Przybycie Jevgenijsa „The Hurricane” na obóz bokserski w Benidorm w Hiszpanii

Jakub Wasko

Jakub Wasko

Często wymienia się obóz jako najbardziej wymagający trening, z jakim może zmierzyć się sportowiec. Na filmach przedstawia się sekwencje w zwolnionym tempie z piłką lekarską na klatce piersiowej oraz angażującą ścieżką. Jednak w rzeczywistości jest znacznie bardziej intensywnie niż w popularnych filmach o sportach walki.

Dzisiaj porozmawiamy z Jevgenijsem Aleksejevsem, który przeprowadzi nas przez klasyczny obóz treningowy i wyjaśni, dlaczego jest to takie istotne podczas okresu przygotowywania do kolejnej walki. Sprawdź najlepsze aplikacje bukmacherskie na Android i iOS, żeby móc ją obstawić.

Hiszpański obóz bokserski to nie sjesta w słońcu

Hiszpański obóz bokserski to nie sjesta w słońcu

Podczas obozu treningowego dla profesjonalnych bokserów nie ma czasu na opalanie, zajadanie się przekąskami i popijanie drinków. Zawodnik musi nieustannie skupiać się przede wszystkim na poprawianiu kondycji fizycznej, technicznych aspektów boksu oraz kolejnych sesjach sparingowych.

Półwysep Iberyjski jest często wybieranym miejscem na przeprowadzenie obozów treningowych profesjonalnych sportowców. Po ostatniej walce, o której wspomina Jevgenijs „The Hurricane” biografia, z początku roku, gdzie potwierdził prognozy, jakie przedstawiali zagraniczni bukmacherzy, ten słoneczny region spodobał mu się do tego stopnia, że zdecydował się wrócić.

Przystępny klimat, oferujący optymalne temperatury oraz niską wilgotność, sprzyja poprawie wytrzymałości i kondycji zawodnika. Ponadto kraj ma bardzo bogatą historię boksu, dzięki czemu oferuje dobrze rozwinięte zaplecze treningowe, spełniające najwyższe wymagania profesjonalnych sportowców. Kraj jest znany przede wszystkim z innego sportu, a zakłady bukmacherskie piłka nożna, odgrywają tutaj istotną rolę, ale boks również mocno zakorzenił się w tym regionie.

Takie połączenie zalet środowiskowych oraz infrastrukturalnych czyni Hiszpanię jednym z najlepszych miejsc na świecie do trenowania boksu. Po części właśnie dlatego The Hurricane zdecydował się wybrać do Hiszpanii, żeby przygotować się do swojej kolejnej walki.

Harmonogram treningu Jevgenijsa

Harmonogram treningu Jevgenijsa

Hiszpański obóz treningowy dzieli dzień The Hurricane’a na dwie części. To sesje poranne i popołudniowe. W porannej sesji chodzi przede wszystkim o odpowiednie przygotowanie.

Jevgenijs powiedział nam:

Najważniejsze są biegi interwałowe i regeneracyjne. Pierwszy trening zmusza mój układ sercowo-naczyniowy do przekraczania swoich granic, budując coraz lepszą wytrzymałość i siłę. Bieganie regeneracyjne wspomaga proces regeneracji mięśni oraz przygotowuje moje ciało i umysł na kolejne wymagające ćwiczenia. Typowa sesja treningowa obejmuje od sześciu do ośmiu rund 1-2-minutowego wysiłku o wysokiej intensywności, z 30-60-sekundowym joggingiem lub spacerem na regenerację. Podczas interwałów najczęściej wykonuję sprint z maksymalnym wysiłkiem, koncentrując się na dynamicznych ruchach i szybkiej pracy nóg. Wytrzymałość, zwinność i kondycja, które poprawiam podczas tego treningu, przyczyniają się do mojej ogólnej formy na ringu. Żeby odnieść sukces jako bokser, liczą się niewielkie rzeczy, a w tym przypadku chodzi o tak niezauważalne wartości, jak jeden procent.

Po południu zaczyna się praca nad techniką!

Hurricane uważa, że ciężka praca nad walorami technicznymi to klucz do pokonania najlepszych zawodników na świecie:

Techniczny trening bokserski kładzie silny nacisk na odpowiednią pracę nóg i kombinacje uderzeń, aby zapewnić maksymalną wydajność na ringu. Szlifuję także zwinność i szybkość – w tym przypadku skupiam się na precyzji ruchów i powtarzalnych ćwiczeniach, poprawiających czas reakcji i ogólną szybkość oraz zwinność. Powtórzę – wystarczy ułamek sekundy, aby zrobić ogromną różnicę na ringu.

Hurricane jest ambasadorem MightyTips – serwisu przedstawiającego najlepsze bonusy powitalne u polskich bukmacherów – i niepokonanym bokserem z rekordem 14-0. Poprzednie zwycięstwo nad francuskim zawodnikiem Dimitrim Trenelem w Hiszpanii, na które oferowano zakłady bukmacherskie bez skanu dowodu, pchnęło jego karierę oraz nazwisko w górę światowych rankingów i aktualnie skupia się na kolejnych krokach.

Kto wie, co będzie dalej? Ja po prostu cieszę się tą przygodą.

Możesz śledzić go podczas tej przygody z jednym z najlepszych bukmacherów internetowych na zakłady MMA lub na rekomendowanych stronach, oferujących licencjonowane zakłady bukmacherskie.

Śledź konto boksera @ealeksеev na Instagramie i Youtube, żeby być na bieżąco z najnowszymi informacjami o jego karierze. Zapytania biznesowe można kierować do jego menadżera na adres: maria.gritsak@mightytips.com.