Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

Rozgrywki: Liga Narodów
Data: 23.09.2022
Godzina: 20:45 CET
Miejsce: San Siro, Włochy

W piątek Włochy zmierzą się z Anglią w meczu Ligi Narodów UEFA na San Siro w Mediolanie.

Powiedzieć, że to kluczowy mecz w tej grupie Ligi Narodów, to mało. Jeśli Anglia nie wygra, spadnie do Ligi B, natomiast jeśli Włochy poniosą porażkę, również będą zagrożone spadkiem.

Żadna z drużyn nie była w tym roku w najlepszej formie. Włochy pokonały w czerwcu Węgry, ale w ostatnim meczu lata poniosły kompromitującą porażkę 5-2 z Niemcami.

Najbardziej pamiętnym spotkaniem pomiędzy tymi dwoma drużynami w ciągu ostatnich kilkunastu lat był oczywiście finał Euro 2020 (rozgrywany w 2021 roku). Anglia objęła prowadzenie w ciągu kilku sekund od rozpoczęcia meczu na Wembley i wydawało się, że zmierza po swój pierwszy w historii triumf w Mistrzostwach Europy. Jednak drużyna Garetha Southgate'a nie potrafiła wykorzystać swojej przewagi i pozwoliła Włochom wrócić do gry. Leonardo Bonucci wyrównał wynik w drugiej połowie, a Azzurri triumfowali w rzutach karnych. Biorąc pod uwagę przebieg gry w ciągu 120 minut, byli oni zasłużonymi zwycięzcami.

Poniżej 2,5 gola padło w każdym z ostatnich czterech spotkań pomiędzy Włochami a Anglią, dlatego spodziewam się kolejnego zaciętego i napiętego meczu z wynikiem 0:1 dla Anglii po 90 minutach, gdy obie drużyny zmierzą się w piątkowy wieczór.

Wiadomości o drużynie Włochy

Azzurri nie zdołali wywalczyć sobie miejsca na Mistrzostwach Świata, ale też wydają się wykorzystywać te mecze do testowania różnych zawodników, a niektóre wielkie nazwiska, takie jak Leonardo Spinazzola, Marco Verratti i Federico Chiesa, są nieobecne - choć kilku z nich jest kontuzjowanych.

Mancini wciąż może wystawić silny skład, w którym są Gianluigi Donnarumma, Leonardo Bonucci, Jorginho, Nicolo Barella i Ciro Immobile.

Ponieważ dwa poprzednie mecze pomiędzy tymi dwoma stronami zakończyły się podziałem punktów, remis nie byłby niczym dziwnym. Włochy mają dwa remisy w swoich ostatnich czterech meczach, a Anglia zremisowała dwa z ostatnich trzech, a każde z ostatnich czterech spotkań między tymi ślizgaczami zakończyło się wyrównaniem.

Wiadomości o drużynie Anglia

Anglia jest faworytem do zwycięstwa, ale brakuje kilku kluczowych zawodników, przede wszystkim bramkarza pierwszego wyboru Jordana Pickforda i pomocnika Kalvina Phillipsa. W składzie gości jest także Ivan Toney, który szykuje się do debiutu na arenie międzynarodowej, a Eric Dier wraca do składu po kilku latach przerwy.

Gareth Southgate nie ma zbyt wiele czasu na eksperymenty przed Mistrzostwami Świata, więc spodziewajcie się, że wykorzysta te dwa mecze w jak największym stopniu.

Trzy Lwy nie zdobyły bramki w trzech z ostatnich czterech spotkań i to jest powód do zmartwień, ale kapitan Harry Kane wchodzi do gry w dobrej formie i mają kilku innych napastników - takich jak Abraham i Jarrod Bowen - którzy będą chcieli zaimponować, więc powinni być w stanie znaleźć sposób na trafienie do siatki.