Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

• Rozgrywki: Liga Mistrzów
  • Data: 14.09.2022
  • Godzina: 22:00 CET
  • Miejsce: Allianz Stadium, Włochy

W środę wieczorem Juventus, który ma na koncie tylko jedno zwycięstwo w sześciu meczach, przyjmie w Turynie rywali z grupy H Ligi Mistrzów - Benficę.

Podczas gdy Bianconeri zostali pokonani przez Paris Saint-Germain w wieczór otwierający rozgrywki - a następnie zostali zatrzymani u siebie w kontrowersyjnym spotkaniu Serie A - ich goście wygrali każdy ze swoich meczów w tym sezonie i znajdują się na szczycie tabeli Primeira Liga.

Juventus będzie chciał się odbić po porażce 2-1 z PSG, kiedy w środę podejmie Benficę w drugim meczu grupowym. Bianconeri przystąpią do meczu po remisie 2-2 z Salernitaną, w którym Juan Cuadrado i Arkadiusz Milik zostali odesłani na ławkę rezerwowych. Wszyscy Angel Di Maria, Kaio Jorge, Paul Pogba, Marley Ake, Federico Chiesa i Wojciech Szczęsny są odsunięci na bok z powodu urazów, podczas gdy Adrien Rabiot i Manuel Locatelli są poważnymi wątpliwościami.

Z kolei Orły udowodniły swoją wartość w wygranym 2-0 spotkaniu z Maccabi Hajfa, a trzeba pamiętać, że mają przed sobą 12. z rzędu triumf we wszystkich rozgrywkach. Biorąc pod uwagę liczbę nieobecnych w składzie gospodarzy, jesteśmy przekonani, że Portugalczycy wyniosą coś z środowego starcia. Lucas Verissimo, Joao Victor i Morato są kontuzjowani w drużynie gości.

Stawiam na bardzo wyrównany mecz z wygraną 2:1 dla Juventusu i BTTS na koniec spotkania.

Wiadomości o drużynie Juventus Turyn

Po poniesieniu pierwszej porażki w sezonie w Paryżu - gdzie zostali osłabieni przez dublet Kyliana Mbappe w pierwszej połowie - Juventus szukał powrotu do zwycięstwa w niedzielny wieczór, kiedy to gościł Salernitanę w szóstej kolejce Serie A.

W starciu z outsiderami z prowincji, którzy jednak znacznie wzmocnili swój skład latem, Juve miało odnieść trzecie zwycięstwo od czasu rozpoczęcia słabej kampanii 2022-23, ale w ciągu kilku minut przegrało - wtedy interweniował VAR, który pozbawił ich trzech punktów.

W chaotycznym zakończeniu spotkania na Allianz Stadium, Bianconeri zostali zredukowani do dziewięciu ludzi - a trener Max Allegri został również odesłany - ponieważ wybuchła bójka po tym, jak Arkadiusz Milik w ostatniej minucie "zwycięzca" został odkreślony. Nadal trwa dyskusja na temat zasadności tej decyzji.

Początkowo pod koniec meczu, w którym Juve odrobiło straty z dwóch bramek, podano cztery minuty przerwy, ale ostatecznie mecz zakończył się w 102. minucie wynikiem 2-2.

W związku z tym, przed powrotem do europejskich rozgrywek, podopieczni Allegriego zajmują ósme miejsce w kraju i nie mogą sobie pozwolić na kolejne wpadki w grupie H, w której do wygrania jest tylko jedno miejsce w last-16 pomiędzy trzema drużynami, gdyż PSG potencjalnie odpływa w dal.

Wiadomości o drużynie SL Benfica

Ten wynik to jednak rzadkie osiągnięcie w historii Benficy na Półwyspie Apenińskim, gdzie przegrali 10 z ostatnich 12 spotkań w Europie - w tym wszystkie trzy w Lidze Mistrzów.

W tym sezonie Orły przyjeżdżają do Piemontu po wspaniałej passie w kraju i za granicą, w której odniosły zwycięstwo w każdym z 11 meczów. Od czasu majowej porażki z Porto, drużyna odniosła 17 kolejnych zwycięstw, strzelając 47 bramek i zachowując 10 czystych kartek.

Po zwycięstwach w eliminacjach do Ligi Mistrzów nad FC Midtjylland i Dynamem Kijów w zeszłym miesiącu, w pierwszym dniu fazy grupowej zespół Rogera Schmidta pokonał Maccabi Hajfa, a sukces zapewnili Rafa Silva i Alex Grimaldo.

Ich pierwsze zwycięstwo w dniu otwarcia od 2015 roku nastąpiło po pięciu zwycięstwach w kraju, a następnie przedłużyli swoją passę w Primeira Liga do sześciu, pokonując w sobotę Famalicao 1-0 - z Rafą Silvą po raz kolejny na liście strzelców.

Mistrzowie Europy w 1961 roku i ponownie w 1962 roku - ale nigdy później, zgodnie z niesławną klątwą Beli Guttmanna - Benfica popchnęła Liverpool przez całą drogę w fazie ćwierćfinałowej w zeszłym sezonie, a po pozytywnym starcie w tym roku będzie fantazjować o swoich szansach na zdobycie miejsca w pierwszej dwójce w grupie H.