The Hurricane Wraca z Hiszpanii Jako Zwycięzca

Jakub Wasko

Jakub Wasko

Ambasador MightyTips – Jevenijs „The Hurricane” Aleksejevs błysnął formą podczas swojego pojedynku w Hiszpanii i bez problemu odprawił w trzeciej rundzie swojego francuskiego oponenta Dimitria Trenela, pozostając niepokonanym na profesjonalnych ringach i zachowując swój idealny rekord walk.

To był niesamowity pokaz mistrza kick-boxingu, który od pierwszych chwil aż do gongu końcowego wywierał silną presję na swoim przeciwniku, konsekwentnie i nieustannie kąsając go swoim bardzo dobrym lewym prostym.

Kolejne zwycięstwo sprawiło, że The Hurricane awansował na 299 pozycję w rankingu w wadze półśredniej. Zawodnik i jego trener przyznają, że zamierzają kontynuować swój rozwój, szlifując rekord bokserski i kontynuując konsekwentne wspinanie się na coraz wyższe pozycje.

My jako MightyTips – portal oferujący przewodniki na zakłady bukmacherskie, postaramy się zrobić, co w naszej mocy, żeby pomóc mu osiągnąć swoje cele.

The Hurricane Wraca z Hiszpanii Jako Zwycięzca

Oszałamiająca Sceneria i Doskonałe Przedstawienie

Wydarzenie zostało zorganizowane w Holiday World Resort w Benalmadenie i odbyło się 5 sierpnia. To był naprawdę kojący wieczór w Costa del Sol z ringiem usytuowanym w miejscu z widokiem na Morze Alborańskie.

The Hurricane pokazał się z bardzo dobrej strony i jeśli się denerwował swoim występem z dala od domu, to w ogóle nie było tego po nim widać. W rzeczywistości był to doskonały pokaz oceny swojego przeciwnika przed zrealizowaniem swojego zadania.

The Hurricane Wraca

Lekko poruszający się na nogach i konsekwentnie wykorzystujący swoją przewagę warunków fizycznych, Aleksejevs postanowił podejść do swojego pojedynku strategicznie. W pierwszych dwóch rundach wykorzystywał swój lewy prosty i obijał korpus przeciwnika, kiedy ten wystarczająco się odsłonił. Spokojny, swobodny i naturalny styl walki wyraźnie kontrastował z nieco skuloną postawą Trenela, co jedynie ułatwiło mu radzenie sobie z zamaszystymi hakami wyrzucanymi przez przeciwnika.

Po raczej spokojnej pierwszej rundzie, która była pod pełną kontrolą The Hurricane’a, pierwsze oznaki pełnej dominacji pojawiły się w 43 sekundzie drugiej odsłony, kiedy kombinacja prawego podbródkowego i lewego sierpowego okazała się decydująca dla całej walki, powodując pierwszy z trzech nokdaunów. Trenel szybko się otrząsnął, ale dla Hurricane’a pozostało już jedynie dopełnienie swojego dzieła.

Doskonałe Przedstawienie

Trzecia runda to systematyczne zwiększanie dominacji nad przeciwnikiem poprzez coraz silniejsze ciosy i zmniejszanie dystansu. Kiedy czas rundy wynosił 1 minutę i 14 sekund, kolejny potężny prawy podbródkowy  i lewy sierpowy ponownie powaliły pobijanego Trenela na kolano zaliczając na konto Aleksejevsa drugi nokdaun.

Francuz ponownie szybko wrócił do siebie, ale przeciwnik nie zapewnił mu ani chwili spokoju, a kiedy Jevgenijs zaczął opuszczać ręce i konsekwentnie obijał swojego przeciwnika, rezultat pojedynku był już przesądzony.

Oszałamiająca Sceneria

Kiedy do końca trzeciej odsłony pozostało jeszcze 56 sekund, kolejna kombinacja prawego podbródkowego i lewego sierpowego na korpus dosięgła celu i zakończyła pojedynek, a Trenel musiał pogodzić się z decyzją sędziego o przerwaniu pojedynku.

Ostatecznie Francuz wyglądał na zadowolonego, doceniając kunszt rywala i uznając go za lepszego od siebie, kiedy podniósł rękę Aleksejevsa w geście tryumfu.

Po werdykcie The Hurricane czterokrotnie ukłonił się zgromadzonym. Jego pojedynek wyglądał tak, jakby od samego początku wiedział, co zrobić, żeby wykonać swoje zadanie, co jest niezwykle imponujące, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że ostatnią walkę na zawodowym ringu stoczył w 2021 roku.

Zespół Aleksejevsa Zadowolony

Zespół Aleksejevsa Zadowolony z Przebiegu Pojedynku

W rozmowie po walce Aleksejevs był bardzo zadowolony swoim występem i przyznał, że opracowany plan na walkę okazał się skuteczny.

„Moim celem było podejść do tego w sposób techniczny. Chciałem najpierw wyczuć dystans z przeciwnikiem przez dwie rundy, atakując go prostymi i pracując nad korpusem, jednocześnie uważając na jego kontrataki.” – powiedział zwycięzca.

„Kiedy już go wyczułem, zbliżyłem się do niego (w trzeciej rundzie) i pracowałem już na krótkim dystansie, celując w korpus i głowę, upewniając się, że ciosy sięgną celu.”

„Pierwsze dwie rundy polegały na rozciągnięciu walki, prowokowaniu go i kontratakowaniu. To była nasza strategia na zwycięstwo. W trzeciej rundzie chodziło o mocne zakończenie walki.”

Trener Aleksejevsa, Igor Mesmers dodał: „Walka przebiegła niemal bezbłędnie i wszystko poszło zgodnie z założonym planem taktycznym. Pierwsza runda to rozpoznanie, a w drugiej poznaliśmy dystans i luki w obronie przeciwnika, konsekwentnie go osłabiając i ostatecznie posyłając na deski.”

Trener nie szczędził pochwał dla swojego podopiecznego: „Jevgenijs wykonał przemyślaną, techniczną pracę, kontrolował ring i stosował aktywną obronę, wykonując dobre kontrataki oraz mocne uderzenia pod presją.”

Zespół Aleksejevsa Zadowolony z Przebiegu Pojedynku

Czy The Hurricane Może Przeć Dalej?

To był ten rodzaj występu, który mógł zwrócić uwagę osób z zewnątrz. W wieku 31 lat Jevgenijs jest w szczytowej formie fizycznej i pomimo stosunkowo niewielkiego doświadczenia na zawodowych ringach bokserskich, ma za sobą dekady walk w taekwondo i kick-boxingu.

Nie znamy jeszcze jego kolejnego przeciwnika, ale trudno powiedzieć, jak wysoko zajdzie jeden z najbardziej wyróżniających się zawodników łotewskiej sceny bokserskiej.

Czy The Hurricane Może Przeć Dalej

Kim jest The Hurricane?

Urodzony: 6 lipca 1993 roku, Łotwa

Wzrost: 182 cm

Rekord na zawodowych ringach bokserskich: 14 zwycięstw, 0 remisów, 0 przegranych

Nokauty: 57,14%

Pozycja: Ortodoksyjna

Nagrody w sportach walki: Mistrz Świata Kick-boxingu 2007, Mistrz Europy Kick-boxingu 2008, Mistrz Baltic K-1 2010, Mistrz Europy Muaythai 2011, Zawodowy Mistrz Europy K-1 2015.

Śledź boksera @ealeksеev na Instagramie i Youtube po najnowsze aktualizacje dotyczące jego kariery. W sprawach biznesowych skontaktuj się z jego menedżerem pod adresem maria.gritsak@mightytips.com.

Jak wygląda współpraca MightyTips i Jevgenijsa „The Hurricane” Aleksejevsa?

Jesteśmy firmą, która prężnie się rozwija, działając w świecie sportu i jesteśmy zaangażowani we wspieranie sportowców podczas ich drogi na szczyt. W naszej ofercie można znaleźć między innymi informacje o zakładach na boks oraz co oferują MMA bukmacherzy, a także gdzie można znaleźć najlepsze bonusy bez depozytu. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy podjąć współpracę z The Hurricanem i wierzymy, że nasza kolaboracja będzie istotnym czynnikiem, który pomoże mu w pokonywaniu kolejnych wyzwań oraz wspomoże go w utrzymaniu tej niesamowitej passy zwycięstw. Nasze partnerstwo podkreśla także pozycję rynkową MightyTips – najlepszego miejsca docelowego dla wszystkich topowych platform bukmacherskich, aplikacji do typowania i innych stron z zakładami na boks.

Jako MightyTips jesteśmy w stanie zaproponować kompletne informacje związane z zakładami sportowymi – porady, bonusy bukmacherskie, przewidywania, recenzje, aplikacje mobilne i najlepsze strony z zakładami na żywo.