Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

Data: 03.07.2022
Godzina: 21:00 CET
Miejsce: Maracana, Brazylia

Trzy punkty od czołówki Campeonato Brasileiro, Corinthians odwiedzą Rio de Janeiro w sobotę, aby podjąć Fluminense na kultowej Maracanie.

Po dwóch bezbramkowych remisach w ciągu ostatniego tygodnia - w tym ostatnim spotkaniu w Copa Libertadores - goście spotkają się z gospodarzami, którzy wciąż cieszą się z derbowego zwycięstwa w ostatni weekend.

Trudna passa z kontuzjami i ostatnimi czasy brak bramek sprawiają, że Corinthians powinni zacząć jako outsiderzy - szczególnie na wyjeździe na Maracanie. Dlatego też Fluminense może wykorzystać swoją szansę na zmniejszenie różnicy między drużynami do zaledwie dwóch punktów.

Gospodarze będą starali się przedłużyć swoją niepokonaną passę w lidze do siedmiu spotkań. W ostatnich sześciu meczach ligowych odnieśli tylko jedno zwycięstwo, a ich poprzedni mecz z lokalnymi rywalami Corinthians zakończył się bezbramkowym remisem. Santos grał w środę przeciwko Deportivo Tachira w Copa Sudamericana, które również zakończyło się remisem (1-1).

Remis jest realną możliwością, ponieważ spodziewamy się, że między nimi będzie niewiele. Przewiduję zatem bardzo wyrównany mecz z remisem 1:1 na koniec tego spotkania.

Wiadomości o drużynie Santos

Po przerwie od kampanii ligowej, w której zremisowali połowę z 14 dotychczasowych spotkań, Santos powrócił w środę do gry na kontynencie w Copa Sudamericana.

Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie, drużyna z Sao Paulo udała się do Wenezueli, gdzie w ostatniej 16 kolejce rozgrywek zmierzyła się z Deportivo Tachira.

Trener Fabian Bustos zobaczył, że jego drużyna znów nie dała rady, gdyż wynik 1-1, zapewniony przez Bryana Angulo, był szóstym remisem w ośmiu meczach we wszystkich rozgrywkach. W ścisłej czołówce Brasileiro, Alvinegro przesunęli się jednak na siódme miejsce, mimo że w pierwszym meczu Copa do Brasil, który odbył się pod koniec zeszłego miesiąca, zostali rozgromieni 4-0 przez Corinthians.

Wiadomości o drużynie Flamengo

Flamengo brało udział w tegorocznej edycji najważniejszego turnieju klubowego w Ameryce Południowej i jest w dobrej sytuacji, by awansować do ćwierćfinału po zwycięstwie 1-0 z Deportivo Tolima w środku tygodnia.

Wypożyczony z Manchesteru United pomocnik Andreas Pereira zdobył gola dla Fla w 17. minucie, a piłkarze wracają z Kolumbii podbudowani kolejnymi zwycięstwami w ostatnim tygodniu.

Po awansie do fazy pucharowej Libertadores bez porażki, losy Flamengo w kraju nabrały niepokojącego tempa - po pięciu porażkach w sześciu meczach ligowych i pucharowych, w ostatnią sobotę udało się wygrać 3-0 z America Mineiro.

Dzięki tym trzem punktom mistrzowie Brasileiro z 2019 i 2020 roku wrócili do górnej połowy płynnej Serie A, ale mimo to pozostają tylko trzy punkty przed strefą spadkową.

Santos vs Flamengo Przewidywany skład

Tak wygląda przewidywany skład, wyjściowa 11 i formacje mogą ulec zmianie.

Santos vs Flamengo - Kluczowe Fakty

• Obie drużyny zmierzyły się 45 razy w rozgrywkach od 2001 roku (wliczając dwa mecze Libertadores z 1981 roku).

• Flamengo ma lepszy bilans w tym spotkaniu - 17 zwycięstw, podczas gdy Santos wygrał 14. 14 razy dzielono się łupem w tym spotkaniu, choć ostatnie siedem spotkań pomiędzy dwoma rywalami z różnych stanów dało rozstrzygające wyniki.

• Santos zremisował pięć z ostatnich sześciu spotkań w lidze, podczas gdy Flamengo poniosło porażkę w trzech ostatnich spotkaniach wyjazdowych.

• Ostatnie dwa spotkania pomiędzy obiema drużynami na sobotnim obiekcie zakończyły się zwycięstwami Flamengo, a Santos nie zdołał zdobyć bramki w obu meczach.

• Flamengo ma najlepszą dokładność podań (85,7% na mecz) w lidze w tym sezonie.