Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

Rozgrywki: Premier League
Data: 01.10.2022
Godzina: 13:30 CET
Miejsce: Emirates Stadium, Anglia

Po przerwie międzynarodowej Premier League wraca do gry w sobotę w porze lunchu, kiedy to Arsenal podejmie Tottenham Hotspur na Emirates.

Tydzień po tym, jak drużyny kobiece zapisały się w historii w derbach północnego Londynu, drużyny męskie będą walczyć o dominację i możliwość zajęcia miejsca na szczycie tabeli Premier League.

The Gunners chcą zachować najwyższą pozycję w tabeli i muszą być pewni siebie po zwycięstwie 3-0 nad Brentford. Kieran Tierney jest sprawny, mimo że doznał urazu głowy w wygranym przez Szkocję 2-1 meczu z Irlandią, natomiast wszyscy Zinchenko, Cedric i Smith Rowe są poważnymi wątpliwościami.

Z kolei Spurs chcą się wzmocnić po zwycięstwach nad Fulham i Leicester City. Antonio Conte wykonuje świetną robotę z Tottenhamem, a biorąc pod uwagę dobrą formę Harry'ego Kane'a, przewidujemy, że w lokalnych derbach goście utrzymają remis z Arsenalem. Koreański as Son Heung-Min, który zaliczył hat-tricka w wygranym 6-2 meczu z Leicester, będzie dążył do tego, aby rozpocząć mecz. Lucas Moura stoi w obliczu wyścigu z czasem, aby być zdolnym do gry w sobotnim spotkaniu.

Stawiam na zwycięstwo 2:1 dla Arsenalu i mniej niż 3,5 gola do końca meczu.

Arsenal Londyn vs Tottenham Hotspur Statystyki (H2H)

Wiadomości o drużynie Arsenal Londyn

Łącznie 47 367 kibiców wybrało się na Emirates, aby obejrzeć Arsenal Women, który rozgromił Tottenham 4-0 podczas męskiej przerwy międzynarodowej. Jeśli sobotnie zawody będą równie jednostronne, jak wersja z kobiecej Super League, to Goonersów czeka nie lada gratka.

Biorąc przykład ze swojego imiennika Patricka, nowy chłopak w Arsenalu, Fabio Vieira, zdobył najwięcej bramek, gdy Arsenal wygrał 3-0 z Brentford 18 września, podczas którego William Saliba i Gabriel Jesus trafili do bramki w pierwszej połowie.

Po udanym rewanżu za porażkę 2-0 na Brentford Community Stadium w zeszłym roku - irytując niektórych komentarzami w stylu 'Nice kick about with the boys' - Arsenal zapewnił sobie, że do przerwy międzynarodowej będzie miał jeden punkt przewagi nad Spurs i Manchesterem City na pierwszym miejscu.

Zakończenie czteromeczowej passy bez czystej kartki było również widokiem dla zmęczonych oczu Mikela Artety, gdyż jego drużyna nadal demonstruje bezwzględną passę, której nie było w poprzednich drużynach, nawet jeśli ich jedyne starcie w Big Six w tym sezonie zakończyło się porażką 3-1 z Manchesterem United.

Wiadomości o drużynie Tottenham Hotspur

Po tym, jak kibice Tottenhamu niezliczenie nawoływali do posadzenia na ławce rezerwowych Son Heung-min'a, odważne posunięcie Antonio Conte zaprocentowało w meczu z Leicester City, kiedy to południowokoreański piłkarz w pięknym stylu zakończył swoją rozrzutną passę.

Son został wprowadzony do gry w 59. minucie, a w 86. minucie potwierdził, że wraca do domu z piłką meczową, ponieważ jego 13-minutowy hat-trick uzupełnił uderzenia Harry'ego Kane'a, Erica Diera i Rodrigo Bentancura w wygranej 6-2.

Conte zażartował, że Son może spodziewać się, że jeśli w przyszłości będzie prezentował podobne występy, to zostanie posadzony na ławce tydzień po tygodniu, ponieważ przed wyjazdem do stolicy Tottenham pozostaje na trzecim miejscu za Arsenalem i panującym mistrzem Man City.

Drużyna The Lilywhites odbiła się od porażki w Lidze Mistrzów ze Sportingiem Lizbona w doskonałym stylu przeciwko Leicester, ale tylko dwa z ostatnich siedmiu meczów poza domem zakończyły się zwycięstwem, a Emirates nie jest ich najszczęśliwszym miejscem do polowania.