Rozgrywki: Mecze Towarzyskie
Data: 25.07.2022
Godzina: 19:00 CET
Miejsce: Suita City Stadium, Japonia

Paris Saint-Germain kończy swój przedsezonowy harmonogram meczem z Gamba Osaka w Japonii w poniedziałek.

Będzie to trzeci mecz francuskiego klubu na trasie po Azji, poprzedni odbył się w sobotę.

Ostatni mecz francuskiego klubu miał miejsce w ostatnią sobotę, co sprawia, że najbliższy mecz będzie trzecim i ostatnim w ich podróży do azjatyckiego kraju.

Christophe Galtier został zmuszony do skompresowania znacznej ilości pracy w bardzo krótkim czasie, ponieważ został ogłoszony jako następca Mauricio Pochettino dopiero 5 lipca.

Christophe Galtier został zmuszony do kompresji znacznej ilości pracy do bardzo krótkiego okresu ponieważ został ogłoszony jako zastępstwo dla Mauricio Pochettino tylko 5 lipca.

Ponadto w trakcie swoich ostatnich dziewięciu połówek futbolu strzelili tylko raz, a bramkę tę zdobył Kwon Kyung-won w przegranej 2-1, którą ponieśli u siebie z rąk rywali Cerezo Osaka.

Myślę, że będzie to dość łatwe zwycięstwo PSG przy wyniku 3:0 i ponad 2,5 gola w całym meczu.

Gamba Osaka robi sobie przerwę od kampanii w J-League, by podjąć jeden z najbardziej renomowanych klubów świata.

Tomohiro Katanosaka może uznać, że jest to mile widziana przerwa dla drużyny, która przegrała cztery ostatnie mecze na krajowym podwórku.

Po zgromadzeniu zaledwie 22 punktów w 21 meczach ligowych, Gamba Osaka zajmuje 16. pozycję, mając zaledwie dwa punkty przewagi nad znajdującym się na dole tabeli Jubilo Iwata.

Co więcej, w ostatnich dziewięciu połowach meczu Gamba Osaka zdobyła tylko jedną bramkę, a był to gol Kwon Kyung-Wona w przegranym 2-1 meczu z Cerezo Osaka.

W wyniku kontuzji, której Kwon doznał w tym meczu, Ryu Takao jest obecnie kandydatem do gry na prawej stronie trójki rezerwowych Gamby Osaki.

Gamba Osaka vs Paris Saint Germain Statystyki (H2H)

Wiadomości o drużynie PSG

Christophe Galtier, który dopiero 5 lipca został potwierdzony jako następca Mauricio Pochettino, musiał zmieścić wiele pracy w zaledwie kilku tygodniach.

W tle trwają sprawy transferowe, a Vitinha i Hugo Ekitike są godnymi uwagi uzupełnieniami składu, który jest już pełen jakości.

Jednak Galtier będzie miał większą satysfakcję z tego, że jego drużyna w trakcie spotkań towarzyskich pokonała Quevilly-Rouen, Kawasaki Frontale i Urawę Red Diamonds.

Ich ostatnie spotkanie w sobotę zakończyło się wynikiem 3-0, a na listę strzelców wpisali się Pablo Sarabia, Kylian Mbappe i Arnaud Kalimuendo.

Rozegranie zaledwie czterech spotkań przed nowym sezonem to dość lekki harmonogram, ale PSG zmierzy się również z Nantes w Trophee des Champions w najbliższą niedzielę.

Gamba Osaka vs PSG - Kluczowe Fakty

• W ostatnich 7 meczach jako drużyna domowa, Gamba Osaka zdobył przynajmniej 1 bramkę(y).

• W ostatnich 6 meczach jako drużyna wyjazdowa, PSG zdobyło co najmniej 2 gole(a).

• W ostatnich 8 meczach PSG jako drużyna wyjazdowa, zakończył się wynikiem powyżej 2,5 gola.

• W ostatnich 6 meczach na wyjeździe, PSG nie przegrało żadnego z nich.

3 zwycięstw z rzędu

Zawodowo jestem tłumaczem języka angielskiego, a prywatnie, wielkim fanem piłki nożnej, ligi angielskiej oraz Manchesteru United.