Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

• Rozgrywki: Liga Mistrzów
  • Data: 01.11.2022
  • Godzina: 21:00 CET
  • Miejsce: Anfield Road, Anglia

Liverpool musi pokonać Napoli trzema lub więcej bramkami, jeśli chce przeskoczyć je na pierwsze miejsce w grupie A.

Goście natomiast dążą do utrzymania 100% rekordu w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Liverpool zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w Premier League i jak dotąd nie spełnił oczekiwań w tym sezonie. W weekend drużyna z Merseyside doznała szokującej porażki u siebie z Leeds United i nie może sobie pozwolić na kolejną porażkę w tym spotkaniu.

Z drugiej strony Napoli jest obecnie na szczycie tabeli Serie A i jest w wyjątkowej formie w tym sezonie. W poprzednim meczu Neapolitańczycy pokonali Sassuolo komfortowym wynikiem 4-0 i będą chcieli osiągnąć podobny rezultat w tym tygodniu.

Mój typ to zacięte spotkanie, które zakończy się wynikiem 1:2 dla Napoli i BTTS po zakończeniu meczu.

Wiadomości o drużynie FC Liverpool

Liverpool zarezerwował swoje miejsce w fazie pucharowej Ligi Mistrzów po raz szósty z rzędu pod wodzą Jurgena Kloppa, pokonując Ajax 3-0 w Amsterdamie w zeszłym tygodniu.

The Reds byli w odwrocie przez większą część pierwszej połowy, zanim bramka Mohameda Salaha wbrew biegowi gry przerwała impas trzy minuty przed połową, a uderzenia Darwina Nuneza i Harveya Elliotta po przerwie przypieczętowały awans ich drużyny do ostatniej 16.

Jednak niespójny sezon drużyny Kloppa trwał nadal, gdy w sobotę przegrała ona u siebie z Leeds United w Premier League 2-1, a Crysencio Summerville uszczęśliwił kibiców na wyjeździe dramatycznym zwycięstwem w zaledwie jednej minucie normalnego czasu gry.

Porażka była pierwszym przypadkiem, w którym Virgil van Dijk przegrał na murawie domowej w Premier League od czasu dołączenia do klubu w styczniu 2018 roku, jednocześnie kończąc pięcioipółletnią niepokonaną passę Liverpoolu w lidze przed pełnym pojemności tłumem na Anfield.

Wiadomości o drużynie SSC Napoli

Zwycięstwo Napoli 4-0 w sobotnim meczu z Sassuolo przedłużyło ich passę zwycięstw do 13 meczów we wszystkich rozgrywkach, a drużyna Luciano Spallettiego wydaje się być jedną z najlepszych drużyn w Europie w tym sezonie, przynajmniej w obecnej formie.

Wygrana 3-0 z Rangersami w zeszłym tygodniu sprawiła, że w tym sezonie Liga Mistrzów zakończyła się pięcioma zwycięstwami w pięciu meczach, w których strzelili 20 bramek, czyli o cztery więcej niż jakakolwiek inna drużyna w fazie grupowej.

Jednakże, nie mają jeszcze zapewnionego miejsca w czołówce, mimo że są na silnej pozycji pod względem ich rekordu head-to-head z Liverpoolem, który pokonał ich 4-1 w meczu.