Jevgenijs Hurricane prognozy bokserskie na wrzesień 2023

Jakub Wasko

Jakub Wasko

5

Zanosi się na niesamowicie emocjonujący miesiąc w świecie boksu. W ciągu kilku kolejnych tygodni odbędzie się kilka interesujących gal, które wypełnią kalendarz sportów walki. A kto zapewni najlepszy wgląd w to, co nadchodzi, jak nie znany łotewski bokser Jevgenijs Aleksejevs?

Jevgenijs „The Hurricane” Aleksejevs – nasz partner i ambasador wypowie się, co uważa o dwóch największych z pojedynkach tego miesiąca. Mowa o walkach pomiędzy Joem Joycem kontra Zheilei Zhangiem oraz Canelo Alvarezem krzyżujący rękawice z Jermellem Charlo. Do analiz Jevgenijsa dokładamy także trzy dodatkowe walki, na które warto zwrócić uwagę we wrześniu.

Przedstawiamy pięć najciekawszych starć bokserskich w tym miesiącu, wraz z naszymi szczegółowymi poradami. Obserwuj wiadomości sportowe na portalu MightyTips oraz nowe licencjonowane zakłady działające w Internecie i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami.

15 września: Luis Alberto – Joet Gonzalez (walka o tytuł IBF w wadze piórkowej)

Luis Alberto – Joet Gonzalez

Miejsce walki: American Bank Center Corpus Christi, Teksas

Luis Alberto Lopez – rekord: 28-2 (16 nokautów)

Joet Gonzalez – rekord: 26-3 (15 nokautów)

Typy bukmacherów: Lopez – 1,13 (faworyt), Gonzalez – 7,00

Przy tej walce trudno oczekiwać czegoś innego niż skutecznej obrony pasa IBF w wadze piórkowej przez Lopeza. Bokser jest w świetnej formie i z pewnością będzie chciał to potwierdzić w narodowy Dzień Niepodległości Meksyku.

Wcześniej tego roku zaimponował wszystkim powstrzymaniem Michaela Donlana i tym razem również jest stawiany w roli zdecydowanego faworyta.

16 września: William Zepeda – Mercito Gesta

William Zepeda – Mercito Gesta

Miejsce walki: Commerce Casino, Los Angeles

William Zepeda – rekord: 28-0 (24 nokauty)

Mercito Gesta – rekord: 34-3-3 (17 nokautów)

Typy bukmacherów: Zepeda – 1,17 (faworyt), Gesta – 6,00

Złote dziecko Oscara de la Hoyi nieustannie zaskakuje swoją dyspozycją. Czy jednak uda mu się podbić rekord do 29 zwycięstw bez porażki w starciu z niebezpiecznym i niesamowicie doświadczonym Gestą?

Zpeeda jest zmotywowany na zwycięstwo, które utoruje mu drogę do starcia z Gervontą Davisem. Dlatego nie widzimy tutaj innego rozwiązania jak zwycięstwo będącego na fali boksera.

16 września: Richardson Hitchins – Jose Zepeda

Richardson Hitchins – Jose Zepeda

Miejsce walki: Caribe Royale Orlando, Orlando

Richardson Hitchins – rekord: 16-0 (7 nokautów)

Jose Zepeda – rekord: 36-3 (27 nokautów)

Typy bukmacherów: Hitchins – 1,30 (faworyt), Zepeda – 4,00

Pewny siebie Hitchins stoczy swój pierwszy pojedynek wieczoru. Młody bokser widzi się jako kolejną twarz tego sportu i już wkrótce zamierza to udowodnić.

Jednak zanim to się stanie, będzie musiał obronić swój imponujący rekord bez porażki, mierząc się ze zdecydowanie bardziej doświadczonym Zepedą.

To noc, w której Hitchins może się przedstawić w nowej roli – jednego z czołowych zawodników i wzorów do naśladowania przez młodych bokserów: „Widzę siebie jako legendę tego sportu. Zawodnika, który całkowicie opanował rzemiosło bokserskie. Chcę inspirować kolejne pokolenia. Jeśli jesteś w stanie dostrzec mój postęp od czasów amatorskich dotąd, to z pewnością mogę być wzorem dla kolejnych talentów.”

23 września: Joe Joyce – Zhilei Zhang

Joe Joyce – Zhilei Zhang

Miejsce walki: OVO Arena, Wembley

Joe Joyce – rekord: 15-1 (14 nokautów)

Zhilei Zhang – rekord: 25-1-1 (20 nokautów)

Typy bukmacherów: Zhang – 1,80 (faworyt), Joyce – 2,00

Eksperci sądzili, że Joyce przejedzie się po Zhangu, kiedy zmierzyli się ze sobą pierwszy raz. Jednak ich kwietniowe starcie potoczyło się w zupełnie nieoczekiwany sposób. Potężnie bijący Chińczyk trafił go w oko, powodując kontuzję, która zmusiła sędziego – Howarda Fostera – do przerwania walki.

Zwycięstwo w pojedynku z Zhangiem utorowałoby mu drogę do walki z Tysonem Furym lub Ołeksandrem Usykiem. Teraz jednak musi wykonać krok wstecz i zrobić to, czego oczekiwano w kwietniu. Joyce jest niesamowicie zmotywowany do zmazania tej plamy na jego karierze i odpłacenia się swojemu przeciwnikowi.

Joe przyznał na konferencji przed walką, że porażka mocno go dotknęła, ale teraz jest zdeterminowany, żeby to naprawić: „W poprzednim pojedynku straciłem swój rekord bez porażki na zawodowych ringach. Trudno było mi się z tym pogodzić, ale kiedy cały kurz opadł, ta sytuacja jedynie mnie umocniła. Dostałem lekcję i jestem teraz gotowy na wszystko.”

Szczerze mówiąc, Brytyjczyk w poprzedniej walce był daleki od pokazania swoich prawdziwych możliwości i będzie musiał dokonać wielu zmian w taktyce, jeśli chce dopisać do swojego rekordu kolejne zwycięstwo. Z pewnością pomoże mu fakt, że będzie walczył przed swoją publicznością.

Komentarz The Hurricane’a:

„To ekscytujący rewanż pomiędzy dwoma zawodnikami wagi ciężkiej. W pierwszym pojedynku wszyscy sądzili, że Joyce poradzi sobie ze Zhangiem na punkty, ale jak pokazała wcześniejsza walka Chińczyka z Hrogovićem, wcale nie jest łatwym celem.

Z drugiej strony jest bardzo nieprzewidywalnym pięściarzem, który potrafi uderzyć z dziwnych pozycji. Dlatego walka była bardzo niewygodna dla Anglika. W pierwszym pojedynku sądziłem, że Joyce sobie poradzi, ale w rewanżu nie jestem już tego taki pewien.

Żeby wygrać w tej walce, Joyce będzie musiał popracować nad ruchami głowy i nie dawać się prowokować swojemu przeciwnikowi. Zobaczymy, jak tym razem potoczy się ten pojedynek.”

30 września: Canelo Alvarez – Jermell Charlo

Canelo Alvarez – Jermell Charlo

Miejsce walki: T-Mobile Arena, Las Vegas

Canelo Alvarez – rekord: 59-2-2 (39 nokautów)

Jermell Charlo – rekord: 35-1-1 (19 nokautów)

Typy bukmacherów: Canelo – 1,25 (faworyt), Charlo – 4,00

To zdecydowanie najważniejsza walka w karierze Charlo, który zdecydował się przejść dwie dywizje wagowe wyżej, żeby zmierzyć się z jednym z najlepszych bokserów wszech czasów.

Jego jedyną nadzieją jest zdominowanie przeciwnika od pierwszych sekund walki. Szczególnie jeśli weźmiemy ogólną strategię Canelo, która polega na szybkim ustawieniu pojedynku i prowadzeniu go pod swoje dyktando.

Należy zwrócić uwagę, że Canelo nie prezentuje się ostatnio najlepiej. Po kontrowersyjnej wygranej na punkty w trylogii z Giennadijem Gołowkinem i porażce z Dmitrym Bicolem można sądzić, że meksykańskiego mistrza dopadł upływ czasu.

Z drugiej strony Charlo jest niepokonanym mistrzem wagi półśredniej i słynie z potężnego uderzenia, które nie traci na sile w czasie walki. Jest zdeterminowany, szybki i ma po swojej stronie młodość. Dlatego warto przyjrzeć mu się bliżej.

Ten pojedynek powinien być wyrównany.

Komentarz The Hurricane’a:

„Mam nadzieję, że Canelo zwycięży i najprawdopodobniej taki będzie rezultat tego spotkania. Jednak nie należy spisywać Charlo na porażkę. Jest mistrzem, który w poprzednich walkach udowodnił swoją wartość.

Nie będzie mu łatwo mierzyć się z Canelo, który w swojej karierze walczył z pięściarzami prezentującymi różne style. Jego doświadczenie będzie ogromnym atutem. Wystarczy spojrzeć na jego rekord. Walczył w czterech kategoriach i doskonale wie, czego się spodziewać po Charlo. Będziemy świadkami walki dwóch bezkompromisowych pięściarzy i pozostaje jedynie kwestia, kto zaprezentuje się lepiej. Mimo wszystko nadal uważam, że będzie to Saúl.”

Podsumowanie

Wrzesień jest bez wątpienia wypełniony emocjonującymi pojedynkami, na które warto zwrócić uwagę. Mimo że niektóre z nich mają wyraźnych faworytów, każda walka zapowiada się na spektakularne widowisko.

Rozglądasz się za portalem do typowania? Bonusy powitalne i inne oferty promocyjne z pewnością pomogą w obstawianiu. Sprawdź najlepszych operatorów oferujących boks oraz zakłady bukmacherskie MMA w Polsce na MightyTips. Przyglądamy się wszystkim kluczowym aspektom każdej platformy i analizujemy, dlaczego wybrany bukmacher wyróżnia się w danej dyscyplinie.

1 oceny, średnia 5 z 5