki rynków.
 • LV Jackpot.
 • Dyscypliny wirtualne.
 • Bet Builder.
 • Ograniczenia
 • Niektóre dyscypliny sportowe mają wysoką marżę

2. Zaufany bukmacher internetowy – STS

Największy polski bukmacher, działający nieprzerwanie od 1997 roku. Firma cieszy się ogromnym zaufaniem w branży i od lat dzierży pozycję lokalnego lidera, z około 50% udziałami na rynku polskim. Pomimo długiego stażu, operator nie spoczywa na laurach i nieustannie się rozwija, oferując nowoczesne rozwiązania i popularne funkcje, jak chociażby CS:GO zakłady bukmacherskie. To wszystko sprawia, że STS ma jedną z najprzychylniejszych opinii w branży.

Główne funkcje

 • Sporty wirtualne oraz e-sport.
 • STS TV – regularne transmisje na żywo.
 • Rozbudowana aplikacja mobilna.

 • Ograniczenia
 • Wysokie marże na europejskie ligi piłki nożnej

3. Zaufany bukmacher internetowy – PZbuk

PZBuk stosuje konsekwentną politykę rozbudowy swojej oferty, co przekłada się na coraz lepszą rozpoznawalność na lokalnym rynku. Obecnie bukmacher oferuje jedną z najbardziej rozbudowanych sekcji sportowych z bardzo dobrymi kursami i wygodnymi sposobami typowania zakładów. Operator nieustannie dba, aby jego odbiorcy zawsze mieli dostęp do wszystkich kluczowych opcji zakładów.

Główne funkcje

 • Funkcja Bet Builder.
 • Sekcja Mistrz Typowania.
 • Sekcje Wirtualne TV i Gry TV.
 • Wysokiej jakości aplikacja mobilna.

 • Ograniczenia
 • Niewielki wybór metod wypłat

4. Zaufany bukmacher internetowy – Superbet

Superbet miał znacznie łatwiejsze zadanie od lokalnej konkurencji, bo stoi za nim doświadczona międzynarodowa spółka. Dzięki temu już od początków swojej działalności w kraju (2017 r.) bukmacher mógł oferować usługi na najwyższym światowym poziomie. To przede wszystkim dostępność do wszystkich popularnych dyscyplin i form typowania zakładów oraz dostosowanie do aktualnych standardów.

Główne funkcje

 • Transmisje na żywo.
 • Nowoczesna aplikacja mobilna.
 • Rozbudowana historia wydarzeń.
 • Supersocial – typowanie w społeczności.

 • Ograniczenia
 • Niewielka dostępność punktów stacjonarnych

5. Zaufany bukmacher internetowy – Betclic

Ten międzynarodowy bukmacher jest rozpoznawalny w Polsce jeszcze z czasów przed regulacjami z 2009 roku. Jednak po tym czasie wycofał się z kraju i dostosował do licencji, żeby wrócić w 2019 roku. Bukmacher jest doceniany przede wszystkim za jego rozbudowaną ofertę zakładów i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, uprzyjemniających korzystanie z serwisu i jego usług.

Główne funkcje

 • Dobrze zoptymalizowana mobilna strona internetowa.
 • Prostota i intuicyjność interfejsu.
 • Wygodna aplikacja mobilna.
 • Bonus dla zakładów akumulacyjnych.

 • Ograniczenia
 • Niekiedy wyższa marża na zakłady niż u konkurencji

Jak się zarejestrować, zweryfikować konto i postawić swój pierwszy zakład na portalu bukmacherskim

jak testujemy i oceniamy legalne strony zakladow bukmacherskich

Rejestracja u bukmachera to standardowy proces, który praktycznie zawsze wygląda w ten sam sposób. Ponadto każdy operator stara się wyraźnie wskazywać, co trzeba zrobić, żeby założyć nowe konto. Dlatego, jeżeli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie z zakładami sportowymi w Internecie, to nie powinien mieć najmniejszego problemu z zakładaniem konta.

Dla pozostałych przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik, opisujący trzy podstawowe czynniki początku przygody z wybranym operatorem: rejestracja, weryfikacja, pierwszy zakład. Oczywiście najpierw warto przejrzeć ranking bukmacherów w Polsce, żeby wybrać odpowiedni portal do rejestracji.

Rejestracja konta

To standardowy proces, polegający na wykonywaniu czynności wyświetlanych na ekranie strony/aplikacji. Żeby go rozpocząć, należy wybrać legalne zakłady i kliknąć wyróżniający się przycisk „Rejestracja”.

Pierwszy krok

Podaj płeć, imię i nazwisko, datę urodzenia oraz PESEL.

Drugi krok

Podaj dane adresowe: miasto, ulica, numer lokalu, kod pocztowy.

Trzeci krok

Podaj dane konta: login, adres e-mail, hasło, numer telefonu.

Weryfikacja konta

Standardowy proces, który wymaga potwierdzenia podstawowych danych związanych z kontem w danym serwisie bukmacherskim. Najczęściej wymaga się zweryfikowania adresu e-mail przez kliknięcie przesłanego linku. W przypadku numeru telefonu użytkownik zostanie poproszony o przepisanie przesłanego kodu SMS. Jeżeli w grę wchodzą bukmacherzy bez dowodu, to weryfikacja może wyglądać nieco inaczej.

Obstawienie pierwszego zakładu

Żeby móc postawić zakład, pozostaje już tylko zalogować się określonymi podczas rejestracji danymi i postępowanie zgodnie z następującymi krokami.

Krok 1: Zdeponuj pieniądze

Przejdź do sekcji płatności, wybierz dogodną opcję płatności i zrealizuj transakcję.

Krok 2: Aktywuj bonus

Bukmacher często oferuje ofertę powitalną, która znacząco zwiększy potencjał pierwszego zakładu. Upewnij się, że go aktywowałeś. Jest dostępny w sekcji z promocjami.

Krok 3: Obstawianie zakładu

Przejdź do sekcji z oferowanymi wydarzeniami i kliknij kurs, a kupon otworzy się automatycznie. Dostosuj stawkę i ewentualnie dodaj kolejne zakłady internetowe i zatwierdź kupon.

Najpopularniejsze typy bonusów na polskich portalach bukmacherskich

Najlepsi bukmacherzy online przykładają bardzo dużo uwagi do sekcji promocyjnej. Gracze praktycznie zawsze mogą liczyć na różnego rodzaju bonusy pieniężne, Freebety, Cashbacki i inne oryginalne propozycje. Kilka z tych ofert cieszy się szczególną popularnością wśród graczy, więc zdecydowaliśmy się je wyróżnić.

Bonusy powitalne

Najatrakcyjniejsza oferta bonusowa, która jest dostępna dla nowo zarejestrowanych graczy. Najczęściej jest jednorazowa i dotyczy pierwszej płatności. Może przyjąć dowolną formę – bonusu pieniężnego lub freebetu.

Bonusy od pierwszych wpłat

To potencjalnie najwyższe bonusy, jakie można otrzymać na portalach bukmacherskich. Z reguły są proporcjonalne do depozytów, więc mogą oferować nawet do kilku tysięcy premii pieniężnej. Bukmacherzy wykorzystują tę ofertę, żeby zachęcić graczy do obstawiania.

Bonusy bez depozytu

Mniejsze oferty promocyjne, które służą przede wszystkim, aby zachęcić typujących do zarejestrowania konta. W zamian za to otrzymają premię o wartości do kilkudziesięciu PLN.

Powitalne bonusy w formie free betu od depozytu

Oferty, które przyznają konkretny darmowy zakład. Promocja najczęściej polega na możliwości postawienia darmowego kuponu do określonej wartości, który w przypadku powodzenia przyzna wygraną w postaci bonusu.

Stałe, odnawialne oferty promocyjne

Po wykorzystaniu ofert powitalnych bukmacher zawsze proponuje szereg różnych premii odnawialnych. Bonusy tego rodzaju proponują nieco słabsze warunki do tych początkowych, ale można z nich korzystać regularnie.

Bonusy pieniężne

Standardowe premie pieniężne, które oferują możliwość obstawiania zakładów z obniżonym ryzykiem. Żeby je spieniężyć, należy postawić je konkretną liczbę razy (najczęściej 3-5X). Premie są przyznawane za depozyty.

Oferty cashback

Specjalne zakłady bukmacherskie w Polsce bez ryzyka. Zasada działania jest bardzo prosta – w przypadku wygranej gracz odbiera nagrodę w postaci bonusu, a w przypadku niepowodzenia bukmacher zwraca stawkę również w postaci bonusu.

Zwiększenie akumulatora

Popularna oferta zachęcająca do obstawiania kuponów składających się z wielu zdarzeń. Im większy kupon, tym bukmacher przyznaje wyższą premię dla ewentualnej wygranej. Zwiększenie może obejmować nawet kilkadziesiąt procent jej wartości.

Programy lojalnościowe i konta VIP

Bukmacherzy często stosują specjalne programy lojalnościowe, żeby jak najdłużej zatrzymać u siebie użytkowników i zapewnić im na tyle dobre warunki, aby nie chcieli przenosić się do konkurencji.

System opierający się na punktach

Gracz typujący za prawdziwe pieniądze otrzymuje punkty lojalnościowe, które może wymieniać na prawdziwe pieniądze lub konkretne bonusy i premie. Zasada działania i sposób wykorzystania zależy od programu lojalnościowego.

Oferty dla Highrollerów

Stali gracze, którzy regularnie korzystają z oferty danego bukmachera, mogą liczyć na ponadprzeciętne oferty promocyjne, premiujące użytkowników obstawiających wysokie stawki. Mogą to być bonusy pieniężne o wartości kilku tysięcy PLN, Freebety lub cashback.

Popularne metody płatności na portalach z zakładami bukmacherskimi

Dostęp do wygodnych, szybkich i przede wszystkim przystępnych metod płatności to jeden z kluczowych czynników warunkujących jakość operatora zakładów sportowych. Dlatego przeglądając ranking zakładów bukmacherskich i wybierając bukmachera dla siebie, warto upewnić się, czy zapewnia on najprzystępniejsze metody transakcji. Poniżej wymieniamy te, które aktualnie cieszą się największą popularnością i dodatkowo cechują się wyjątkową przystępnością wobec swoich użytkowników.

 • Blik:

  Najpopularniejszy system internetowych płatności w Polsce. Wystarczy wybrać kwotę transakcji, przepisać kod z aplikacji bankowej i zatwierdzić go na stronie oraz smartfonie. Pieniądze praktycznie natychmiast trafią w miejsce docelowe.

 • PayU:

  Popularna bramka płatności mobilnej, która pośredniczy pomiędzy bukmacherem a graczem, udostępniając kilkanaście popularnych opcji transakcji. W tym Blik, karty płatnicze oraz bezpośredni przelew bankowy.

 • Przelewy24:

  Bramka płatności ułatwiająca realizację transakcji. W ofercie znajduje się kilkanaście popularnych opcji transakcji internetowych jak Blik oraz przelew z kilkunastu największych banków w kraju. Pieniądze przesłane przez Przelewy24 natychmiast trafiają w miejsce docelowe.

 • VISA/Mastercard:

  Popularny i wygodny sposób realizacji płatności, który wymaga posiadania karty płatniczej. Obecnie praktycznie każdy dorosły Polak ma taką przy sobie, co pozwala na wygodne zasilenie konta bez korzystania z zewnętrznych serwisów płatności. Karty umożliwiają przesyłanie pieniędzy bezpośrednio z konta bankowego, do którego są „przypięte”.

Podsumowanie

Rynek zakładów sportowy w Polsce prężnie się rozwija od 2009 roku i obecnie dochodzi do momentu stabilizacji. W kraju działa ponad 20 operatorów, oferujących zakłady sportowe, a wśród nich znajdują się mniejsze i większe lokalne przedsiębiorstwa oraz giganci działający w całej Europie i na świecie. Dzięki temu utworzyło się środowisko zdrowej konkurencji, na której zyskują przede wszystkim typujący.

Wystarczy jedynie wybrać serwis, który oferuje optymalne warunki do obstawiania wyników. Jednak jak się okazuje, nie jest to wcale takie proste, czego dowodzi złożoność niniejszego artykułu. Wszystkich czynników jest naprawdę dużo.

Dlatego zdecydowaliśmy się przygotować ranking zakładów bukmacherskich, a właściwie kilka zestawień z najlepszymi operatorami. Do tego dodaliśmy szczegółowe informacje o najważniejszych funkcjach i możliwościach, na które warto zwracać uwagę. Wierzymy, że w ten sposób każdy zainteresowany będzie mógł znacznie łatwiej wybrać operatora, który dostarczy mu najlepsze możliwości typowania wyników. Ostatecznie najlepszy bukmacher to ten, który spełnia, nasze osobiste preferencje.

Najczęściej zadawane pytania

? Gdzie najlepiej obstawiać zaklady bukmacherskie, żeby były legalne i jak upewnić się w tej kwestii?

Można to sprawdzić na stronie bukmachera (najczęściej w stopce strony) lub zapytać o to obsługę klienta na czacie. Najpewniejszym sposobem jest przejście na stronę Ministerstwa Finansów, gdzie znajduje się wykaz legalnych operatorów.

? Który bukmacher daje kasę na start i jakie bonusy są najlepsze?

To kwestia indywidualna każdego gracza, ale powszechnie uważa się, że najlepsze są oferty powitalne. Najczęściej oferują najprzystępniejsze warunki, ale mają jedną wadę – są jednorazowe.

? Jakie kursy najlepiej grać i jak je porównać?

Kursy zależą wyłącznie od bukmachera. Jeżeli chcesz upewnić się, czy korzystasz z najlepszych kursów, otwórz strony kilku najlepszych operatorów i sprawdź to samo wydarzenie.

? Dlaczego aplikacje mobilne bukmacherów nie są dostępne w oficjalnym sklepie z aplikacjami?

To kwestia wewnętrznej polityki Google. Firma uniemożliwia publikowanie dowolnych aplikacji powiązanych z typowaniem na prawdziwe pieniądze – bez względu na to, czy są legalne.

? Jakie zaklady obstawiać w sekcji na żywo?

Należy przejść do sekcji z zakładami na żywo i wybrać wydarzenie, które aktualnie jest rozgrywane. Najlepiej poświęcić chwilę na analizę sytuacji i wybrać dogodny moment na postawienie kuponu.

? Jak obstawiać zakłady przez telefon i jakie są wymagania sprzętowe?

Postawienie zakładu z poziomu telefonu lub tabletu nie różni się obecnie od tego, jak wygląda to na stronie internetowej. Wystarczy kliknąć kurs i zatwierdzić kupon. Aplikacje są technicznie bardzo proste, więc powinny działać na wszystkich smartfonach.

? Jakie są podatki od wygranych w zakładach bukmacherskich w Polsce i jak je rozliczać?

W Polsce pobierane jest 12% od postawionego zakładu i ewentualne 10% dodatkowego podatku przy wygranych przekraczających 2280 zł. Odprowadzeniem podatku zajmuje się bukmacher.

? Jakie są kary za nielegalne zakłady i jak się przed nimi uchronić?

Kara przewiduje oddanie 100% uzyskanej wygranej oraz do 720 stawek dziennych lub maksymalnie pozbawienie wolności do lat trzech. Żeby uchronić się przed tymi konsekwencjami, warto upewnić się, że obstawiane zakłady są u legalnie działającego operatora.

? Jakie są metody płatności dostępne u legalnych bukmacherów. Jakie są ich limity oraz opłaty?

Najpopularniejsze metody płatności to BLIK, PayU, Przelewy24 i karty płatnicze. Transakcje można realizować najczęściej już od 1 zł, a opłaty są pobierane przez operatora płatności – najczęściej około 1 zł.

? Jakie są metody kontaktu z obsługą klienta legalnych bukmacherów i jakie są ich godziny pracy?

Bukmacherzy oferują najczęściej trzy formy kontaktu z obsługą klienta. To czat na żywo, wiadomość e-mail/formularz kontaktowy oraz infolinia telefoniczna. Dział funkcjonuje całodobowo.

? O czym powinienem wiedzieć, rejestrując konto u bukmachera?

Przede wszystkim o tym, że typowanie jest dostępne wyłącznie dla dorosłych. Bukmacher będzie to weryfikował, więc podawane dane powinny być zgodne z tymi przedstawionymi na dowodzie osobistym.

? Jakie są najpopularniejsze wydarzenia do obstawiania w Polsce?

W Polsce największą popularnością cieszy się przede wszystkim piłka nożna, sporty walki oraz e-sport. Jeżeli rozgrywane jest jakieś duże wydarzenie, to bukmacherzy zawsze udostępniają specjalne warunki typowania.

? Co to znaczy, że muszę zweryfikować tożsamość u legalnego bukmachera?

To znaczy, że na pewnym etapie bukmacher poprosi o zweryfikowanie swoich danych. W zależności od operatora może to wymagać przesłania skanu dokumentu tożsamości lub potwierdzenia profilem zaufanym.

? Czy muszę korzystać z aplikacji mobilnej bukmachera na urządzeniu przenośnym?

To zawsze opcjonalna forma typowania wyników. Najlepsi bukmacherzy udostępniają także zoptymalizowaną stronę internetową, która może skutecznie zastąpić aplikację mobilną.

? Jak wybrać najlepszą promocję u bukmachera?

Przede wszystkim, nie kierując się jej maksymalną wartością. Rzeczywiste możliwości danej oferty promocyjnej znajdują się w dołączonym regulaminie. To tam należy ocenić wartość danego bonusu.

Autor

Adam Bloszko

Adam Bloszko
Czesc wszyscy! Mam na imię Adam Błoszko, ja sie zajmuje dziennikarstwo i pisze dla kilku stron internetowych.