TOP walki UFC i MMA w listopadzie 2023 roku

Jakub Wasko

Jakub Wasko

Po miesiącu, który sprawił, że świadomość umiejętności walki zawodników UFC znacząco wzrosły w oczach fanów boksu, warto przygotować zapowiedź najlepszych walk MMA, które mają się odbyć na listopadowych galach. Sprawdź typy bukmacherskie na dziś i bądź na bieżąco.

W świecie sportów walki po tym, jak Francis Ngannou był w stanie niemal pokonać Tysona Fury’ego – największą gwiazdę świata boksu – w Battle of the Baddest, rozpaliła się dyskusja. Dzięki temu bukmacherzy, jak Betclic.pl, mają pole do popisu. Czy zawodnik UFC ma większe szanse pokonać boksera w formule bokserskiej niż bokser zawodnika MMA w oktagonie?

W kwestii pozostałych wartych odnotowania październikowych pojedynków UFC, widzieliśmy, jak Makhachev nokautuje Alexandra Volkanovskiego, zachowując swój tytuł wagi lekkiej i kończąc budzącą kontrowersję rywalizację. Według wielu obserwatorów rekord ich pojedynków powinien wyglądać raczej jako 1-1 niż 2-0 na korzyść Makhacheva. W lutym Makhachev kontrowersyjnie pokonał swojego ostatniego przeciwnika na kartach punktowych, kiedy wielu obserwatorów i ekspertów uważało, że zwycięstwo należało się temu drugiemu. Tym razem Volkanovski miał zaledwie 12 dni na przygotowania, co mogło mieć istotny wpływ na dominację Makhacheva. Jednak zawodnik zgodził się na takie warunki, przegrał i z dwoma porażkami raczej nie może już liczyć na rewanż.

Na innej gali w ekscytującym pojedynku Khamzat Chimaev zapewnił swoim fanom kolejne powody do radości. Wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Kamaru Usmanem po niesamowicie interesującym pojedynku. Aktualnie wojownik jest typowany jako główny pretendent do walki o tytuł mistrza wagi średniej, który aktualnie należy do Seana Stricklanda.

Co przyniesie listopad?

Możesz już teraz sprawdzić, co oferuje aplikacja Superbet. My ponadto skontaktowaliśmy się z naszym ekspertem od sportów walki. Jevgenijs „The Hurricane” Aleksejevs” jest ambasadorem MightyTips i niepokonanym zawodowym bokserem, z imponującym rekordem 14-0. Jevgenijs The Hurricane biografia na naszej stronie przedstawia jego interesującą historię, z którą warto przeczytać. Jeśli chcesz zapoznać się z jego spostrzeżeniami dotyczącymi najciekawszych walk w zbliżającym się miesiącu, zapraszamy do przejrzenia naszego przeglądu miesiąca. Zachęcamy, aby sprawdzić także zakłady Fame MMA, gdzie zawsze proponowane są niesamowicie interesujące freakowe pojedynki.

Oto trzy najciekawsze zestawiania w UFC, zaplanowane na listopad, które z pewnością zaoferuje każda najlepsza aplikacja bukmacherska na rynku.

12 listopada 2023: Alex Pereira – Jiří Procházka

Alex Pereira – Jiří Procházka

Miejsce walki: Madison Square Garden, Nowy Jork

Rekord Pereiry: 8-2-0 (6 nokautów)

Rekord Procházki: 29-3-1 (24 nokauty)

Kursy: Pereira 1,73 (faworyt); Prochazka 2,25

Na szali znajduje się pas wagi półciężkiej i wystarczy, że któryś z zawodników przetrwa bez zerwania więzadeł i operacji stawów, a powinien być w stanie go utrzymać. W ciągu ostatnich 18 miesięcy obaj posiadali tytułu UFC, ale ze względu na kontuzje musieli się go zrzec i teraz stoczą walkę o to, kto ma do niego większe prawo. Zapowiada się interesujący pojedynek, więc warto sprawdzić, czy aktualnie jest dostępny jakiś kod promocyjny Betclic.

Zapowiada się klasyczne starcie w starym stylu. Prochazka słynie z dużego serca do walki. Nie boi się iść na wymiany, przyjmuje ciosy i równie dobrze je wyprowadza.

Z kolei Pereira jest wojownikiem – artystą, który ma na swoim koncie 21 (z 33) zwycięstw przez nokaut. Uwielbia toczyć walkę w bliskim dystansie i można się po nim spodziewać wielu spektakularnych ciosów, które zapewnią, że walka będzie niesamowicie intensywna.

Prognoza The Hurricane’a:

Ta walka będzie szczególnie interesująca dla fanów mieszanych sztuk walki. Naprzeciwko siebie stanie dwóch silnych stójkowiczów. To będzie bardzo dynamiczny i nieprzewidywalny pojedynek.

Osobiście będę kibicował Alexowi Pereirze, ponieważ wywodzi się z kickboxingu (tak samo, jak ja), a kiedy już zostanie mistrzem wagi średniej w UFC, będzie mógł przenieść się do kategorii półciężkiej, żeby walczyć o kolejne tytuły.

Według mnie Pereira jest fascynujący nie tylko jako zawodnik, ale także jako osoba. Ma jedną z najciekawszych historii.

Wcześniej walczył dwukrotnie z Israelem Adesanyą, gdzie pobił go dwukrotnie, po czym zrobił to samo w oktagonie. Jest jedyną osobą, której udało się wygrać fenomenalnym Nowozelandczykiem przez nokaut. Pierwszy miał miejsce na ich ostatniej walce w formule kickboxingu, a drugi podczas walki w oktagonie, gdzie zdecydowała siła uderzeń Pereiry.

Co czyni tę walkę jeszcze bardziej intrygującą, jest to, że trenerem Pereiry, Glover Texeira jest byłym przeciwnikiem Jiri’ego Prochazki, z którym przegrał przez duszenie. Sztab Pereiry z pewnością ma specjalny plan na tę walkę. Dlatego rozsiądźcie się wygodnie i cieszcie się tym widowiskiem.

Prognoza: Pereira wygrywa przez nokaut.

17 listopada 2023: Yaroslav Amosov – Jason Jackson

Yaroslav Amosov – Jason Jackson

Miejsce walki: Wintrust Arena, Chicago

Rekord Amosova: 27-0-0 (9 nokautów)

Rekord Jacksona: 16-4-1 (4 nokauty)

Kursy: Do potwierdzenia

Niepokonany Amosov staje do walki z niebezpiecznym Jacksonem, stawiając na szali swój tytuł mistrza Bellatora w wadze półśredniej.

Od dołączenia Amosova do Bellatora w 2018 roku, udało mu się zanotować osiem zwycięstw nad wymagającymi przeciwnikami. Wśród nich znaleźli się: Logan Storley (dwukrotnie), Ed Ruth oraz Douglas Lima. W całej swojej karierze, obejmującej 27 profesjonalnych pojedynków, Ukrainiec nigdy nie doznał goryczy porażki. Lubi wygrywać przez poddanie – zakończył w ten sposób 10 swoich pojedynków, ale od 2019 roku nie udało mu się wygrać w ten sposób, ani zakończyć walki przed czasem w trzech ostatnich pojedynkach.

Jason Jackson wygrał sześć walk z rzędu i w każdej z nich prezentował się naprawdę imponująco. Ma świetne zaplecze zapaśnicze, ponieważ to właśnie od tej dyscypliny zaczynał i świetnie wykorzystuje to w swoich walkach. Trzy z jego 16 zwycięstw odniósł przez poddanie. Warto zaznaczyć, że potrafi bardzo mocno uderzać i ze swoimi ciężkimi rękami i imponującą dynamiką będzie dużym zagrożeniem dla Amosova. STS aplikacja pobierz i wytypuj, kto według Ciebie wygra w tym zestawieniu.

Prognoza: Amosov wygrywa przed decyzję sędziów.

11 listopada 2023: Sergei Pavlovich – Tom Aspinall

Sergei Pavlovich – Tom Aspinall

Miejsce walki: Madison Square Garden, Nowy Jork

Rekord Pavlovicha: 18-1-0 (15 nokautów)

Rekord Aspinalla: 13-3-0 (10 nokautów)

Kursy: Pavlovich 2,0; Aspinall 1,87 (faworyt)

Wynik tej walki jest tak bliski, jak tylko to możliwe w kwestii zakładów bukmacherskich. Nie znajdzie się tutaj wyjątkowo wysokich kursów, a każdy fan UFC spodziewa się klasyka w mieście, które nigdy nie śpi, z dwoma wojownikami walczącymi o tymczasowy tytuł wagi ciężkiej. Dlatego można obstawić ten pojedynek albo sprawdzić zakłady CSGO. Jeśli jednak ktoś jest zapalonym obserwatorem MMA, to postawienie tej walki może zapewnić sporo emocji.

Pierwotnie miała się odbyć walka pomiędzy Stipem Miocicem a Jonem Jonesem, ale plany pokrzyżowała poważna kontuzja mięśnia piersiowego u Jonesa, która wymagała operacji i spowodowała przesunięcie pojedynku.

To sprawiło, że pojawiła się niepowtarzalna okazja dla dwóch zawodników, którzy mogą znaleźć się w blasku fleszy.

Dlaczego to Aspinall jest nieznacznym faworytem?

Obaj prezentują podobny poziom, ale Aspinall przewyższa swojego przeciwnika swoim wszechstronnym stylem walki. Dobrze pracuje w stójce, a kiedy przechodzi do zapasów, niektórzy eksperci uważają, że Pavlovich za bardzo polega na swojej sile.

Skoro o tym mowa, to Rosjanin ma przewagę, jeśli chodzi o gabaryty. Obala średnio 6,31 razy na 15 minut. To najwięcej w swojej kategorii wagowej. Nigdy nie dotarł do drugiej rundy w UFC, ponieważ wszystkie swoje dotychczasowe walki kończy przed czasem – średnio w 2:23.

Rezultat walki jest trudny do wytypowania.

Prognoza: Aspinall przez nokaut.

Śledź boksera @ealekseev na Instagramie i Youtube, żeby być na bieżąco z jego kolejnymi osiągnięciami. Zapytania biznesowe można kierować do jego menadżera: maria.gritsak@mightytips.com.