Jak oceniamy bukmacherów?

Adam Bloszko

Adam Bloszko

JAK OCENIAMY BUKMACHERÓW

Istnieje wiele stron internetowych poświęconych recenzowaniu bukmacherów, spośród których znaczna część ma jedną wspólną cechę – publikowane na nich opinie pisane są przez copywriterów, a nie prawdziwych graczy lub ekspertów z branży.

Na stronie MightyTips wszystkie recenzje tworzone są przez ludzi z dużym doświadczeniem w branży hazardowej. W połączeniu z całkowitym oddaniem naszej pracy, to wszystko wyróżnia nas spośród pozostałych serwisów recenzyjnych.

Aby uzyskać pełen obraz bukmachera i zebrać jak najwięcej szczegółowych informacji na jego temat, rozbijamy ocenę na odpowiednie sekcje. Następnie oceniamy poszczególne jej aspekty i wydajemy werdykt końcowy w postaci oceny wyrażonej w skali od 0 do 10, gdzie:

  • "0" oznacza całkowite oszustwo i stronę, której należy unikać,
  • "10" oznacza bukmachera idealnego pod każdym względem.

Do tej pory nie spotkaliśmy się jednak z żadną z tak skrajnych ocen. Na ocenę każdego bukmachera składa się 8 czynników, opisanych poniżej.

Użyteczność

Jest to najbardziej subiektywna cecha, która zależy od osobistych wymagań każdego użytkownika. Staramy się być tutaj neutralni i oceniać łatwość poruszania się po stronie. Serwis musi być intuicyjny, działać płynnie oraz być przyjaznym dla użytkownika. Jeśli klient spędza ponad 2 minuty na szukaniu określonej informacji, oceniamy użyteczność jako niską i nie możemy dać więcej niż 4-5/10 w naszej skali. Brana pod uwagę jest także szybkość ładowania strony oraz jej wygląd (neutralny, odpychające kolory, itp.).
Użyteczność

Kursy

To zdecydowanie kwestia najłatwiejsza do oceny. Wybieramy 20 losowych zakładów z każdej dyscypliny sportu (z najwyższych, średnich i najniższych poziomów rozgrywkowych) i obliczamy średnią marżę bukmachera. Jeśli oferuje on niższe stawki niż konkurencja, oceniamy jego kursy jako słabe i nie możemy dać oceny wyższej niż 5-6/10. Z drugiej strony, jeśli bukmacher często oferuje wyższe kursy niż średnia rynkowa, a marża zakładowa jest bliska 2-3%, z pewnością otrzyma on ocenę na poziomie 9-10/10.

Strona mobilna

W tej sekcji oceniamy wersję mobilną strony danego bukmachera. Czy jest ona łatwa w obsłudze, przyjazna dla użytkownika i działa płynnie? Jeżeli stronie zdarzy się samoistnie wylogować użytkownika, dużo czasu zajmuje odnalezienie danej informacji i działa ona powolnie, ocenimy ją na 1-4/10. Warto wspomnieć, że sprawdzamy wersję mobilną na kilku urządzeniach – zarówno tych z Androidem, jak i iOSem – oraz wykorzystujemy różne przeglądarki, w tym Chrome, Safari, Firefox, Opera, Opera Mini.

Bonusy i promocje

Oto “najsłodsza” część naszej oceny. Jeżeli bukmacher daje użytkownikowi stosowny bonus przy pierwszym depozycie oraz oferuje co najmniej 3-4 różne promocje, z których może skorzystać i otrzymać dodatkowe środki, ocenimy taki serwis na 7-10/10. Dlaczego 7-10? To zależy od tego, jak niskie wymagania mają wspomniane promocje - im są one niższe, tym wyższa będzie nasza ocena. Przykładowo, jeśli wybierasz bonus 100 zł przy obrocie 50x to oznacza, że NIE MOŻESZ wypłacić pieniędzy zanim nie obstawisz zakładów na łączną kwotę wynoszącą 5000 zł.

Taka sytuacja powoduje frustrację u wielu graczy, którzy podnoszą swoje standardowe kwoty na kupon, aby sprostać wygórowanym wymaganiom. Niestety, liczni kończą w takim przypadku z 0 zł na koncie. Dlatego właśnie staramy się odnajdywać takie ukryte pułapki i pokazywać naszym czytelnikom bezpieczne rozwiązania.

Rodzaje zakładów

Na rynku piłkarskim niektórzy bukmacherzy nie oferują zakładów z niższych lig, takich jak Segunda B i Bundesliga 3. Wiemy, że robią to, aby uniknąć specjalistów, którzy byliby lepsi od bukmacherów w takich przypadkach. Odejmujemy wtedy kilka punktów takim serwisom. Większość naszych czytelników obstawia tylko mecze piłki nożnej. Część graczy szuka z kolei szczególnych i rzadkich zakładów - esport (Dota, Counter-Strike, League of Legends, Starcraft), obstawianie wyników wyborów, Brexitu, Eurowizji itd. Im większa różnorodność, tym wyższa będzie nasza ocena.
Rodzaje zakładów

Wiarygodność

W dzisiejszych czasach, z uwagi na ścisłe przepisy, firmom bukmacherskim trudno jest operować na wielu rynkach. Dzisiaj wciąż jesteśmy gdzieś pomiędzy czasami Dzikiego Zachodu a całkowicie uregulowanym i licencjonowanym rynkiem. Z biegiem lat sytuacja jest coraz lepsza, ale dalej istnieje wiele nielegalnych serwisów ze swoimi sposobami na oszukiwanie klientów. Najczęstszymi są:

  • blokowanie kont,
  • ograniczenia wysokości zakładów dla najlepszych graczy,
  • unieważnianie wygranych,
  • odkładanie wypłat w czasie bez podania powodu.

Oceniamy bukmacherów bazując na naszym osobistym doświadczeniu oraz doświadczeniach naszych kolegów z branży i nie tylko. Jeżeli ocena wiarygodności serwisu wynosi od 1 do 6, zakłady u takich bukmacherów to gra na własne ryzyko.

Szybkość wypłat

Tutaj sprawa jest prosta - zapewnienie nieograniczonych wypłat, które gracz otrzymuje w ciągu kilku minut skutkuje najwyższą oceną - 10/10. Przykładowo, wypłata 20 zł na konto Skrill w ciągu 4 dni zasługuje na ocenę na poziomie 1-4/10. Bez wyjątków!

Obsługa klienta

Kluczowe jest otrzymanie szybkiej pomocy w sytuacji, gdy jej potrzebujesz. Najpopularniejszymi sposobami na zapewnienie wsparcia technicznego są czaty na żywo, rozmowa telefoniczna oraz e-mail. Jeśli bukmacher udostępnia wszystkie trzy kanały, jego odpowiedzi są szybkie i pomagają rozwiązać problem w kilka minut, nasza ocena wyniesie 8-10/10.
Obsługa klienta
Jeśli po spędzeniu kilkunastu minut na czacie nie widzisz jednak postępu w rozwiązywaniu problemu oznacza to, że zmarnowałeś ten czas. Taki poziom wsparcia zasługuje więc na ocenę na poziomie 1-5/10. Oprócz tego, testujemy kompetencje osób pracujących w pomocy technicznej używając w rozmowach z nimi specjalistycznego słownictwa związanego z zakładami.

Tworzymy recenzje bukmacherów, aby pomóc Ci unikać oszustów oraz serwisów o niskiej jakości. Dodatkowo, mamy na celu także wyróżnienie tych stron, które wyrobiły sobie już dobrą reputację osiągając najwyższe wyniki w ocenianych przez nas aspektach.

Jeśli szukasz opinii o bukmacherze, którego nie uwzględniono na naszej stronie, skontaktuj się z nami. Postaramy się wtedy przetestować wybrany przez Ciebie serwis i opublikować rezultaty w poświęconej temu zakładce.