• Rozgrywki: Mistrzostwa Świata w Katarze
  • Data: 27.11.2022
  • Godzina: 17:00 CET
  • Miejsce: Khalifa International Stadium

W niedzielnym meczu wystąpią dwie drużyny z grupy F, które w swoich pierwszych meczach zaprezentowały się świetnie, ale nie zdołały zdobyć wszystkich trzech punktów. Chorwaci zdobyli tylko jeden punkt po bezbramkowym remisie z Marokiem, natomiast Kanadyjczycy nie zdołali zdobyć nawet punktu w meczu z Belgią.

Biorąc pod uwagę, że remis w pierwszym dniu meczu był jedynym spotkaniem w ostatnich 12, w którym Chorwacja nie zdobyła gola, a Blazers od 2006 roku nie wygrali dwóch kolejnych spotkań bez zdobycia bramki, oczekuje się, że w ten weekend zdobędą przynajmniej jeden punkt.

Po opuszczeniu pustych rąk przeciwko Kanada miała rekordową liczbę 22 strzałów, z których tylko trzy były celne. Biorąc pod uwagę, że przegrali każdy z czterech ostatnich meczów na Mistrzostwach Świata bez zdobycia bramki, nie będzie niespodzianką, jeśli wyjdą z tego spotkania bez zdobycia bramki.

Chorwacja vs Kanada Zakład: Każda drużyna strzeli gola - NIE

Ponieważ jest to pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami, trudno jest wytypować jednoznacznego zwycięzcę, ale biorąc pod uwagę ostatnie mecze obu drużyn, spodziewamy się wyrównanego spotkania, bez większej liczby sukcesywnych bramek.

Chorwacja

Wiadomości o drużynie Chorwacja

Bardzo trudno wyobrazić sobie dzisiejszą młodą Chorwację grającą pod presją, wywierającą presję na swoich przeciwnikach. Chyba jedynym innym ostatnim meczem, w którym była taka presja, był mecz z Rosją, a nawet wtedy maksymalna presja nie była od pierwszych minut. Obrona Chorwacji stała się mniej doświadczona, więc zespół jest ostrożny w linii końcowej, kładąc mniejszy nacisk na atak.

Ponadto, Chorwacja może nie mieć do dyspozycji Nikoli Vlasica, który doznał kontuzji w pierwszym meczu z Marokiem. 25-latek próbował grać dalej po tym jak doznał urazu mięśniowego pod koniec pierwszej połowy, ale został zastąpiony przez pomocnika Atalanty Mario Pašalić na początku drugiej połowy.

Wiadomości o drużynie Kanada

Kanadyjczycy przegrali 0-1 z Belgią w swoim meczu otwarcia Mundialu, ale wyglądali defensywnie, mocno naciskali i gdyby nie spieszący się w końcowych fazach atak, prawdopodobnie wyjechaliby bez punktów. Davies nie zdołał również zamienić karnego na początku meczu, oddając niecelny strzał.

Kanada nie doznała żadnych urazów w porażce z Belgią i uważamy, że występ drużyny w tym meczu zasługuje na zachowanie składu. Atiba Hutchinson, w wieku 39 lat, jest drugim najstarszym zawodnikiem z pola, który wystąpił na Mistrzostwach Świata, po Rogerze Milli z Kamerunu w 1994 roku (42 lata).