Jevgenijs Aleksejevs o nadchodzącej walce Canelo i Charlo

Jakub Wasko

Jakub Wasko

Jevgenijs Aleksejevs udzielił komentarza na temat walki Canelo i Charlo

Noc walki zbliża się wielkimi krokami. Canelo Alvarez skrzyżuje rękawice z niekwestionowanym mistrzem wagi junior średniej Jermellem Charlo na T-Mobile Arena w Las Vegas. Walka odbędzie się 30 września w nocy z soboty na niedzielę.

O pojedynku wypowiedzieli się już prawie wszyscy. My jednak zdecydowaliśmy się posłuchać głosu jednego eksperta. Naszego nowego mistrza, a zarazem Ambasadora MightyTips. Bokser Jevgenijs Aleksejevs to niepokonany na zawodowych ringach bokser, z imponującym rekordem 14-0. W ostatnim czasie wyśrubował swój wynik po zdemolowaniu Dimitriego Trenela. Poniżej przedstawiamy, co mistrz ma do powiedzenia o tym pojedynku.

Dodatkowo przeanalizowaliśmy statystyki, formę, style walki i przedstawiamy najdokładniejsze prognozy bukmacherskie na ostatni dzwonek przed sobotnią walką. Każdy zainteresowany może skorzystać z porad naszego mistrza i wykorzystać najlepsze bonusy powitalne według graczy, żeby postawić swój zakład.

Pierwszy narożnik: Canelo Alvarez

Pierwszy narożnik: Canelo Alvarez

Canelo Alvarez, a właściwie Saúl Álvarez Barragán to jedna z największych gwiazd meksykańskiego boksu, która na stałe zapisała się w historii tego kraju. Swoją karierę na ringach zawodowych rozpoczął, w wieku 15 lat. Jego debiut odbył się w 2005 roku, kiedy to przez nokaut odprawił Abrahama Gonzaleza.

Jak to możliwe, że walczył z dorosłymi facetami? Nikt nie mógł znaleźć mu kogoś w swojej grupie wiekowej, z kim mógłby przetestować swoje umiejętności. Tak oto przez niecałe dwa lata początków jego kariery 11 z 13 walk zakończył przed czasem.

Obecnie jego rekord to imponujące 59 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki z 39 nokautami. Canelo Alvarez jest pierwszym w historii bokserem, któremu udała się sztuka zdobycia tytułu niekwestionowanego mistrza kategorii super średniej. Żeby zdobyć ten tytuł, meksykański mistrz musiał zdobyć pasy WBA, WBC, tytuły magazynu Ring w 2020 roku oraz IBF i WBO w 2021. Od tego czasu pozostaje niekwestionowanym królem swojej kategorii.

Jak można się domyślić, jego kariera obfitowała w wiele emocjonujących starć. Jednak najważniejsza była zeszłoroczna seria stoczona z Gennadym Golovkinem, którą pomimo kontrowersji zakończył jako zwycięzca.

Należy przestrzec przed jego sierpami na korpus. Te uderzenia potrafią pozbawić tchu każdego boksera.

Mocne strony: siła, konsekwencja taktyczna, kontratak.

Słabe strony: nieco sztywne ruchy.

Drugi narożnik: Jermell Charlo

Drugi narożnik: Jermell Charlo

Ten amerykański bokser zawodowy jest znany z precyzyjnych i bardzo silnych uderzeń. Urodził się 19 maja 1990 roku w Richmond, w stanie Teksas. Swoją imponującą karierę zaczął budować w 2008 roku, kiedy przeszedł na zawodowstwo. W międzyczasie udało mu się zdobyć kilka tytułów w wadze średniej i nadal może pochwalić się idealnym rekordem – bez porażki.

Charlo boksuje w charakterystyczny, agresywny sposób, który może podobać się obserwującym. Dzięki biegłości technicznej udało mu się pokonać wielu znaczących zawodników jak Sergiy Derevyanchenko. Jednak największym dotychczasowym osiągnięciem Charlo było zdobycie tytułu mistrza WBC w wadze średniej, pokonując Hugo Centeno Jr. W ten sposób wszedł na stałe do elity światowego boksu.

Starcie z tak doświadczonym i utytułowanym bokserem, jak Alvarez, będzie niewątpliwie największym wyzwaniem w karierze Charlo. Po stronie mistrza stoi doświadczenie i ogólne obycie w walkach na najwyższym szczeblu. Z kolei młodszy zawodnik ma po swojej stronie potężne ciosy oraz niepokonany rekord, który z pewnością będzie chciał za wszelką cenę zachować. Najistotniejsze dla Charlo jest to, aby nie lekceważyć wszechstronnego i przenikliwego Alvareza. To decydujący moment w karierze Amerykanina, który umocni go na pierwszych miejscach rankingów, albo stanie się ciężką lekcją pokory.

Mocne strony: dobre wyszkolenie techniczne, precyzyjne uderzenia, dobre tempo.

Słabe strony: słaba kontrola emocji.

Jevgenijs „The Hurricane” Aleksejevs o walce

Jevgenijs „The Hurricane” Aleksejevs o walce

Canelo wygra ten pojedynek, ale skąd moja prognoza?

Są aż trzy czynniki, które znacząco podkreślają moją pewność co do wyniku:

Ostatnio prezentowana forma. Minął już rok od ostatniej walki Charlo, kiedy Canelo dwukrotnie boksował i to z wysokiej klasy rywalami.

Charlo przechodzi aż dwie kategorie wagowe wyżej. Jak sam przyznał, kiedy przechodzi do wyższej kategorii wagowej, odbija się to na jego szybkości. Próbuje to nadrobić, siłą swojego uderzenia, ale sama walka zweryfikuje, co jest jego rzeczywistym atutem.

Doświadczenie Canelo. Mimo że Charlo nadal jest niepokonanym mistrzem, jego dotychczasowi rywale byli na o wiele niższym poziomie.

Żeby wygrać z Canelo, Charlo musi wyjść do walki z czystą głową i doskonałą dyspozycją fizyczną. Musi bezwzględnie trzymać się swojego planu na wszystkie rundy i nie dać się ponieść emocjom. Musi być w nieustannym ruchu i unikać centrum ringu, utrzymując dystans z przeciwnikiem. Powinien cały czas uderzać. Charlo nie może wchodzić w długie wymiany ciosów, bo przeciwnik go wypunktuje.

Śledź boksera @ealekseev na Instagramie i Youtube po najnowsze aktualizacje dotyczące jego kariery. W sprawach biznesowych skontaktuj się z jego menedżerem pod adresem maria.gritsak@mightytips.com.

O MightyTips

Jeśli szukasz najlepszego bukmachera na rynku, który zaoferuje najlepsze bonusy i typy bukmacherskie piłka nożna na dziś, to MightyTips ze swoimi recenzjami z pewnością pomoże Ci w wyborze. Portal oferuje wszystko, czego możesz potrzebować, łącznie z darmowymi poradami dotyczącymi zakładów oferowanych przez popularne licencjonowane zakłady bukmacherskie działające w Polsce.

Sprawdź przewodnik MightyTips na boks i zakłady bukmacherskie MMA na MightyTips.

Po więcej informacji z zakresu boksu od The Hurricane’a polecamy zajrzeć w naszą sekcję z informacjami ze świata boksu na MightyTips.