Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

• Rozgrywki: Premier League
  • Data: 26.12.2022
  • Godzina: 17:30 UK / 18:30 CET
  • Miejsce: Villa Park, Anglia

Aston Villa, która chce przedłużyć swoją passę zwycięstw w Premier League do trzech spotkań pod wodzą Unaia Emery'ego, wznowi rozgrywki u siebie z Liverpoolem w Boxing Day.

Tymczasem The Reds powrócili już do rywalizacji po przerwie na Mistrzostwa Świata, ponieważ ich obrona EFL Cup zakończyła się porażką 3-2 z Manchesterem City w czwartej rundzie.

Gospodarze zanotowali zwycięstwa w swoich ostatnich dwóch meczach ligowych. W poprzednim spotkaniu, dzięki bramce Danny'ego Ingsa, udało im się pokonać Brighton & Hove Albion.

Liverpool, w międzyczasie, również zakończył międzynarodową przerwę dwoma zwycięstwami z rzędu, w tym wygraną 2-1 nad Tottenhamem Hotspur dzięki asyście Mohameda Salaha. The Reds zmierzyli się w czwartek z Manchesterem City w rundzie 16 EFL Cup, przegrywając 3-2.

Postawimy na bardzo wyrównany mecz z 1:2 zwycięstwem dla Liverpoolu i BTTS na koniec 90 minut. Powinno być ciekawie.

Aston Villa vs Liverpool Statystyki (H2H)

Wiadomości o drużynie Aston Villa

W Boxing Day Steven Gerrard nie spotka się z Liverpoolem, ale era Unaia Emery'ego rozpoczęła się w pozytywnym stylu, a Lwy chcą zanotować trzecie zwycięstwo w trzech meczach pod wodzą byłego szefa Arsenalu i Villarrealu, po tym jak w zeszłym miesiącu pokonały Manchester United i Brighton & Hove Albion.

Porażka z Czerwonymi Diabłami w EFL Cup to błaha plama w notesie Hiszpana, ale kolejne sukcesy w najwyższej klasie rozgrywkowej pozwoliły Aston Villi awansować na 12. miejsce w rankingu - pięć punktów nad dolną trójką i tylko jeden nad potencjalnym miejscem w górnej połowie tabeli.

W związku z tym, że Emery wciąż ma do czynienia z nowym zespołem, nie było niespodzianką, że Villa rozegrała cztery mecze towarzyskie podczas Mistrzostw Świata, choć odniosła tylko jedno zwycięstwo - pokonała Chelsea 1-0 na własnym terenie 11 grudnia.

W pozostałych meczach Lwy zremisowały 2-2 z Brighton, a także przegrały z Cardiff City i Villarrealem, byłym pracodawcą Emery'ego. Hiszpan ma teraz zamiar zapisać się w historii jako pierwszy menedżer Aston Villi, który wygrał każdy z trzech pierwszych ligowych meczów.

Wiadomości o drużynie FC Liverpool

Bardzo rzadko weekend w Premier League mija bez kilku skarg na VAR od menedżerów, ale Jurgen Klopp przybrał inny ton i bemoaned brak technologii, jak mistrzowie EFL Cup wyszedł z 2022-23 turnieju w czwartej rundzie.

Fabio Carvalho i Mohamed Salah obaj sprawili, że siatka falowała dla Liverpoolu, ale ich uderzenia były nieistotne przez Erlinga Brauta Haalanda, Riyada Mahreza i Nathana Ake'a, zanim Klopp zakwestionował brak VAR, podkreślając wczesne szanse zmieniające tempo, w których flaga offside nie została podniesiona.

Podczas gdy wynik był wstydliwy dla Kloppa i spółki, neutralni cieszyli się wspaniałym oglądaniem między dwoma ciężkimi mocarzami, których wigor nie został naruszony przez przerwę w Pucharze Świata, ale czteromeczowa zwycięska passa Liverpoolu w konkurencyjnych meczach dobiegła teraz gwałtownego końca.

The Reds, którzy przegrali z Lyonem, a następnie pokonali AC Milan w Dubai Super Cup, spędzą Boże Narodzenie na szóstym miejscu po burzliwym początku rozgrywek - siedem punktów do czwartego Tottenhamu Hotspur z meczem w ręku - a zwycięstwo nad Lilywhites 6 listopada to ich jedyne wyjazdowe zwycięstwo w Premier League w ostatnich sześciu próbach.