Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

Rozgrywki: Serie A
Data: 01.10.2022
Godzina: 18:00 CET
Miejsce: San Siro, Włochy

W sobotni wieczór na San Siro potencjalni rywale do tytułu - Inter Mediolan i Roma - wznowią swoje kampanie w Serie A ciężkim spotkaniem.

W rzadkim dniu niepowodzeń czołowych włoskich drużyn tuż przed przerwą międzynarodową, obie strony przegrały, więc będą chciały zgarnąć trzy punkty i dotrzymać kroku wczesnym liderom.

Nerazzurri mieli problemy na wyjazdach w pierwszej połowie sezonu, ale przed domowymi kibicami wyglądają jak nie do zatrzymania. Simone Inzaghi chce utrzymać swój 100% rekord u siebie i jesteśmy przekonani, że w starciu z Giallorossi będą strzelać z całych sił. Marcelo Brozovic został ukarany jednomeczowym zakazem gry, a Hakan Calhanoglu i Romelu Lukaku są kontuzjowani.

Z kolei stołeczny klub chce się odbić po porażce 1-0 z Atalantą, ale widząc, że Inter jest prawdziwą siłą, z którą trzeba się liczyć u siebie, przewidujemy, że podopieczni Jose Mourinho wrócą do Rzymu z pustymi rękami. Portugalski taktyk obejrzy mecz z trybun po tym, jak został odesłany w ostatnim meczu ligowym, natomiast wszyscy Wijnaldum, Karsdorp, Pellegrini i El Shaarawy powinni opuścić mecz z powodu kontuzji.

Stawiam na bardzo wyrównane spotkanie z wygraną 2:1 dla Interu Mediolan oraz BTTS po zakończeniu meczu.

Inter Mediolan vs AS Roma Statystyki (H2H)

Wiadomości o drużynie Inter Mediolan

Kiedy Nicolo Barella dał Interowi gola w ciągu pierwszych pięciu minut na Dacia Arena w Udinese, kiedy Nerazzurri po raz ostatni wyszli na boisko, wydawało się, że są na dobrej drodze do zapewnienia sobie trzeciego z rzędu zwycięstwa.

Jednak, podobnie jak Juventus, Milan i tegoroczni przeciwnicy Romy, ulegli porażce przed końcowym gwizdkiem, wśród serii niezwykłych wyników w siódmej kolejce Serie A.

Strona Simone Inzaghiego przegrała swój trzeci z rzędu wyjazdowy mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej - po raz pierwszy Inter zrobił to od 2017 roku - ponieważ ich gospodarze w dobrej formie walczyli o wyrównanie, a następnie przypieczętowali zwycięstwo 3-1 dzięki dwóm późnym bramkom.

Po tylnych porażkach w Derby della Madonnina i do Bayernu Monachium w Europie, wydawało się, że Inzaghi ustabilizował statek, gdy późne zwycięstwo nad Torino nastąpiło po zwycięstwie z mistrzami Czech Viktoria Plzen, aby przesunąć się na trzecie miejsce w grupie Ligi Mistrzów, w której znajdują się również Bayern i Barcelona.

Jednak Nerazzurri przegrali co najmniej trzy z pierwszych siedmiu meczów Serie A po raz dziesiąty w swojej historii, a tylko raz w przeszłości zanotowali cztery porażki w pierwszych ośmiu meczach - 11 lat temu.

Wiadomości o drużynie AS Roma

Podobnie jak w przypadku zmagań z innymi rywalami z pierwszej szóstki Serie A, ostatnie ligowe zwycięstwo Romy nad Interem miało miejsce w lutym 2017 roku.

Obecna drużyna Jose Mourinho przyjeżdża do Mediolanu z przewagą jednego punktu nad swoimi przeciwnikami w klasyfikacji, po obiecującym początku kampanii 2022-23.

Zdobycie 13 punktów z możliwych 15 na początku sezonu sprawiło, że mówiło się o trwałym dążeniu do Scudetto - zwłaszcza z byłym celem transferowym Interu, Paulo Dybalą, który tak imponująco zaaklimatyzował się po przejściu z Juventusu - ale ta forma osłabła w obliczu międzynarodowej przerwy.

Roma przegrała dwa z trzech ostatnich meczów ligowych - tyle samo, co w poprzednich 21 - po tym, jak 4-0 pokonała niespodziankę w postaci Udinese i niefortunnie przegrała u siebie z Atalantą. Pomimo dominacji przez większość meczu, Giallorossi zostali ukąszeni przez Giorgio Scalviniego w 35 minucie, który oddał jedyny strzał na bramkę La Dea.

Z powodu braku Dybali, który przed meczem naciągnął ścięgno, Mourinho był zmuszony dostosować swoją wyjściową jedenastkę i bardzo brakowało im wkładu zawodnika, który otworzył wynik w dwóch poprzednich meczach, a także był zaangażowany w pięć z ośmiu bramek Serie A w tym sezonie.