Jevgenijs Hurricane prognozy bokserskie na wrzesień 2023

Jakub Wasko

Jakub Wasko

Zanosi się na niesamowicie emocjonujący miesiąc w świecie boksu. W ciągu kilku kolejnych tygodni odbędzie się kilka interesujących gal, które wypełnią kalendarz sportów walki. A kto zapewni najlepszy wgląd w to, co nadchodzi, jak nie znany łotewski bokser Jevgenijs Aleksejevs?

Jevgenijs „The Hurricane” Aleksejevs – nasz partner i ambasador wypowie się, co uważa o dwóch największych z pojedynkach tego miesiąca. Mowa o walkach pomiędzy Joem Joycem kontra Zheilei Zhangiem oraz Canelo Alvarezem krzyżujący rękawice z Jermellem Charlo. Do analiz Jevgenijsa dokładamy także trzy dodatkowe walki, na które warto zwrócić uwagę we wrześniu.

Przedstawiamy pięć najciekawszych starć bokserskich w tym miesiącu, wraz z naszymi szczegółowymi poradami. Obserwuj wiadomości sportowe na portalu MightyTips oraz nowe licencjonowane zakłady działające w Internecie i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami.

15 września: Luis Alberto – Joet Gonzalez (walka o tytuł IBF w wadze piórkowej)

Luis Alberto – Joet Gonzalez

Miejsce walki: American Bank Center Corpus Christi, Teksas

Luis Alberto Lopez – rekord: 28-2 (16 nokautów)

Joet Gonzalez – rekord: 26-3 (15 nokautów)

Typy bukmacherów: Lopez – 1,13 (faworyt), Gonzalez – 7,00

Przy tej walce trudno oczekiwać czegoś innego niż skutecznej obrony pasa IBF w wadze piórkowej przez Lopeza. Bokser jest w świetnej formie i z pewnością będzie chciał to potwierdzić w narodowy Dzień Niepodległości Meksyku.

Wcześniej tego roku zaimponował wszystkim powstrzymaniem Michaela Donlana i tym razem również jest stawiany w roli zdecydowanego faworyta.

16 września: William Zepeda – Mercito Gesta

William Zepeda – Mercito Gesta

Miejsce walki: Commerce Casino, Los Angeles

William Zepeda – rekord: 28-0 (24 nokauty)

Mercito Gesta – rekord: 34-3-3 (17 nokautów)

Typy bukmacherów: Zepeda – 1,17 (faworyt), Gesta – 6,00

Złote dziecko Oscara de la Hoyi nieustannie zaskakuje swoją dyspozycją. Czy jednak uda mu się podbić rekord do 29 zwycięstw bez porażki w starciu z niebezpiecznym i niesamowicie doświadczonym Gestą?

Zpeeda jest zmotywowany na zwycięstwo, które utoruje mu drogę do starcia z Gervontą Davisem. Dlatego nie widzimy tutaj innego rozwiązania jak zwycięstwo będącego na fali boksera.

16 września: Richardson Hitchins – Jose Zepeda

Richardson Hitchins – Jose Zepeda

Miejsce walki: Caribe Royale Orlando, Orlando

Richardson Hitchins – rekord: 16-0 (7 nokautów)

Jose Zepeda – rekord: 36-3 (27 nokautów)

Typy bukmacherów: Hitchins – 1,30 (faworyt), Zepeda – 4,00

Pewny siebie Hitchins stoczy swój pierwszy pojedynek wieczoru. Młody bokser widzi się jako kolejną twarz tego sportu i już wkrótce zamierza to udowodnić.

Jednak zanim to się stanie, będzie musiał obronić swój imponujący rekord bez porażki, mierząc się ze zdecydowanie bardziej doświadczonym Zepedą.

To noc, w której Hitchins może się przedstawić w nowej roli – jednego z czołowych zawodników i wzorów do naśladowania przez młodych bokserów: „Widzę siebie jako legendę tego sportu. Zawodnika, który całkowicie opanował rzemiosło bokserskie. Chcę inspirować kolejne pokolenia. Jeśli jesteś w stanie dostrzec mój postęp od czasów amatorskich dotąd, to z pewnością mogę być wzorem dla kolejnych talentów.”

23 września: Joe Joyce – Zhilei Zhang

Joe Joyce – Zhilei Zhang

Miejsce walki: OVO Arena, Wembley

Joe Joyce – rekord: 15-1 (14 nokautów)

Zhilei Zhang – rekord: 25-1-1 (20 nokautów)

Typy bukmacherów: Zhang – 1,80 (faworyt), Joyce – 2,00

Eksperci sądzili, że Joyce przejedzie się po Zhangu, kiedy zmierzyli się ze sobą pierwszy raz. Jednak ich kwietniowe starcie potoczyło się w zupełnie nieoczekiwany sposób. Potężnie bijący Chińczyk trafił go w oko, powodując kontuzję, która zmusiła sędziego – Howarda Fostera – do przerwania walki.

Zwycięstwo w pojedynku z Zhangiem utorowałoby mu drogę do walki z Tysonem Furym lub Ołeksandrem Usykiem. Teraz jednak musi wykonać krok wstecz i zrobić to, czego oczekiwano w kwietniu. Joyce jest niesamowicie zmotywowany do zmazania tej plamy na jego karierze i odpłacenia się swojemu przeciwnikowi.

Joe przyznał na konferencji przed walką, że porażka mocno go dotknęła, ale teraz jest zdeterminowany, żeby to naprawić: „W poprzednim pojedynku straciłem swój rekord bez porażki na zawodowych ringach. Trudno było mi się z tym pogodzić, ale kiedy cały kurz opadł, ta sytuacja jedynie mnie umocniła. Dostałem lekcję i jestem teraz gotowy na wszystko.”

Szczerze mówiąc, Brytyjczyk w poprzedniej walce był daleki od pokazania swoich prawdziwych możliwości i będzie musiał dokonać wielu zmian w taktyce, jeśli chce dopisać do swojego rekordu kolejne zwycięstwo. Z pewnością pomoże mu fakt, że będzie walczył przed swoją publicznością.

Komentarz The Hurricane’a:

„To ekscytujący rewanż pomiędzy dwoma zawodnikami wagi ciężkiej. W pierwszym pojedynku wszyscy sądzili, że Joyce poradzi sobie ze Zhangiem na punkty, ale jak pokazała wcześniejsza walka Chińczyka z Hrogovićem, wcale nie jest łatwym celem.

Z drugiej strony jest bardzo nieprzewidywalnym pięściarzem, który potrafi uderzyć z dziwnych pozycji. Dlatego walka była bardzo niewygodna dla Anglika. W pierwszym pojedynku sądziłem, że Joyce sobie poradzi, ale w rewanżu nie jestem już tego taki pewien.

Żeby wygrać w tej walce, Joyce będzie musiał popracować nad ruchami głowy i nie dawać się prowokować swojemu przeciwnikowi. Zobaczymy, jak tym razem potoczy się ten pojedynek.”

30 września: Canelo Alvarez – Jermell Charlo

Canelo Alvarez – Jermell Charlo

Miejsce walki: T-Mobile Arena, Las Vegas

Canelo Alvarez – rekord: 59-2-2 (39 nokautów)

Jermell Charlo – rekord: 35-1-1 (19 nokautów)

Typy bukmacherów: Canelo – 1,25 (faworyt), Charlo – 4,00

To zdecydowanie najważniejsza walka w karierze Charlo, który zdecydował się przejść dwie dywizje wagowe wyżej, żeby zmierzyć się z jednym z najlepszych bokserów wszech czasów.

Jego jedyną nadzieją jest zdominowanie przeciwnika od pierwszych sekund walki. Szczególnie jeśli weźmiemy ogólną strategię Canelo, która polega na szybkim ustawieniu pojedynku i prowadzeniu go pod swoje dyktando.

Należy zwrócić uwagę, że Canelo nie prezentuje się ostatnio najlepiej. Po kontrowersyjnej wygranej na punkty w trylogii z Giennadijem Gołowkinem i porażce z Dmitrym Bicolem można sądzić, że meksykańskiego mistrza dopadł upływ czasu.

Z drugiej strony Charlo jest niepokonanym mistrzem wagi półśredniej i słynie z potężnego uderzenia, które nie traci na sile w czasie walki. Jest zdeterminowany, szybki i ma po swojej stronie młodość. Dlatego warto przyjrzeć mu się bliżej.

Ten pojedynek powinien być wyrównany.

Komentarz The Hurricane’a:

Mam nadzieję, że Canelo zwycięży i najprawdopodobniej taki będzie rezultat tego spotkania. Jednak nie należy spisywać Charlo na porażkę. Jest mistrzem, który w poprzednich walkach udowodnił swoją wartość. Nie będzie mu łatwo mierzyć się z Canelo, który w swojej karierze walczył z pięściarzami prezentującymi różne style. Jego doświadczenie będzie ogromnym atutem. Wystarczy spojrzeć na jego rekord. Walczył w czterech kategoriach i doskonale wie, czego się spodziewać po Charlo. Będziemy świadkami walki dwóch bezkompromisowych pięściarzy i pozostaje jedynie kwestia, kto zaprezentuje się lepiej. Mimo wszystko nadal uważam, że będzie to Saúl.”

Śledź boksera @ealekseev na Instagramie i Youtube po najnowsze aktualizacje dotyczące jego kariery. W sprawach biznesowych skontaktuj się z jego menedżerem pod adresem maria.gritsak@mightytips.com.

Podsumowanie

Wrzesień jest bez wątpienia wypełniony emocjonującymi pojedynkami, na które warto zwrócić uwagę. Mimo że niektóre z nich mają wyraźnych faworytów, każda walka zapowiada się na spektakularne widowisko.

Rozglądasz się za portalem do typowania? Bonusy powitalne i inne oferty promocyjne z pewnością pomogą w obstawianiu. Sprawdź najlepszych operatorów oferujących boks oraz zakłady bukmacherskie MMA w Polsce na MightyTips. Przyglądamy się wszystkim kluczowym aspektom każdej platformy i analizujemy, dlaczego wybrany bukmacher wyróżnia się w danej dyscyplinie.