Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

• Rozgrywki: Mecz Towarzyski
  • Data: 16.12.2022
  • Godzina: 19:45 UK / 20:45 CET
  • Miejsce: Elland Road, Anglia

Leeds United zagra w piątek z Realem Sociedad na Elland Road w meczu towarzyskim.

Leeds United podejdzie do tego meczu po porażce 4-3 z Tottenhamem Hotspur prowadzonym przez Antonio Conte w ostatnim meczu angielskiej Premier League. Bramki Harry'ego Kane'a i walijskiego lewego obrońcy Bena Daviesa oraz asysta urugwajskiego pomocnika Rodrigo Bentancura w drugiej połowie zapewniły zwycięstwo Tottenhamowi Hotspur.

Gol holenderskiego skrzydłowego Crysencio Summerville'a i asysta hiszpańskiego napastnika Rodrigo Moreno okazały się jedynie pocieszeniem dla Leeds United, które w drugiej połowie odesłało amerykańskiego pomocnika Tylera Adamsa.

Real Sociedad z kolei pokonał Cazalegas 4-1 w pierwszej rundzie Copa del Rey w swoim ostatnim oficjalnym meczu. Gole Roberto Navarro i Mikela Merino oraz asysta norweskiego napastnika Alexandra Sorlotha zapewniły zwycięstwo Realowi Sociedad Imanola Alguacila.

Uważam, że będzie to dobry mecz z wynikiem 2:1 dla Leeds i BTTS.

Leeds United vs Real Sociedad Statystyki (H2H)

1. Leeds United

2 : 1

Club Friendlies 3

Wiadomości o drużynie Leeds United

Leeds United rozpoczęło przerwę w Mistrzostwach Świata w walce o dolną część tabeli Premier League, po tym jak w zeszłym sezonie ledwo uniknęli spadku, a drużyna z Yorkshire znajdowała się zaledwie dwa punkty nad strefą spadkową.

Po porażce z Fulham w październiku, z zaledwie dziewięcioma punktami na koncie w 11 spotkaniach, znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji, ale w następnym spotkaniu powrócili do zwycięstwa wbrew przeciwnościom losu, na wyjeździe z Liverpoolem, kiedy to Crysencio Summerville w 89. minucie zdobył zwycięstwo na Anfield, po tym jak Rodrigo Moreno zniwelował wczesne otwarcie przez Mohameda Salaha.

The Peacocks następnie uczynił to back-to-back triumfów ligowych w dramatycznym konkursie w domu z AFC Bournemouth, ostatecznie wygrywając 4-3 z Summerville ponownie uderzył decydujący gol późno po Moreno, Sam Greenwood i Liam Cooper wszyscy wpisali się na listę strzelców.

Wiadomości o drużynie Real Sociedad

Grając u siebie z Realem Sociedad, który jest gotowy do gry dużo wcześniej po przerwie, z remisem w Copa del Rey w przyszłym tygodniu po piątkowym meczu i remisie z Rayo Vallecano w towarzyskim meczu w ostatnią sobotę.

Mimo, że drużyna Imanola Alguacila miała problemy z formą w ostatnich meczach przed przerwą na Mistrzostwa Świata, to jednak zaliczyła dobry początek kampanii w lidze hiszpańskiej, zajmując trzecie miejsce w La Liga z 22 punktami w pierwszych 10 meczach, po czym doznała rozczarowujących porażek z Realem Valladolid i Realem Betis.

Niemniej jednak, dzięki imponującemu zwycięstwu 2-1 z Sevillą w ostatnim spotkaniu w pierwszej lidze w listopadzie, La Real pozostaje na trzecim miejscu i wyprzedza tylko Barcelonę i Real Madryt w czołówce ligi, a także wyprzedził Manchester United w swojej grupie Europa League, aby pominąć rundę playoff i zarezerwować gwarantowane miejsce w rundzie 16.