Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

• Rozgrywki: Premier League
  • Data: 22.10.2022
  • Godzina: 18:30 CET
  • Miejsce: Stamford Bridge, Anglia

W sobotni wieczór Chelsea i Manchester United będą starały się wyprzedzić czwartą pozycję w interesującym starciu na Stamford Bridge w Premier League.

W połowie tygodnia The Blues zremisowali 0-0 z Brentford, podczas gdy drużyna Erika ten Haga przekonująco pokonała Tottenham Hotspur, wygrywając 2-0.

Z 42 poprzednich spotkań, Chelsea wygrała 14 meczów, podczas gdy Manchester United wygrał 14. 14 meczów pomiędzy nimi zakończyło się remisem.

Obie drużyny prezentują całkiem dobrą formę i wciąż utrzymują swoje miejsca w pierwszej szóstce Premier League w tym sezonie, ponieważ The Blues są na 4, a Man United na 5 miejscu. To spotkanie może zmienić ich pozycje, więc United będą zdeterminowani, aby wygrać ten wyjazdowy mecz. Uważam, że będzie to zacięty pojedynek z bramkami po obu stronach boiska (BTTS) oraz ujrzymy zwycięstwo Czerwonych Diabłów 1:2.

Chelsea vs Manchester United Statystyki (H2H)

Wiadomości o drużynie Chelsea Londyn

Zaledwie kilka dni po tym, jak Kepa Arrizabalaga musiał uratować Chelsea boczek w wygranej nad Aston Villą, najdroższy bramkarz świata ponownie dał o sobie znać na Gtech Community Stadium, kiedy to pięciomeczowa passa Chelsea dobiegła końca.

Rodak Kepy i jego przeciwnik David Raya również był w najlepszej formie, ponieważ derby zachodniego Londynu zakończyły się bez ani jednego ryku w siatce, ale strona Pottera wciąż pozostaje na fotelu lidera Ligi Mistrzów dzięki wyjątkowo odpornej defensywie.

Podczas gdy najbliżsi przeciwnicy Man United zgarnęli wszystkie trzy punkty w swoim meczu w środku tygodnia, jeden punkt dla Chelsea wystarczył, aby utrzymać czwarte i ostatnie miejsce w tabeli Ligi Mistrzów, obecnie trzy punkty za Tottenhamem Hotspur z meczem w ręku ze swoimi kolegami ze stolicy.

Porażka Chelsea mogłaby pozbawić ich miejsca w Lidze Mistrzów, jednak drużyna Pottera przyjeżdża na Stamford Bridge, zachowując czyste konto w każdym z ostatnich pięciu meczów Premier League, a we wszystkich rozgrywkach, odkąd 47-latek objął stery, zdobyła zaledwie dwa.

Wiadomości o drużynie Manchester United

Ani Liverpool, ani Arsenal nie dały rady Man United podczas swoich wizyt na Old Trafford w tym sezonie i choć kibice Tottenhamu mogli cieszyć się z porażek swoich rywali, opuścili Old Trafford z podkulonym ogonem, ponieważ drużyna Ten Hag dominowała od początku do końca.

Po sfrustrowaniu przez śpiewającego Hugo Llorisa w pierwszej połowie, Man United zdobyło przełom w 47. minucie w przypadkowych okolicznościach - uderzenie Freda odbiło się od Bena Daviesa i trafiło w dolny róg - ale nie było nic szczęśliwego w genialnym drugim trafieniu Bruno Fernandesa.

Wiele osób uznało, że wygrana 2-0 to najlepszy występ Man United pod wodzą Ten Haga, który nieustannie naciskał przez całe 90 minut, a zajmujące piątą lokatę Czerwone Diabły mogą awansować do pierwszej czwórki, jeśli w ten weekend odniosą dwa zwycięstwa.

Od czasu porażki 4:0 z Brentfordem, Man United zanotował cztery zwycięstwa w pięciu ostatnich meczach i wygrał dziewięć z 12. Choć Chelsea ma na swoim koncie więcej czystych kartek, to goście mogą pochwalić się trzema kolejnymi wygranymi w ostatnich trzech meczach.