Skuteczny tryb sportowy dla mężczyzn od zawodowego boksera Jevgenijs The Hurricane Aleksjejevsa.

Jakub Wasko

Jakub Wasko

Każdy mężczyzna marzy o tym, żeby być zdrowy silny i wysportowany. Bokser Jevgenijs Aleksejevs opracował profesjonalny reżim treningowy, który zapewnia mu utrzymanie sportowej i zdrowej sylwetki oraz daje energię do codziennego działania.

To nadal niepokonany na zawodowych ringach bokser i ambasador portalu MightyTips, identyfikujący się imponującym rekordem 14-0. Wynik ten w ostatnim czasie został poprawiony efektownym zwycięstwem nad Dimitrim Trenelem. Nasz portal zawiera recenzje na popularne licencjonowane zakłady bukmacherskie działające w Polsce i stara się wspierać takie wschodzące gwiazdy sportu jak Jevgenijs „The Hurricane” Aleksjejevs.

W ostatnim czasie Jevgenijs odwiedził także schronisko dla zwierząt, ale pomiędzy wypadami charytatywnymi jest przede wszystkim zatwardziałym bokserem, który może Ci doradzić, jak utrzymać formę i prowadzić zdrowy tryb życia.

Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Odpowiednie Odżywianie To Podstawa

Odpowiednie Odżywianie To Podstawa

Jevgenijs doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna w sporcie jest dieta. Codziennie musi przestrzegać szeregu restrykcyjnych zasad, dzięki którym może trzymać swoją wagę w ryzach.

Sportowiec uważa, że zastosowanie odpowiedniego planu żywieniowego zapewni długoterminowe rezultaty:

Konieczne jest ustalenie diety. Opracowanie nawyków żywieniowych, jedzenie o określonych porach i urozmaicanie diety w taki sposób, żeby zawierała odpowiednią ilość białka, tłuszczy i odpowiednich węglowodanów.

Bokser wyraźnie zaznaczył, jak istotne jest niepodjadanie pomiędzy posiłkami i picie dużej ilości wody:

Ważne jest, aby nie podjadać, bo w ten sposób zwiększa się poziom insuliny, która może negatywnie wpływać na gospodarkę hormonalną. Ponadto należy zawsze pamiętać, aby pić dużo wody – od 2 do 3 litrów dziennie.

Naukowcy zgodnie twierdzą, że odpowiednia dieta jest kluczowym aspektem utrzymania odpowiedniego zdrowia, aktywności oraz sprawności fizycznej. Prawidłowe odżywianie dostarcza odpowiednią ilość składników odżywczych, które są niezbędne przy wykorzystywaniu energii do ćwiczeń i standardowych obowiązków domowych.

Białko wspomaga regenerację i rozrost masy mięśniowej, co przekłada się na lepsze wyniki w sporcie. Odpowiedni balans makroskładników zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób i urazów. Zdrowa dieta wspiera także ogólny stan zdrowia, umożliwia utrzymanie optymalnej wagi i poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych, minimalizując ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych jak cukrzyca.

Właśnie dlatego odpowiednia dieta jest filarem każdej aktywności fizycznej. Planując zbudowanie formy, zawsze należy zastanowić się nad dostarczeniem organizmowi wszystkich kluczowych makroskładników.

Regularne Badanie Zdrowia

Regularne Badanie Zdrowia

Jak mówi Aleksjejevs, do doktora nie powinniśmy chodzić tylko wtedy, kiedy jesteśmy chorzy. Dzięki regularnym wizytom kontrolnym u specjalistów można zadbać o ogólny stan zdrowia i przeciwdziałać niepożądanym efektom przeciążenia organizmu.

Jak mówi:

Odwiedzaj lekarzy corocznie w odpowiednich porach i rób sobie biochemiczne badanie krwi, dzięki czemu zapobiegniesz niektórym schorzeniom. Zawsze monitoruj gospodarkę hormonalną i jeśli masz taką możliwość, rób regularne USG, żeby wcześnie wykryć ewentualne problemy zdrowotne.

Lekarz może zapewnić indywidualne porady oparte na karcie chorób, wywiadzie i planach, które dana osoba chce wdrożyć. Specjalista jest w stanie zaproponować odpowiednio zbilansowaną dietę, ewentualne przeciwskazania dotyczące treningu oraz poinstruuje w kwestii prowadzenia zdrowego trybu życia.

Regularne wizyty u dietetyka pozwolą kontrolować zmieniającą się masę ciała i zastosować odpowiednie działania w przypadku wystąpienia problemów lub zagrożeń. Dlatego regularne badania lekarskie mają kluczowe znaczenie w kontekście utrzymania odpowiedniej formy, zdrowia oraz samopoczucia.

Dostosowana Aktywność Fizyczna

Dostosowana Aktywność Fizyczna

Jevgenijs radzi:

Trzy lub cztery sesje treningowe w tygodniu pozwolą Ci zachować zdrowie i zapewnią zastrzyk codziennej energii.

Sama prawda. Naukowcy z The Lancet w 2012 roku przeprowadzili badania, które wykazały, że brak aktywności fizycznej znacząco zwiększa ryzyko wielu poważnych chorób niezakaźnych, takich jak cukrzyca typu drugiego, choroba wieńcowa, rak piersi oraz rak jelita grubego.

Podobne wyniki dały badania z 2015 roku, opublikowane przez Journal of the American Medical Association. Zaznaczają istotę regularnej aktywności fizycznej w celu utrzymania odpowiedniej masy ciała i zwalczania otyłości, która jest jedną z głównych przyczyn zgonów na całym świecie.

Zdrowie Psychiczne

Zdrowie Psychiczne

Osoba, która wymyśliła powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch”, powinna być stawiana w jednym rzędzie z największymi wynalazcami całej epoki ludzkości. To bardzo proste powiedzenie zawiera związek pomiędzy stanem psychicznym a stanem fizycznym i udowadnia, że oba muszą być utrzymywane w odpowiednim zdrowiu. To jak z komputerem, o którym mówi się, że jest tak słaby, jak jego najsłabszy podzespół. W tym przypadku, jeżeli nie zadbamy o odpowiednią kondycję psychiczną, nie ma mowy o zdrowym i silnym ciele.

Hurricane mówi na ten temat:

Nie zapominajcie o zdrowiu psychicznym. Ono również wpływa na waszą witalność, poziom energii w ciągu dnia i poczucie szczęścia. Sport, sen, dobre odżywianie i medytacja pomogą Ci w osiągnięciu odpowiedniej równowagi psychicznej.

Zgodnie z publikacją z 2018 roku w The Lancet Psychiatry, zachowanie zdrowia psychicznego jest kluczowe przy osiąganiu postępów fizycznych podczas prowadzenia aktywnego trybu życia.

W czasie badań przeanalizowano ponad 1,2 miliona osób, co pozwoliło dojść do wniosku, że istnieje silne połączenie pomiędzy regularną aktywnością fizyczną a zmniejszeniem prawdopodobieństwa występowania depresji, stanów depresyjnych oraz stanów lękowych. Ponadto osoby cieszące się dobrym zdrowiem psychicznym mają większą ochotę na aktywności fizyczne, co pozwala na utrzymanie stałej równowagi psychiczno-fizycznej.

Powyższe badania wyraźnie wskazują, jak istotną rolę w zdrowiu psychicznym odgrywa aktywny tryb życia. Pokazują, że nasz umysł oraz ciało są ze sobą nierozerwalnie połączone i mogą współpracować, aby zapewnić nam jak najdłuższe życie – pełne energii i wigoru.

Podsumowanie

Jevgenijs Aleksjejevs jest profesjonalnym sportowcem, który współpracuje z profesjonalnymi trenerami, lekarzami – ma dostęp do najlepszych sal treningowych, sprzętu oraz spersonalizowanego treningu. Utrzymanie odpowiedniej formy to część jego pracy, dlatego doskonale rozumie, czego wymaga osiągnięcie zbilansowanego ogólnego zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Jest zdeterminowany, żeby przekazać swoje doświadczenia do szerszego grona odbiorców, aby każdy wiedział, że zdrowie to znacznie więcej, niż obowiązek regularnych treningów. To właśnie dzięki temu udało mu się zajść na szczyt i osiągnąć zawodowstwo w boskie.

Śledź boksera @ealeksеev na Instagramie i Youtube po najnowsze aktualizacje dotyczące jego kariery. W sprawach biznesowych skontaktuj się z jego menedżerem pod adresem maria.gritsak@mightytips.com.

Nieustanne utrzymywanie doskonałej formy fizycznej i zdrowotnej, to znacznie więcej niż standardowe codzienne działania i rutyna treningowo-żywieniowa. Wynika to także ze sposobu myślenia. Myślenia, które zawsze ma na uwadze zdrowie, dbanie o siebie i zaangażowanie w konsekwentny wysiłek, zapewniający drogę do wysokiej jakości zdrowego trybu życia.

Kluczowe jest zastosowanie się do takiego podejścia, które jest dalekie od nieregularnych ćwiczeń oraz niekonsekwencji żywieniowej, a raczej skupia się na nieustannym dążeniu do lepszego samopoczucia. Każdy powinien wdrożyć do swojego życia takie myślenie – w końcu zdrowy tryb życia nie powinien być jedynie opcją, a czymś naturalnym.

Bądź na bieżąco i dowiedz się więcej o naszym ambasadorze oraz zdobądź darmowe porady i prognozy na zakłady bukmacherskie MMA na MightyTips.

O MightyTips

MightyTips to kompleksowe źródło informacji o najlepszych zakładach bukmacherskich oferujących boks i MMA w Internecie. Ponadto oferujemy rzetelne i szczegółowe recenzje polskich zakładów sportowych oraz opisujemy najlepsze bonusy powitalne według graczy. Udostępniamy darmowe porady, oraz prognozy związane z typowaniem wyników.