MightyTips przedstawia 3 najbardziej oczekiwane walki MMA w październiku 2024

Jakub Wasko

Jakub Wasko

Wrzesień zapewnił fanom UFC wiele potężnych wstrząsów, w tym niespodziewaną porażkę Israela Adesanyi z Seanem Stricklandem. Ten pierwszy był zdecydowanym faworytem, ale konsekwentna i bezlitosna presja ze strony Stricklanda była nie do przejścia dla ulubieńca UFC. Czy kolejny miesiąc będzie równie emocjonujący?

Ambasador MightyTips, łotewski bokser Jevgenijs Aleksejevs, który po pewnym zwycięstwie nad Dimitrim Trenelem nadal pozostaje niepokonany z rekordem 14-0, jest naszym ekspertem od sportów walki.

Jego rozległe doświadczenie w różnych dyscyplinach, takich jak kick boxing, daje mu swobodę wypowiadania się na temat walk. Dlatego warto go wysłuchać przed postawieniem kolejnych zakładów w UFC na popularne licencjonowane zakłady bukmacherskie działające w Polsce.

Jevgenijs wypowiedział się na temat zbliżającej się najważniejszej walki października – rewanżu pomiędzy Charlesem Oliveirą a Islamem Makhachevem. My od siebie dodajemy także informacje o dwóch kolejnych ważnych pojedynkach tego miesiąca.

21 października 2023: Charles Oliveira – Islam Makhachev

21 października 2023: Charles Oliveira – Islam Makhachev

Miejsce walki: Etihad Arena, Abu Dhabi

Rekord Oliveiry: 34-9-0

Rekord Makhacheva: 24-1-0

Kursy: Oliveira: 3,65, Makhachev 1,33 (faworyt)

Niecały rok temu cały świat MMA mógł obserwować krótką, ale spektakularną bitwę tych utalentowanych wojowników. Jednak ostatecznie poddanie Oliveiry przez Makhacheva w drugiej rundzie pojedynku zakończyło starcie i zapewniło mu pas mistrzowski wagi lekkiej UFC, który zdążył już raz obronić.

Zatem kto ma większe szanse na zwycięstwo? Kursy to wyraźnie wskazują. Makhachev jest niesamowicie niewygodnym przeciwnikiem i jeśli cofniemy się w czasie, żeby spojrzeć na jego poprzednie walki, to okazuje się, że 11 z 24 pojedynków zostało zakończonych przez poddanie. Już w czasie walki można zauważyć, jak swoimi silnymi uderzeniami tka sieć, w którą chce schwytać swojego przeciwnika.

Jeśli Oliveira w nią wpadnie, to nie będzie już wyjścia. Obecny mistrz jest również w życiowej formie i wygrał 12 walk z rzędu,  a jego współczynnik uderzeń wynosi aż 60,2%, co czyni go niezwykle skutecznym w klinczu oraz w parterze.

Pomimo tych wszystkich czynników trudno jednoznacznie spisać na straty Oliveirę, który ma obecnie na swoim koncie aż 20 pojedynków zakończonych przed czasem, co jest rekordem UFC. Doskonale wie, kiedy zacząć wymykać się z kłopotów i zepchnięty do narożnika może być problematyczny dla przeciwnika.

My stawiamy na Makhacheva – trudno o inny werdykt, ale mimo wszystko będzie to zacięta walka.

Co o tym sądzi nasz ekspert?

Oto opinia The Hurricane’a:

Sztuki walki ponownie rozkwitną w Abu Dhabi. W pierwszym pojedynku Makhacev wygrał, wykorzystując w drugiej rundzie swój słynny „trójkąt”. Co zaprezentuje tym razem?

Jestem pewien, że Oliveira ciężko pracował, żeby wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów. Do rewanżu przystąpi w życiowej formie. Jeżeli chodzi o Makhacheva, to można być pewnym, że jego obóz przygotowawczy był na najwyższym poziomie i z pewnością nie lekceważy Brazylijczyka.

Kiedy w końcu mistrzowie wejdą do oktagonu, możemy być pewni niezapomnianego widowiska i historycznej walki, która zostanie zapamiętana na długo.

14 października 2023: Sodiq Yusuff – Edson Barboza

14 października 2023: Sodiq Yusuff – Edson Barboza

Miejsce walki: UFC Apex, Enterprise, Nevada

Rekord Yusuffa: 13-2-0

Rekord Barbozy: 23-11-0

Kursy: Yusuff: 1,62 (faworyt), Barboza: 2,33

To niezwykle istotna walka dla Sodiqa Yusuffa, który wygrywał kolejne pojedynki, odbudowując swoją pozycję w UFC, po porażce z Adnoldem Allenem w 2021. To interesujący, utalentowany zawodnik, którego prędkość i zręczność powinna wystarczyć w walce ze znacznie starszym – 37-letnim wojownikiem z Brazylii.

14 października 2023: Jennifer Maia – Viviane Araujo

14 października 2023: Jennifer Maia – Viviane Araujo

Miejsce walki: UFC Apex, Enterprise, Nevada

Rekord Maia: 13-2-0

Rekord Araujo: 23-11-0

Kursy: Maia: 2,13), Araujo: 1,77 (faworyt)

W zbliżającym się co-main evencie zostanie stoczony pojedynek pomiędzy Viviane Araujo i Jennifer Maią. To dwie wojowniczki, których kariery zmierzają w zupełnie przeciwnych kierunkach.

Maia zdobywając kolejne zwycięstwa, konsekwentnie wspina się na coraz wyższe pozycje w rankingach wagi muszej, a Araujo po kolejnych porażkach stara się odbudować.

Dlatego ta walka będzie niezwykle ciekawa. Obydwie wiedzą, że mają bardzo dużo do stracenia i z pewnością dobrze przygotują się do pojedynku. Zwycięstwo najpewniej zapewni miejsce wśród pierwszej dziesiątki dla ich kategorii wagowej i utoruje drogę do jeszcze ważniejszych pojedynków. Jeśli zwróci się uwagę na to, że obydwie w sumie mają na swoim koncie aż 9 nokautów, to można spodziewać się niesamowicie dynamicznego pojedynku. W tej walce nie chodzi jedynie o poprawienie rekordu. To walka o kontrolę w swojej dywizji i napisanie na nowo opinii o tych dwóch wojowniczkach.

O MightyTips

Śledź MightyTips, aby być na bieżąco z informacjami ze świata walk. Jeżeli interesują cię zakłady, pamiętaj, że znajdziesz tutaj najlepsze porady dotyczące boksu oraz na zakłady bukmacherskie MMA na MightyTips.

Pamiętaj, aby zajrzeć na naszą stronę główną, żeby sprawdzić najnowsze prognozy i porady bukmacherskie na piłkę nożną, recenzje, najlepsze bonusy powitalne według graczy i eksperckie analizy dotyczące wszystkich kwestii związanych z typowaniem zakładów. Staramy się zapewnić jak najlepsze możliwości dla przyjemnego i świadomego obstawiania zakładów.

Śledź boksera @ealekseev na Instagramie i Youtube, żeby być na bieżąco z jego kolejnymi osiągnięciami. Zapytania biznesowe można kierować do jego menadżera: maria.gritsak@mightytips.com.