Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

• Data: 03.10.2022
  • Godzina: 21:00 CET
  • Miejsce: King Power Stadium, Anglia

Leicester City zmierzy się z przyjezdnym Nottingham Forest na King Power Stadium w poniedziałkowym spotkaniu Premier League.

To był zupełnie horrendalny początek sezonu dla Leicester City. W sezonie 2022-23 Premier League nie zanotowali jeszcze ani jednego zwycięstwa, przegrywając sześć i remisując jedno z siedmiu dotychczasowych spotkań. W ostatnim spotkaniu zostali rozgromieni 6-2 przez Tottenham Hotspur.

Brendan Rodgers, którego status jako menedżera Lisów jeszcze niedawno wyglądał na bezpieczny, może stać się kolejnym trenerem, który zostanie zwolniony w Premier League. Jednak właściciele mogą pozostać hojni jeszcze przez jakiś czas, biorąc pod uwagę brak inwestycji w letnim oknie transferowym.

Tymczasem Nottingham Forest ma trzeci najgorszy defensywny rekord w lidze i wpuścił do tej pory 17 bramek. Są na czterech meczach przegranych i nie wygrali od czasu zwycięstwa 1-0 nad West Ham United w drugim tygodniu rozgrywek.

To był dość przygnębiający początek kampanii dla Forest, po tym jak zainwestowali dużo w oknie transferowym. W tej chwili mają zaledwie trzy punkty przewagi nad swoimi poniedziałkowymi rywalami. Przygotowując się do wyjazdu na King Power Stadium, warto zauważyć, że podopieczni Steve'a Coopera zdobyli jak dotąd jeden punkt w trzech meczach wyjazdowych.

Przewiduję dość komfortowy wynik 3:1 dla Leicester City i więcej niż 2,5 gola na koniec meczu.

Leicester City vs Nottingham Forest Statystyki (H2H)

Wiadomości o drużynie Leicester City

Czy Brendan Rodgers jest rzeczywiście człowiekiem na pożyczonym czasie w Leicester, to pytanie do właścicieli, ale 49-latek nie ma złudzeń, że jego pozycja będzie zagrożona, jeśli Leicester nie wykaże oznak wzniesienia się ponad linię kropki.

Po niezwykle spokojnym okienku transferowym Lisy dały Tottenhamowi porządny wycisk w pierwszej połowie przed międzynarodową przerwą, ale podopieczni Rodgersa nie mieli odpowiedzi na 13-minutowego hat-tricka Son Heung-min'a z ławki, co przyniosło im kolejną porażkę.

Rodgers nadal publicznie wspiera siebie i swoich zawodników, aby odwrócić ich sezon, ale potrzeba inspiracji jest coraz bardziej rozpaczliwa, ponieważ Leicester siedzi na dnie tabeli Premier League z zaledwie jednym punktem w siedmiu meczach i nie może wydostać się ze strefy spadkowej bez względu na to, co wydarzy się w ten weekend.

Znajdowanie miejsca w siatce nie jest problemem dla Leicester, które jako jedyne w dolnej dziewiątce zdobyło już 10 bramek w tym sezonie - nie udało się to nawet Chelsea czy Manchesterowi United - ale strzelenie 22 bramek podkreśla źródło ich problemów.

Wiadomości o drużynie Nottingham Forest

Podpisanie 3 obrońców w letnim oknie transferowym nie doprowadziło do pożądanej formy sukcesu dla Nottingham Forest, którego własne braki w defensywie mocno dały im się we znaki w pierwszych tygodniach sezonu.

Taiwo Awoniyi potrzebował zaledwie 11 minut, aby wyprowadzić The Tricky Trees na prowadzenie w meczu z Fulham, ale Joao Palhinha, Tosin Adarabioyo i Harrison Reed trafili do siatki w ciągu sześciu minut dla Cottagers, zanim Lewis O'Brien w 77 minucie zdobył pocieszenie.

Czteromeczowa passa porażek Forest w Premier League oznacza, że goście zajmują tylko jedno miejsce i mają trzy punkty przewagi nad Leicester w klasyfikacji końcowej, choć podopiecznym Coopera udało się zrobić to, co do tej pory nie udało się gospodarzom - wygrać meczu.

Zdobycie 14 bramek w czterech porażkach będzie powodem do zmartwień dla Coopera, którego drużyna zdobyła tylko jeden punkt w trzech dotychczasowych spotkaniach poza domem i zdobyła aż pięć bramek z rzutów wolnych - Leicester jest bez wątpienia liderem w tej kategorii.