Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

Rozgrywki: Mistrzostwa Świata w Katarze
Data: 01.12.2022
Godzina: 20:00 CET
Miejsce: Al Bayt Stadium, Katar

Kostaryka vs Niemcy to kolejny mecz Mistrzostw Świata 2022, który oglądamy na Football Ground Guide. Te drużyny spotkały się poprzednio w fazie grupowej Mistrzostw Świata w 2006 roku, w meczu, który Niemcy wygrały 4-2 w regulaminowym czasie.

Misja dla Niemiec jest prosta, wygrać mecz lub zostać wyeliminowanym z Mistrzostw Świata w fazie grupowej. Niemcy zdobyli tylko jeden punkt w dwóch pierwszych spotkaniach i zajmują ostatnie miejsce w grupie E przed meczem finałowym z Kostaryką, która wygrała swój ostatni mecz z Japonią.

Kostarykanie zawsze udowadniali, że wątpiący nie mają racji w światowym futbolu. Ich poprzednie starcie z Niemcami miało miejsce podczas Mistrzostw Świata w 2006 roku i przyniosło 6 bramek.

Typuję komfortowe zwycięstwo 1:3 dla Niemiec i ponad 3,5 gola w pełnym wymiarze czasowym.

Wiadomości o drużynie Kostaryka

Coast Rica przyjechała na mundial w 2022 roku z zaledwie jedną porażką w dziesięciu meczach, które do tej pory rozegrali. Do tej pory mieli dobrą passę punktową i tak samo jest z ich defensywą. Aby zagrać przeciwko takiej drużynie jak Niemcy potrzeba odporności i to będzie zależało od tego jak Kostaryka będzie bronić w tym starciu przez 90 minut. Z 8 czystymi kartkami w 12 meczach w tym roku, spodziewamy się mocnego występu Amerykanów z Południa, którzy mają to, czego potrzeba, aby wyciągnąć Niemcy z tego turnieju i dotrzeć do następnego etapu.

Kostaryka trafiła do siatki 8 razy w ostatnich sześciu spotkaniach. Z drugiej strony, liczba bramek, które zdobyli w tych meczach wynosi 10.

Wiadomości o drużynie Niemcy

Szokująca porażka Hansiego Flicka z Japonią i jej implikacje dla ich szans w turnieju miały ogromny wpływ na niemiecką drużynę i menedżer będzie chciał podnieść morale swoich zawodników w czwartek. Na szczęście dla menadżera, Kostaryka będzie idealnym przeciwnikiem i stawiamy na zwycięstwo Niemiec na Al Bayt Stadium.

Oczywiście, jak pokazał mecz z Japonią, żadna drużyna nie powinna być całkowicie spisana na straty. Jednak czwartkowy mecz może być tak bliski pewniakowi, jak to miało miejsce na Mistrzostwach Świata w 2022 roku. Kostaryka zdobyła trzy bramki w pierwszej połowie meczu z Hiszpanią, a w drugiej połowie skapitulowała i zobaczyła kolejne cztery, w tym dwie w ciągu dwóch minut.