Najważniejsze walki bokserskie w Grudniu 2023

Jakub Wasko

Jakub Wasko

Zapomnijcie o Mikołajkach, ponieważ czas świąteczny zostanie opanowany przez boks, który zaoferuje kilka fenomenalnych pojedynków na przestrzeni całego grudnia. Sprawdź aktualne kody promocyjne Betclic i wybierz najbardziej interesujące kursy.

Nasz człowiek, ambasador MightyTips – niepokonany na zawodowych ringach bokser Jevgenijs „The Hurricane” Aleksejevs wyraził swoją opinię na temat zbliżających się pojedynków. Sprawdź, jak wygląda biografia Jevgenijs The Hurricane i dowiedz się więcej o naszym zawodniku. Szczególnie interesująco zapowiada się elektryzujące starcie pomiędzy Ryanem Garcią i Oscarem Duarte.

W listopadzie byliśmy świadkami, jak Joe Cordina wyszedł zwycięsko z pojedynku przeciwko Edwardowi Vazquezowi dzięki niewielkiej większości głosów. Wynik walki został jednak przewidziany przez naszego eksperta „The Hurricane’a”, chociaż walka potoczyła się nieco inaczej. Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy wykorzystali aplikacje zaklady bukmacherskie i wygrali, obstawiając razem z naszym ambasadorem. Pojedynek był znacznie bardziej zacięty, niż przewidywano, a Vazquez wcale nie był zadowolony z werdyktu. Wyraził to środkowym palcem po usłyszeniu wyniku walki. Zawodnik ze Stanów Zjednoczonych szybko opuścił halę i nie wypowiedział się w kwestii swojego pojedynku.

Pojawiło się także miażdżące zwycięstwo na punkty srebrnego medalisty olimpijskiego Shakura Stevensona nad Edwinem De Los Santosem, który po usłyszeniu werdyktu był co najmniej tak samo wściekły, jak Edward Vazques. Według wielu obserwatorów underdog wykonał wystarczającą robotę, żeby spowodować ogromną niespodziankę. Mimo tego jedynymi obserwatorami, których zdanie się liczyło byli sędziowie, a oni punktowali 115-113, 116-112 i 116-112, przyznając zwycięstwo przez jednogłośną decyzję Stevensonowi, czyniąc go mistrzem trzech dywizji. Z pewnością Betclic czat w tym momencie wybuchł komentarzami, ale decyzja była nieodwołalna. Werdykt ustawia mu walkę z pogromcą Vasiliy’a Lomachenko – Devinem Haneyem, niepokonanym mistrzem dywizji. To również poprawnie wytypowana walka przez zespół MightyTips!

Listopad już za nami, a my analizujemy największe walki bokserskie grudnia. Sprawdź trzy wybrane przez nas najlepsze pojedynki, wraz z bezcennymi spostrzeżeniami naszego ambasadora. Zapraszamy także, aby sprawdzić nasze typy na dzis pilka nozna.

Należy pamiętać, że kursy podane poniżej są najlepszymi dostarczonymi przez bukmacherów bokserskich w Internecie w danym momencie i tak samo, jak CS GO zakłady, czy dowolnej innej dyscypliny, mogą ulec zmianie.

2 grudnia 2023: Ryan Garcia – Oscar Duarte

Walki bokserskie: Ryan Garcia – Oscar Duarte

Miejsce walki: Toyota Center, Houston

Rekord Garcii: 23-1-0 (19 nokautów)

Rekord Duarte: 26-1-1 (21 nokautów)

Kursy: Garcia 1,25 (faworyt); Duarte 4,0

Jeśli kiedykolwiek ktoś miałby określić pojedynek jako beczkę prochu, która może w każdej chwili eksplodować, powodując trudny do przewidzenia rezultat, to z pewnością byłoby to spotkanie tych dwóch regularnie nokautujących bestii.

Ryan Garcia ma na swoim koncie 19 nokautów przy 23 zwycięstwach i jest żądny odkupienia po pierwszej porażce w karierze przeciwko Gervontą Davisem z poprzedniego pojedynku. Tymczasem Oscar Duarte ma na koncie 21 nokautów przy 26 zwycięstwach, z passą sześciu zwycięstw z rzędu przez nokaut.

To starcie w wadze półśredniej będzie niesamowitym spotkaniem stylów z Garcią wracającym do swojej wagi 63,5 kilogramów i Duarte walczącym najczęściej w wadze 61,2 kilogramów, który będzie musiał nabrać masy, żeby się z nim zrównać.

The Hurricane uważa, że nowy reżim treningowy może być lekarstwem na odbudowanie nadszarpniętego ego i dumy dla Garcii. Czy tak będzie? Sprawdź kursy, jakie oferuje aplikacja Super bet i zdecyduj.

Prognoza The Hurricane’a:

Interesujące w tej walce jest to, że po porażce z Davisem Garcia wraca na ring nie z kimś na odbudowanie pozycji, ale z bardzo agresywnym i nieprzewidywalnym zawodnikiem.

Wygląda na to, że Garcia jest bardzo pewny siebie po pracy z nowym trenerem, Derrickiem Jamesem. Jego pewność w zwycięstwo nad tak silnym przeciwnikiem, jak Duarte opiera się przede wszystkim na świetnie przepracowanym obozie treningowym.

Wielu, w tym Oscar De La Hoya, chciało zobaczyć Ryana w łatwiejszym pojedynku. Mimo to wyczekuję z podekscytowaniem, aby przekonać się, czego się nauczył (po ostatniej porażce) i co oznacza zmiana trenera, ponieważ zauważyłem, że z każdym kolejnym trenerem prezentuje się zupełnie inaczej.

Podobał mi się, kiedy współpracował z trenerem Canelo, Eddym Reynoso, ale zdaję sobie sprawę, jak trudno było mu stać się ulubieńcem trenera, co ostatecznie doprowadziło do zmiany zespołu trenerskiego. Po Reynoso pracował ze słynnym Joem Goossenem, ale nie sądzę, żeby Goossen był w stanie zapewnić Garcii to, czego oczekiwał.

Prognoza: Garcia wygrywa przez nokaut.

16 grudnia 2023: Jesse Rodriguez – Sunny Edwards

Walki bokserskie: Jesse Rodriguez – Sunny Edwards

Miejsce walki: Desert Diamond Arena, Arizona

Rekord Rodrigueza: 18-0-0 (11 nokautów)

Rekord Edwardsa: 20-0-0 (4 nokauty)

Kursy: Rodriguez 1,57 (faworyt); Edwards 2,95

Bukmacherzy są podzieleni w kwestii wydarzenia, które powinno być interesującym pojedynkiem unifikacyjnym w wadze muszej WBO i IBF pomiędzy dwoma niepokonanymi talentami, znajdującymi się w szczytowym punkcie swojej kariery.

Amerykański bokser o pseudonimie „Bam” jest uważany za jednego z najlepszych pięściarzy na świecie w kategorii pounf-for-pound (bez podziału na dywizje wagowe). Może pochwalić się imponującymi zwycięstwami z 2022 roku nad Carlosem Cuadrasem, Srisaketem Sor Rungvisaiem oraz Israelem Gonzalezem. Ma lepszy o kilkanaście centymetrów zasięg i liczy na to, że ta przewaga mu wystarczy.

Tymczasem Edwards utrzymuje swój tytuł od 2019 roku, a ten pojedynek będzie jego debiutem w USA.

Walka wydaje się bardzo wyrównana i trudno wskazać faworyta spośród tych dwóch bardzo dobrych wojowników. Jednak przewaga domu może przechylać szalę na korzyść dla Rodrigueza. W walce może dojść do wielu zwrotów akcji i obaj zawodnicy będą starali się wykorzystać swoją optymalną dyspozycję, co oznacza, że będzie wiele interesujących opcji typów – niczym te oferowane przez Fame MMA zakłady bukmacherskie.

Prognoza: Rodriguez wygrywa przez decyzję sędziów.

26 grudnia 2023: Naoya Inoue – Marlon Tapales

Walki bokserskie: Naoya Inoue – Marlon Tapales

Miejsce walki: Ariake Arena, Tokyo

Rekord Inoue: 25-0-0 (22 nokauty)

Rekord Tapalesa: 37-3-0 (19 nokautów)

Kursy: Inoue 1,10 (faworyt); Tapales 8,0

Czy aktualnie na świecie jest lepszy bokser niż Naoye Inoue? Jest niepokonany i może pochwalić się niesamowitym wynikiem 88% nokautów spośród 25 dotychczasowych zwycięstw. Ponadto jest numerem jeden światowego rankingu RING w kategorii superkoguciej.

Nadano mu przydomek „The Monster”, a jego poprzedni zwycięski pojedynek z Amerykaninem Stephenem Fultonem był absolutną dominacją, podczas której pokazał niesamowitą szybkość rąk, wielką siłę i błyskawiczne ruchy. Pod koniec pojedynku, w ósmej rundzie, trafił 30% z 379 zadanych ciosów i 39% swoich silnych uderzeń. Fulton dla porównania trafił 21% z 233 ciosów. Kursy  na faworyta na poziomie 1,10 nie wydają się zachęcające, ale do tej pory nie przedstawił niczego, co sugerowałoby chociaż cień szansy, że może przegrać tę walkę.

Marlon Tapales wkracza do prawdziwej jaskini lwa w centrum Tokio i trudno sobie wyobrazić coś innego niż porażka. Mimo to warto zaznaczyć, że od kwietnia tego roku dzierży zunifikowany tytuł mistrza WBA i IBF w kategorii superkoguciej. Ponadto przechodzi najdłuższy okres przygotowawczy w swojej karierze – prawdziwą czteromiesięczną odyseję w Las Vegas z trenerem Ernelem Fontanillą i z pewnością będzie miał ochotę na wywołanie jednej z największych sensacji roku. Jeśli chcesz się przekonać, to STS app pobierz i sprawdź swoje szczęście.

Prognoza: Czy Tapales zdoła zaskoczyć wszystkich?

Śledź The Hurricane’a na Instagramie, TikToku i Youtube, żeby być na bieżąco z jego kolejnymi osiągnięciami. Zapytania biznesowe można kierować do jego menadżera: maria.gritsak@mightytips.com.