Exotic Queen Poland 2023

Irenka Zajac

Irenka Zajac

Już 17 czerwca w Gdańsku odbędzie się Exotic Queen Poland – jedno z największych wydarzeń pole dance w Polsce i Europie Wschodniej. Malwina Ginter-Stenka – doświadczona tancerka pole dance i właścicielka szkoły tańca Esensai Pole Dance Studio zdecydowała się stworzyć wydarzenie, które skupi się wyłącznie na jednej odmianie pole dance – zmysłowym Exotic. Szykuje się niesamowite widowisko, które po prostu trzeba zobaczyć – bez względu na to, czy ktoś interesuje się tańcem tego typu, czy jest fanem tych spektakularnych występów. MightyTips ma zaszczyt być głównym sponsorem wydarzenia, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu.

MightyTips to portal oferujący profesjonalne typy bukmacherskie, który ma zaszczyt być głównym sponsorem wydarzenia. Dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu. 

Przejrzyj nasze zdjęcia z Exotic Queen Poland 2023

Exotic Queen Poland preview

Pobierz je i wiele innych spektakularnych oraz ekscytujących zdjęć ZA DARMO z naszego dysku w chmurze! Korzystaj z nich swobodnie, aby się nimi pochwalić, udostępniać na swoich portalach społecznościowych lub wykorzystaj je, publikując w mediach. Prosimy jedynie o umieszczenie odnośnika „© by MightyTips.pl” przy każdej publikacji w Internecie. Dziękujemy!

Łącze do zdjęć

Organizator Exotic Queen Poland

Exotic Queen Championship Poland

Za organizację wydarzenia odpowiada Malwina Ginter Stenka, najbardziej utytułowana tancerka pole dance w Polsce, która w ostatnich latach stała się prawdziwym wyznacznikiem jakości i trendów w tej dyscyplinie. To trzykrotna Mistrzyni Europy Pole Art. (2016-2018), która ma na swoim koncie mnóstwo osiągnięć i nagród zdobywanych na lokalnych i międzynarodowych konkursach. Tancerka zyskała międzynarodowe uznanie i regularnie pojawia się w roli sędziego na wydarzeniach w różnych krajach świata (m.in. Rio De Janeiro, Turyn, Lwów).

Dzięki temu Malwina Ginter-Stenka ma pełną świadomość, jak powinien wyglądać poprawnie przeprowadzony konkurs tego typu i chce wnieść nową jakość na Polską scenę, tworząc swoją własną markę – Exotic Queen Poland. Organizacja stoi na najwyższym światowym poziomie, więc już niebawem o tych wydarzeniach może mówić nie tylko cała lokalna, ale także międzynarodowa scena.

Głównym partnerem wydarzenia jest serwis internetowy MightyTips.pl, gdzie każdy – nawet niedoświadczony w sferze zakładów sportowych może dowiedzieć się, jaki bukmacher bonus będzie dla niego najatrakcyjniejszy, a ponadto sprawdzi, jakie są legalne zaklady bukmacherskie, zapoznając się z rzetelnymi recenzjami. Portal jest regularnie aktualizowany, więc użytkownik zawsze ma pewność, że każdy nowy bukmacher czy oferta bonusowa pojawiły się na rynku.

7 Znalezione bonusy

Ostatnia aktualizacja:

Bukmacher

STS Bonusy

Promocja Powitalna to nawet 660zł bonusu!

18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

Odbierz bonus Wizyta STS

LVBet Bonusy

Pakiet powitalny do 3,333 PLN

18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

Odbierz bonus Wizyta LVBET

Bonus Superbet

Bonus powitalny 3754 zł

18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

Odbierz bonus Wizyta Superbet

Bonus Etoto

200% bonus do 200 zł

18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

Odbierz bonus Wizyta Etoto

Bonus Betclic

50 zł cashback

18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

Odbierz bonus Wizyta Betclic

Bonus Betcris

Cashback 500 zł + 50 zł Freebet

18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

Odbierz bonus Wizyta Betcris

Bonus PZbuk

Freebet 250 PLN

18+ Zgodność z Regulaminem, BeGambleAware.org

Odbierz bonus Wizyta PZbuk

Międzynarodowe mistrzostwa Exotic pole dance

Międzynarodowe mistrzostwa Exotic pole dance

Pole dance obecnie dzieli się na wiele różnych kategorii, a organizatorka pragnęła wyróżnić Exotic – ten, który w ostatnim czasie szczególnie przypadł jej do gustu. Dlatego całe wydarzenie będzie skupiało się głównie na tym rodzaju Pole Dance.

W wydarzeniu weźmie udział ponad setka utalentowanych tancerek z Polski, Ukrainy, Izraela, Litwy, Łotwy oraz Białorusi, które zostały wybrane na podstawie aplikacji do konkursu, które zostały przesłane z nagraniem tańca. Decyzję o dopuszczeniu do finału podejmowało międzynarodowe jury.

Warto zaznaczyć, że kategoria Exotic w pole dance w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza – tak samo, jak kobiece MMA. Można typować wyniki konkursów pole dance oraz obstawiać walki. Fame MMA bukmacher zawsze jest w stanie zaproponować coś interesującego. Na MightyTips znajdziesz najpopularniejszych operatorów oferujących kobiece MMA.

Przebieg wydarzenia

Konkurs odbędzie się 17 czerwca w Domu Harcerza przy ulicy Za murami 2-10 w Gdańsku i rozpocznie się o godzinie 9:15. Całość zostanie podzielona na dwie główne części:

 • Princess (od 10:10 do 15:25) – rywalizacja w kategorii półprofesjonalistek/amatorek w czterech głównych kategoriach indywidualnych: Exotic Art, Sexy Exotic, Tricks, Floorwork.
 • Queen i Groups/Duets (od 16:40 do 20:45) – rywalizacja profesjonalistek w czterech kategoriach indywidualnych oraz grupowej.

Po każdej części następuje przerwa i rozdanie nagród. Zakończenie jest przewidziane na godzinę 22:00 – po rozdaniu nagród dla kategorii Queen.

Stół z grupami
Exotic Duets/Groups Kategoria profesjonalistek (od 16:40 do 20:45)
Sexy Exotic Queen Kategoria profesjonalistek (od 16:40 do 20:45)
Exotic Tricks Queen Kategoria profesjonalistek (od 16:40 do 20:45)
Exotic Floorwork Queen Kategoria profesjonalistek (od 16:40 do 20:45)
Exotic Art Queen Kategoria profesjonalistek (od 16:40 do 20:45)
Exotic Tricks Princess Kategoria półprofesjonalistek/amatorek (od 10:10 do 15:25)
Exotic Floorwork Princess Kategoria półprofesjonalistek/amatorek (od 10:10 do 15:25)
Exotic Art Princess Kategoria półprofesjonalistek/amatorek (od 10:10 do 15:25)

Ogólne zasady konkursu

Udział w Exotic Queen Poland może wziąć osoba, która ma ukończone 18 lat i została zakwalifikowana przez jury do konkursu finałowego. Nie ma ograniczeń co do narodowości. Strój do tańca zależy od samej uczestniczki, ale powinien wpisywać się w ogólne zasady pole dance. Zabroniona jest nagość.

Nasz portal zajmuje się kompleksowym przedstawieniem sektora zakładów sportowych w Polsce. Oprócz ogólnych recenzji dostępnych bukmacherów oferujących bonusy bez depozytu, czy standardowe oferty promocyjne, wyróżniamy tych, którzy zapewniają konkretne metody płatności. Kładziemy szczególny nacisk na karty płatnicze jak korzystanie z metod płatności Mastercard, a także e-portfele: PayPal, Google Pay, konto Skrill, czy Neteller Bukmacher. Zwracamy także uwagę na takie kwestie jak Payz opłaty. Jeżeli bukmacher ma w swojej ofercie także karty przedpłacone jak paysafecard, to jest sporą zaletą. W ostatnim czasie skupiliśmy się także na kryptowalutach, więc jeśli ktoś jest fanem Bitcoin, to z pewnością również znajdzie coś dla siebie.

Nagrody dla królowych i księżniczek Exotic Pole Dance

Konkurs obejmie aż dziewięć kategorii, które dzielą się na dwa poziomy zaawansowania. Najpierw przeprowadzona zostanie rywalizacja w kategorii Princess – mniej doświadczone tancerki, a następnie Queen – profesjonalistki. Podział dotyczy kategorii indywidualnych – każda ma swój odpowiednik dla poziomu Princess oraz Queen. Dodatkowo odbędzie się rywalizacja grup/duetów (bez podziału na poziomy). Dla uczestniczek i zwyciężczyń każdej kategorii, z każdego poziomu przewidziane zostały odpowiednie nagrody rzeczowe oraz pieniężne – ufundowane przez sponsorów.

Kategoria Floorwork

Uczestniczki muszą skupić się na samym tańcu, jego płynności i bezbłędnej technice pracy stóp, jednocześnie starając się przedstawić oryginalny występ.

Exotic Floorwork Finalists
Exotic Floorwork Queen finalistki
 1. 1. Nikola Dróżdż
 2. 2. Lika Korelova
 3. 3. Martyna Dominikowska
 4. 4. Weronika Kosel
 5. 5. Angelika Skowron
 6. 6. Cherenika
 7. 7. Nikola Tułowiecka
 8. 8. Aryanna
 9. 9. Ekaterina Pogrebitskaya
 10. 10. Anastasia Art
Exotic Floorwork Princess finalistki
 1. 1. Monika Baczkowska
 2. 2. Paulina Rola
 3. 3. Antonina Mondorowicz
 4. 4. Agnieszka Janicka
 5. 5. Natalia Gajewska
 6. 6. Arina R
 7. 7. Mags Mara
 8. 8. Aleksandra Rozwadowska
 9. 9. Julia Pawelec
 10. 10. Anna Buczyńska
 11. 11. Małgorzata Szczurowska
 12. 12. Karina Podlaska
 13. 13. Klaudia Hano
 14. 14. Patrycja Laskowska

Kategoria Tricks

Widowiskowa kategoria, która skupia się na dynamicznych pokazach i trikach, które bazują na technice wykonania oraz pomysłowości uczestniczki.

Exotic Tricks finalistki
Exotic Tricks Queen finalistki
 1. 1. Zuzanna Nachyła
 2. 2. Aleksandra Kleszcz-Kijas
 3. 3. Julie Nachtigallova
 4. 4. Power Ballerina
 5. 5. Karolina Kulka
Exotic Tricks Princess finalistki
 1. 1. Zuzanna Sztutowska
 2. 2. Emilia Tryka-Golian
 3. 3. Anna Heczko
 4. 4. Anna Rennert
 5. 5. Joanna Fundowicz
 6. 6. Ela Umbrella
 7. 7. Zuzanna Korczewska
 8. 8. Adrianna Kruk
 9. 9. Joanna Damrat
 10. 10. Daria Bałtulis

Kategoria Sexy Exotic

Uczestniczki przedstawiają zmysłowy taniec, który skupia się na eksponowaniu kobiecości.

Sexy Exotic Queen finalistki
Sexy Exotic Queen finalistki
 1. 1. Kasia Ćwierz
 2. 2. Diada Kiew
 3. 3. Denisa Dejsun
 4. 4. Klaudia Gajewska
 5. 5. Anastasiya Dubko
 6. 6. Olga Kuzminova
 7. 7. Ania Rogalska
 8. 8. Elizaveta Zhylko
 9. 9. Viktoria Lisovskaya

Kategoria Exotic Art

Kategoria, która jest idealna dla uczestniczek, które chcą pokazać coś innowacyjnego i zaprezentować sztukę w wykonaniu pole dance. To przedstawienie historii, w której istotny jest taniec, oryginalność, ale także kontakt z widownią.

Exotic Art finalistki
Exotic Art Queen finalistki
 1. 1. Laura Pawlik
 2. 2. Ewa Pilawka
 3. 3. Nikola Tułowiecka
 4. 4. Tamara Havlikova
 5. 5. Ulyana Harbuz
 6. 6. Black Bird
 7. 7. Anna Nikulina
 8. 8. Natalia Martynchenko
 9. 9. Tatiana Batler
Exotic Art Princess finalistki
 1. 1. Inna Hmyrko
 2. 2. Karolina Jaz
 3. 3. Ekaterina Dzjuba
 4. 4. Natalia Wojtaszyk
 5. 5. Kornelia Brozio
 6. 6. Paula Wojtysiak
 7. 7. Maja Jakubowska
 8. 8. Marta Matuszewska
 9. 9. Julia Maciejewska
 10. 10. Anna Strunnikova
 11. 11. Sandra Chytrowska
 12. 12. Anna Korytkowska-Hatala
 13. 13. Cat.astrophe
 14. 14. Darina

Grupy/duety

Tutaj liczy się pomysłowość widowisko, choreografia i taniec. Uczestniczki muszą opracować występ, który wyróżni się na tle konkurencji.

Exotic Duets/Groups finalistki
Exotic Duets/Groups finalistki
 1. 1. Elina & Darina
 2. 2. Les Miserables
 3. 3. Anna Rogalska & Emilia Rimell
 4. 4. Alina Bondur & Natalia Hubrii
 5. 5. Magda Sikorska & Monika Kozak
 6. 6. Los Angeles

Exotic Queen - infographics

Nagrody w Exotic Queen Poland będą przyznawane według następujących zasad:

Trzy pierwsze miejsca otrzymają puchar, statuetkę lub medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów. Uczestniczka, która wygra rywalizację w danej kategorii poziomu Queen otrzyma także nagrodę królowej tancerki Exotic oraz tytuł królowej danej kategorii tańca Exotic.

Uczestniczki poziomów Princess oraz kategorii Grupy/Duety otrzymają puchary, statuetki lub medale oraz inne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Czym wyróżnia się Exotic Pole Dance?

Czym wyróżnia się Exotic Pole Dance?

Pole dance w ostatnich latach staje się coraz popularniejszym tańcem, ale większość osób nadal ma niepoprawne pojęcie o tym, czym właściwie jest ten typ tańca. Dlatego, jeżeli ktoś nie interesuje się tym tematem, to tym bardziej nie będzie wiedział, czym charakteryzuje się tym Exotic.

To typ tańca, który początkowo może się wydawać łatwiejszy. Tancerki wykonują mniej akrobatycznych elementów i skupiają się na samym tańcu, aby zaprezentować swoją kobiecość i zmysłowość. Co istotne, tancerki zakładają do występu wysokie szpilki na platformach, co znacząco zwiększa poziom trudności, ale także jakość całego widowiska. Powszechnie mówi się, że Exotic to najbardziej kobiecy z typów pole dance i trudno się z tym nie zgodzić.

Mimo że w tym przypadku nie wymaga się przedstawiania niesamowicie skomplikowanych i trudnych figur akrobatycznych, to Exotic również wymaga niesamowitej sprawności i bardzo dobrej koordynacji ruchowej. Nie powinniśmy nie doceniać pole dance, ponieważ pod względem treningów, wymaga od zawodniczek niemal takiego samego oddania jak piłka ręczna, siatkówka, piłka nożna, czy tenis.

Co ważne, mimo że tancerki nie skupiają się głównie na akrobatycznej sferze pole dance, to w występach również pojawiają się skomplikowane i widowiskowe figury. Różnica jest taka, że nie stanowią one głównego elementu przedstawienia.

Tabela z informacjami o tańcu na rurze
Ruchy Tańca na Rurze Obrót podstawowy, Stawanie na palcach, Plank, Inverted V, Butterfly Spin, Leg Hang, Ayesha, Handspring Hold, Iron X, Gemini
Celowane Grupy Mięśniowe Mięśnie brzucha, mięśnie ramion, mięśnie pleców, mięśnie nóg, mięśnie pośladków, mięśnie klatki piersiowej, mięśnie przedramion, mięśnie międzyżebrowe, mięśnie stabilizujące tułów, mięśnie dolnej części pleców
Spalanie Kalorii Przeciętnie, tańczenie na rurze może spalić około 250 do 400 kalorii na godzinę
Korzyści dla Zdrowia Wzmacnianie siły mięśniowej, poprawa elastyczności, wzmacnianie koordynacji i równowagi, wzmacnianie wytrzymałości cardio, poprawa pewności siebie i samooceny
Niezbędne Wyposażenie Rura, chalka do rąk, odpowiedni strój, ochraniacze na ręce, mata lub ochraniacz podłogi, lustro, radio lub głośniki
Wskazówki Bezpieczeństwa Rozgrzewka i rozciąganie, odpowiednie chwytanie rury, stopniowe postępy, używanie maty lub ochraniaczy

To już 17 czerwca 2023 roku – zarezerwuj sobie wolną sobotę

Międzynarodowe Mistrzostwa Exotic Pole Dance odbywają się już niedługo. MightyTips jako główny sponsor wydarzenia serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które przede wszystkim ma na celu wypromowanie pole dance w Polsce. To ogromna szansa na zwiększenie świadomości Polaków na temat tej pięknej i widowiskowej dyscypliny sportowej, która często bezzasadnie w opinii publicznej nadal ma pejoratywny wydźwięk. Chcemy to wspólnie zmienić, a także zaprezentować i wypromować działalność naszego portalu. Dlatego, jeżeli ktoś może udać się na to wydarzenie 17 czerwca w Gdańsku, to serdecznie zapraszamy na dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Najczęściej zadawane pytania

? Jak wyglądały zgłoszenia do konkursu?
Zgłoszenia do konkursu były przesyłane drogą aplikacji przez Internet z dołączonym wideo, które było oceniane przez profesjonalne jury.
? Jakie są kategorie konkursowe Exotic Queen Poland?
Exotic Grupy/Duety, Sexy Exotic, Exotic Art, Exotic Floorwork, Exotic Tricks. Kategorie indywidualne zostały podzielone na Queen (profesjonalne) oraz Princess (półprofesjonalne/amatorskie), co w sumie daje aż 9 konkursów.
? Jakie są zasady i wymagania dotyczące strojów?
Uczestniczki występują w klasycznych strojach do pole dance w stylu Exotic. Należy wyraźnie zaznaczyć, że regulamin zabrania nagości.
? Kto będzie oceniał występy i jakie są ich kwalifikacje?
Występy będą oceniane przez jury, składające się z profesjonalistów uznanych na arenie międzynarodowej, w skład którego wchodzi także organizatorka – Malwina Ginter-Stenka.
? Czy występy będą solowe, czy w grupach?
Cztery kategorie będą występami solowymi i jedna grupowa. Ponadto kategorie solo dzielą się na występy Queen (profesjonalistek) oraz Princess (półprofesjonalistek/amatorek).
? Czy osoby biorące udział w wydarzeniu są profesjonalistami, czy amatorami?
Wybierając finalistki konkursu, jury kierowało się przede wszystkim jakością zaprezentowanego tańca. Dlatego doświadczenie nie miało tutaj większego znaczenia i wśród występujących znajdą się doświadczone profesjonalistki oraz amatorki, które wykazały się na swojej prezentacji.
? Gdzie i kiedy odbędzie się konkurs?
Konkurs odbędzie się 17 czerwca 2023 roku w Gdańsku pod adresem: Dom Harcerza, ul Za murami 2. Wydarzenie rozpocznie się o 9:15 i zakończy rozdaniem nagród w kategoriach Queen o godzinie 21:15.
? Jakie są najpopularniejsze serwisy oraz aplikacje bukmacherskie w Polsce?
W Polsce działa już ponad dwudziesty wysokiej jakości operatorów. Na wyróżnienie zasługuje marka Betclic, a aplikacja zakłady bukmacherskie jest oferowana przez praktycznie wszystkie strony z zakładami. Tutaj na szczególne wyróżnienie zasługuje aplikacja STS.