Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

Data: 13.08.2022
Godzina: 18:30 CET
Miejsce: Brentford Community Stadium, Anglia

Brentford spotyka się z przyjezdną stroną Manchesteru United na Brentford Community Stadium w sobotnim spotkaniu Premier League.

Debiut Erika ten Haga za sterami Manchesteru United rozpoczął się katastrofalnie od przegranej 2-1 z Brighton na Old Trafford. Szybko do przodu tydzień i Czerwone Diabły muszą zrobić wszystko, aby odbić się od dna zwycięstwem. Niestety dla nich, nie będzie to łatwe, ponieważ w sobotę, 13 sierpnia, grają przeciwko Brentford na wyjeździe.

Dobrą wiadomością dla Man United jest to, że w zeszłym sezonie pokonali Brentford w obu meczach. Zła wiadomość jest taka, że morale w szatni Brentford jest obecnie wysokie, po przyzwoitym występie w 1 rundzie, kiedy to zremisowali z Leicester City na wyjeździe.

Jestem skłonny sądzić, że Brentford będzie musiało zagrać dobrze, aby strzelić bramkę w meczu z Manchesterem United, który naszym zdaniem strzeli przynajmniej raz, aby wyjść na prowadzenie.

Przewiduję zatem, że Manchester United wygra 0:1, a w meczu zobaczymy mniej niż 2,5 gola gdy sędzia ogłosi koniec spotkania.

Brentford vs Manchester United Statystyki (H2H)

Wiadomości o drużynie Brentford FC

Brentford przegrywał 2-0 na King Power Stadium tuż po przerwie i mogło być gorzej, gdyż Lisy również trafiły w słupek.

Jednak Ivan Toney zdobył bramkę z bliskiej odległości, a zastępca Josh Dasilva wyrównał w 86 minucie, kiedy to oddał wspaniały strzał lewą nogą ze skraju pola karnego.

Wesley Fofana w doliczonym czasie gry uderzył głową w drewniany słupek dla Leicester, ale Pszczoły również stworzyły sobie kolejną dobrą szansę, którą Toney skierował szeroko.

"To wielka zasługa mentalności zawodników," skomentował manager Thomas Frank. "To wspaniała grupa graczy, po prostu wow!

"Wiele drużyn załamałoby się i nie wróciłoby do gry, ale nam się udało. Myślę, że wyglądaliśmy na dobrze przygotowanych.

"Tak więc jestem zadowolony z wielu rzeczy, ale wiele rzeczy jest także do poprawy".

Toney zdobył najwięcej bramek dla Pszczół w zeszłym sezonie z 12 ligowymi bramkami, w tym jedną w tym starciu.

Wiadomości o drużynie Manchester United

United rozpoczęli z dobrymi intencjami przeciwko Brighton, a Bruno Fernandes powinien był lepiej wykorzystać wczesną szansę.

Jednak problemy defensywy z poprzedniego sezonu powróciły, gdy Pascal Gross zadał im podwójny cios po pół godzinie i 39 minucie.

Wprowadzenie w drugiej połowie Cristiano Ronaldo podniosło Czerwone Diabły na duchu, a zmarnowana bramka z nieczystego rogu rozbudziła nadzieje na powrót.

Niewiele jednak wydarzyło się przez końcowe 25 minut, a rządy Erica ten Hag rozpoczęły się w najgorszy możliwy sposób.

"Niepotrzebnie przegraliśmy ten mecz" - powiedział Holender. "Myślę, że to był dobry początek, a potem spadliśmy o poziom w dół, straciliśmy pewności siebie i popełniliśmy błędy, a przeciwnik nas ukarał.

"Myślę jednak, że to dobry przeciwnik, długo ze sobą pracowali i kiedy popełniasz błędy, zostajesz za to ukarany przeciwko takim drużynom".

Rozmowy o sprowadzeniu Marko Arnautovica i Adriena Rabiota trąci kupowaniem na chybił trafił, ale United z pewnością potrzebują jeszcze jakiejś pomocy w obecnym oknie.

Nowi gracze Lisandro Martinez i Christian Eriksen pokazali jednak kilka dobrych stron, lecz Ronaldo powinien być sprawniejszy w tym meczu.

Brentford FC vs Manchester United - Kluczowe Fakty

• Zwycięzcą ich ostatniego spotkania był Manchester United.

• W ich ostatnim spotkaniu Manchester United wygrał 3 bramkami.

• Manchester United przegrał tylko 0 ze swoich ostatnich 3 meczów z Brentford FC (we wszystkich rozgrywkach).

• W ostatnich 3 spotkaniach Brentford FC wygrał 0, Manchester United wygrał 2, 1 zremisował.

• Brentford FC zdobywa 1 bramkę w meczu z Manchester United, a Manchester United zdobywa 2,67 bramki w meczu z Brentford FC (średnio).

• Średnia liczba goli w spotkaniach pomiędzy Brentford FC a Manchester United wynosi 3,67.

• Średnia liczba goli w pierwszej połowie w spotkaniach pomiędzy Brentford FC a Manchester United wynosi 1.

• Brentford FC zdobywa 1,46 gola, gdy gra u siebie, a Manchester United zdobywa 1,48 gola, gdy gra na wyjeździe (średnio).