Zakłady Bukmacherskie na Piłka Ręczna

Zaktualizowano:

Piłka ręczna jest szybkim sportem podobnym do piłki nożnej, w którym gracze mogą dotykać piłki dowolną częścią ciała powyżej kolan. Mimo tego, że oficjalne zasady tego sportu zostały opracowane na początku XX wieku, wciąż jest to nowość na arenie zakładów online. Najlepsi obstawiający specjalizujący się w piłce ręcznej wiedzą, że warto obstawiać ten sport tylko za pośrednictwem najlepszych stron do obstawiania, aby uzyskać lepsze kursy.

Lista bukmacherów do obstawiania piłki ręcznej

Znaleziono: 10 Bukmacherzy

Historia piłki ręcznej i zakładów bukmacherskich

ZAKŁADY_BUKMACHERSKIE_NA_PIŁKA_RĘCZNA

Piłka ręczna swoje początki miała w 1906 roku w Danii. Ustanowiono wtedy jej oficjalne reguły, dzięki czemu można było przyznawać punkty i sędziować w sposób jasny i niebudzący wątpliwości. 22 lata później, na potrzeby Igrzysk Olimpijskich w Berlinie, powstała Międzynarodowa Amatorska Federacja Piłki Ręcznej, a rok 1938 przyniósł pierwsze Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Znacznie szybciej rosła też ilość fanów i praktyków, a co za tym idzie – pojawiły się zakłady bukmacherskie.

Ich liczba zwiększała się w miarę, jak piłka ręczna stawała się profesjonalnym sportem. Razem z dostępnością Internetu zakłady stały się powszechne i od tego czasu właściwie każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności.

Co powinieneś wiedzieć o zakładach na piłkę ręczną?

 1. piłka ręczna pojawiła się po raz pierwszy na Igrzyskach Olimpijskich w 1936 roku w Berlinie
 2. piłka ręczna jest sportem mocno kontuzyjnym, przez co zmiany w składach są codziennością
 3. przypadkowa kontuzja lub faul jest miejscem na decyzję sędziów, co oznacza, że mają oni szczególnie istotny wpływ na wyniki meczu
 4. w Polsce na wysokim poziomie stoi również i piłka ręczna kobiet, gdzie panie zajmują 8 miejsce w rankingu światowym

Jeśli chodzi o Polskę, piłka ręczna pojawiła się tu 1918 roku, a więc dość wcześnie w porównaniu do innych państw europejskich. Pierwsze mecze rozegrano w kolonii jenieckiej, gdzie Niemcy uczyli gry polskich internowanych legionistów. Od nazwy miejscowości Szczypiorno, gdzie znajdowała się kolonia, dyscyplinę nazywano „szczypiorniakiem”. Nazwa utrzymuje się do dziś.

Podobnie, jak piłka ręczna, zakłady są również popularne na terenie Polski szczególnie, gdy gra nasza reprezentacja.

Na piłkę ręczną zakłady bukmacherskie widnieją dziś w ofercie praktycznie wszystkich legalnie działających serwisów związanych z typowaniem wydarzeń sportowych w Polsce. Co prawda ilość rynków na Superligę jest na pewno sporo mniejsza niż na przykład na Ekstraklasę, ale i tak szczypiorniak pozostaje jednym z popularniejszych sportów w naszym kraju.

FAQ

? Jakie są podstawowe zasady piłki ręcznej?

Są dwie drużyny, każda po siedmiu graczy. Sześciu graczy na boisku i jeden bramkarz, chociaż niektóre wersje mogą mieć do 11 graczy. Gra trwa 60 minut i jest podzielona na dwie 30-minutowe połowy. Celem jest zdobycie większej liczby punktów niż druga drużyna, grając na boisku o wymiarach 40 x 20 metrów.

? Jakie są zasady piłki ręcznej?

Gracze na boisku mogą dotykać piłki dowolną częścią ciała powyżej kolan. Gracze mogą zdobywać punkty jedynie spoza określonego obszaru otaczającego bramkę. Tylko bramkarz ma prawo znajdować się w wyznaczonym polu bramkowym. Drużyna z największą liczbą punktów wygrywa. Reguły mówią, że gracze nie mogą się nawzajem popychać, ale czasami starcia fizyczna są nieodzowne, a gra jest często porównywana z rugby pod względem intensywności meczu.

? Jakie są najlepsze odmiany gry w piłkę ręczną?

Istnieją trzy różne rodzaje piłki ręcznej. Piłka ręczna na boisku, plażowa i europejska. Piłka ręczna na boisku i plażowa się odmianami europejskiej lub olimpijskiej piłki ręcznej, które odbywają się na zewnątrz. Oryginalną grą była piłka ręczna na boisku, ale z nowymi zasadami i koniecznością wprowadzenia jej do pomieszczenia, wersja europejska została zaadaptowana jako oficjalna.

? Czy piłka ręczna jest popularnym sportem?

Według organu zarządzającego, Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej, na świecie jest około 19 milionów graczy piłki ręcznej. Istnieje wielu internetowych bukmacherów, u których można obstawiać mecze piłki ręcznej, którzy oferują różne kursy w wielu grach.
Niektóre z większych wydarzeń, na które można obstawiać to Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej i igrzyska olimpijskie. Oczywiście dostępnych jest również wiele lokalnych wydarzeń.

? Jakie rodzaje zakładów można postawić na mecze piłki ręcznej?

Ponieważ jest to stosunkowo prosta gra, nie ma zbyt wielu typów zakładów. Gracze mogą korzystać z najlepszych bukmacherów do obstawiania piłki ręcznej, aby stawiać na następujące rodzaje zakładów:

 • Łączna liczba bramek
 • Połowa meczu / Cały mecz
 • Kursy meczowe
 • Zakłady typu over / under
 • Sumy statystyk poszczególnych graczy
 • Akumulacje

Wskazówki i strategie w zakładach na piłkę ręczną

WSKAZÓWKI_I_STRATEGIE_W_ZAKŁADACH_NA_PIŁKĘ_RĘCZNĄ

Aby Twoja wygrana nie opierała się jedynie na szczęściu warto wiedzieć coś o sporcie, który obstawiasz. Dlatego też postanowiliśmy zebrać kilka najważniejszych porad, które poprawią Twoje rezultaty.

Bądź na bieżąco
Śledź rozgrywki, czytaj analizy, porównuj tabele i wyniki, wyciągaj wnioski. Im więcej wiesz na temat aktualnych wydarzeń związanych z rozgrywkami, tym większe prawdopodobieństwo na prawidłowy typ.

Jednostki mają znaczenie
W przeciwieństwie do sportów, gdzie drużyny są bardziej liczne, w szczypiorniaku wymiana każdego zawodnika może mieć wielki wpływ na wynik. Mowa tu przede wszystkim o kontuzjach, ale nie tylko – w mniej istotnych meczach najlepsi zawodnicy mogą być też oszczędzani, a skład w tym wypadku zostanie nieco zmieniony.

Sprawdź, kto jest trenerem
Zmiany trenerów nie są szczególnie nagłaśniane, a przecież mogą mieć kluczowe znaczenie. Zwróć na to szczególną uwagę.

Obserwuj social media
Social media są niezastąpionym źródłem informacji. Nie chodzi tu tylko o oficjalne profile klubów, ale też (a może przede wszystkim) o to, co publikują sami zawodnicy. Ich posty zamieszczane są na bieżąco, w prostej, nieprzeredagowanej formie i zawierają często więcej konkretnych informacji, niż artykuły na stronach sportowych.

Praktyka czyni mistrza
Wiedza jest niezbędna, to wie każdy. Nie zapominaj jednak o praktyce. W pierwsze poważne zakłady bukmacherskie na piłkę ręczną zainwestuj niewielkie sumy – powiedzmy tyle, ile wydasz na wieczór przy piwie, czy inną drobną rozrywkę. Nawet jeżeli Twoje typy okażą się bezbłędne zobaczysz, czy inwestycje tego typu są dla Ciebie wystarczająco opłacalne. A może zysk okaże się na tyle niewielki, że nie warto dla niego ryzykować? Może obstawiasz raczej dla rozrywki? Tym bardziej pilnuj wydatków. W zakładach łatwo stracić rachubę i przepuścić więcej pieniędzy niż zakładał plan. Grunt, żeby rozrywka pozostała rozrywką i nie zagroziła funduszom na ważniejsze wydatki.

Bukmacher Piłka nożna Koszykówka Tenis Piłka ręczna
Etoto 2.54% 3.27% 4.31% 3.87%
Betclic 4.29% 5.08% 4.82% 4.57%
LVBet 5.12% 5.63% 4.81% 5.49%
 1. 1

  Wpłacasz 100 i grasz za 300 złotych!

 2. 2
 3. 3

  Freebet 20+20 zł

 4. 4

  Bonus powitalny 610 zł

 5. 5

Top 5 stron z mobilnymi zakładami na piłkę ręczną

Na piłkę ręczną zakłady bukmacherskie możesz już stawiać wszędzie za pomocą urządzenia mobilnego. Każda z największych stron bukmacherskich ma własną aplikację. Urządzenia mobilne, w szczególności smartfony, są w naszych czasach kluczowym narzędziem komunikacji ze światem. Rzadko zdarza nam się nie mieć ich w zasięgu ręki, a chcąc postawić zakład bukmacherski, często podejmujemy decyzję pod wpływem nagłej informacji, czy innego impulsu, którego źródłem jest właśnie telefon, czy tablet.

Niewielki ekran zmusza też twórców do stworzenia czytelnego układu, który będzie możliwie najbardziej praktyczny dla użytkownika, a więc pozwoli na uzyskanie kluczowych informacji niewielką ilością kliknięć. Nic w tym dziwnego, gdyż im łatwiej znaleźć potrzebne dane, tym więcej osób pobierze aplikację strony obsługującej zakłady.

Największa zaleta aplikacji mobilnych jest oczywiście taka, że skorzystasz z nich w dowolnym miejscu z zasięgiem. Nie potrzebujesz żadnych specjalnych warunków. Możesz obstawiać nawet, leżąc na plaży, w trasie, z autobusu lub przygotowując grilla.

Podobnie, jak w przypadku strony internetowej, serwisy próbują na bieżąco prześcigać się w tym, kto zaoferuje swoim użytkownikom najlepsze doświadczenia mobilne. Poniżej prezentujemy naszym zdaniem topowych w tym zakresie bukmacherów:

 • Etoto
 • STS
 • Fortuna online
 • Betclic

LVBET

LV BET jest prawdopodobnie najlepszą aplikacją na rynku. Nie tylko oferuje spory bonus powitalny, ale jest też prosta, co przekłada się na jej praktyczność. Nie ma tu niepotrzebnych elementów. Liczy się gra i łatwy dostęp do najważniejszych funkcji. Oczywiście brak zbędnych dodatków to też bezpieczeństwo, szybkość i minimalna szansa na błędy w samej aplikacji.
żeby zagrać Opinia

Top 5 bukmacherów piłki ręcznej z najszybszymi wypłatami

Nie wszyscy obstawiają zakłady dla samej rozrywki. Właściwie sporo początkujących, jak i bardziej zaawansowanych fanów sportu ma nadzieję na szybkie i liczne wygrane. Nieraz, jeszcze przed rejestracją zastanawiamy się, na co wydamy zarobione pieniądze i ile może ich być. Oczywiście nie jest tak łatwo. Może się okazać, że raczej stracimy na tym interesie, ale załóżmy optymistyczną wersję. Powiedzmy, że na koncie uzbierało się już trochę wygranych, więc decydujemy się je wypłacić. Czy będzie to takie proste? Niekoniecznie.

Przeglądając serwisy, gdzie obstawisz zakłady bukmacherskie, piłka ręczna często wysuwa się na prowadzenie jako jedno z najkorzystniejszych rozwiązań.

Nastawiając się na zyski łatwo zapomnieć o takiej drobnostce, dlatego pamiętaj – zawsze, niezależnie od tego, gdzie zakładasz konto, sprawdź, jakie metody płatności są obsługiwane przez danego bukmachera. Niewiele scenariuszy jest gorszych niż długa edukacja z zakresu wyników poszczególnych drużyn, a potem wygrana, której nie można odebrać z powodu braku odpowiedniego konta lub skomplikowanej i wciąż przedłużającej się procedury weryfikacji.

Podobnie, jeżeli mamy już konkretne plany, na co wydać pieniądze (czasowa promocja lub niespodziewana szansa na ciekawy wyjazd), ale przelew nie pojawia się i plany trzeba porzucić. W grze, jak w życiu. Nie zabezpieczając się można stracić wiele pieniędzy i nerwów. Dlatego właśnie zapoznaj się dokładnie z metodami płatności oferowanymi przez stronę z zakładami sportowymi, którą jesteś zainteresowany. Sprawdź, czy umożliwia transakcję za pomocą bezpiecznych i uznanych operatorów, zobacz jaki czas zajmuje procesowanie zlecenia wypłaty, a może dany bukmacher udostępnia tak zwane “ekspresowe wpłaty”.

Oto naszym zdaniem najlepsi bukmacherzy, jeśli zależy Ci na szybkości wypłat.

 • Etoto
 • STS
 • Fortuna online
 • Betclic
 • LV BET

Mega zwrot pieniędzy po założeniu konta!

Załóż konto w Betclic, postaw swój pierwszy kupon i nie bój się o stratę pieniędzy. Gdy przegrasz, bukmacher zwróci Ci wszystkie postawione pieniądze na konto. Gdy wygrasz, cała wypłata ląduje na Twoim koncie. To świetna okazja dla tych, którzy chcą porządnie zacząć obstawiać. A Betclic ma naprawdę szeroką ofertę.
żeby zagrać
Opinia

Rekomendowane formy płatności u bukmacherów piłki ręcznej

Jak wspomnieliśmy już we wcześniejszej sekcji, szukając dobrego miejsca, gdzie obstawisz na piłkę ręczną zakłady bukmacherskie oferowane formy płatności powinny być jednym z podstawowych kryteriów wyboru serwisu bukmacherskiego.

Dostępnych jest dzisiaj wiele metod zarówno tych starych, jak i nowych. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, przelew bankowy powoli zaczyna przechodzić do lamusa, a na jego miejsce wchodzą coraz to nowocześniejsze metody. W tym przypadku każdy ma jednak swoich ulubieńców i wybór opierać będzie się przede wszystkim na Twoich upodobaniach.

W związku z tym polecamy korzystać z metod, które już są dla Ciebie dostępne, aby nie tracić czasu na zakładanie nowych kont. Bez względu na to, czy jest to przelew ekspresowy, BLIK czy może nawet kryptowaluty, większość bukmacherów oferuje w tym zakresie swobodę, o jakiej jeszcze kilka lat temu nawet nam się nie śniło.

Bukmacher Karta Kredytowa (Visa) Karta Kredytowa (Mastercard) Przelew Bankowy Skrill
Superbet Min: 2 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Min: 2 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Min: 1 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Min: 1 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
STS Min: 1 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Min: 1 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Min: 1 zł
Max: Nie podano
Czas: 1 min
Min: 40 zł
Max: 20 000 zł
Czas: 1 min
Betclic Min: 30 zł
Max: 100 000 zł
Czas: 1 min
Min: 30 zł
Max: 100 000 zł
Czas: 1 min
Min: 40 zł
Max: 100 000 zł
Czas: do 5 dni
Min: 1 zł
Max: 100 000 zł
Czas: 1 min

Poniżej prezentujemy listę najlepszych i najbardziej uznanych operatorów płatności, w których znajdziemy karty płatnicze, szybkie przelewy internetowe i e-portfele.

 • Najbardziej popularny w Polsce operator platformy z szybkimi przelewami. Obsługuje większość kont bankowych dostępnych w naszym kraju.

  Więcej
 • Szybka płatność telefonem. Polecana jako jedna z najbezpieczniejszych form przelewu środków pieniężnych.

  Więcej
 • Najpopularniejszy obecnie e-portfel. Zaufały mu miliony użytkowników na całym świecie.

  Więcej
 • Najpopularniejsze to Visa i MasterCard. Bezpieczeństwo płatności kartą wyraźnie wzrosło po wprowadzeniu dwuetapowej autoryzacji.

  Więcej

3 oceny, średnia 5 z 5

Autor

Adam Bloszko

Adam Bloszko
Czesc wszyscy! Mam na imię Adam Błoszko, ja sie zajmuje dziennikarstwo i pisze dla kilku stron internetowych.