Mecz się zakończył. Sprawdź nasze prognozy na piłkę nożną na dziś.

• Rozgrywki: Mistrzostwa Świata w Katarze
  • Data: 10.12.2022
  • Godzina: 19:00 GMT / 20:00 CET
  • Miejsce: Al Bayt Stadium, Katar

Nie zabraknie fajerwerków, kiedy Anglia i Francja zmierzą się ze sobą na Al Bayt Stadium w ćwierćfinale Mistrzostw Świata. Anglia nie miała problemów z wygraną 3-0 nad Senegalem bez Mane'a, ale w sobotnim meczu czeka ją trudne zadanie. Gareth Southgate, który nie ma żadnych problemów z kontuzjami, prawdopodobnie nie dokona zmian w wyjściowej jedenastce, która zmierzyła się z Lwami Terangi. Dobrą wiadomością dla Trzech Lwów jest powrót Raheema Sterlinga, który z powodów osobistych opuścił mecz z Senegalem. Les Tricolores natomiast zarezerwowali sobie miejsce w ćwierćfinale dzięki wygranej 3-1 nad Polską.

Kylian Mbappe wygląda na nie do zatrzymania na turnieju w Katarze i przewidujemy, że as PSG okaże się kłopotliwy dla angielskiej linii obrony. W ostatnim spotkaniu podczas finałów Mistrzostw Świata, w 1982 roku, Anglia pokonała Francję 3-1, co oznacza, że drużyna Didiera Deschampsa jest głodna zemsty. Ponieważ Antoine Griezmann i spółka prezentowali się w Katarze znakomicie, z wyjątkiem porażki z Tunezją, gdzie kluczowi gracze byli wypoczęci, należy rozważyć zwycięstwo na wyjeździe. Theo Hernandez uporał się z kontuzją, ale jego brat Lucas pozostaje na sali pooperacyjnej.

Przewiduję wąską przewagę 0:1 dla Francji i mniej niż 2,5 gola na koniec tego meczu.

Wiadomości o drużynie Anglia

Na początku meczu z Senegalem Anglia potrzebowała Pickforda, by uchronić się przed porażką, ale gdy Henderson otworzył wynik w 38. minucie, podopieczni Southgate'a nie oglądali się już za siebie. Kane wyrównał na 2:0 przed przerwą, strzelając swoją pierwszą bramkę w turnieju, a tuż przed upływem godziny gry Saka zdobył trzecią, która zakończyła się komfortowym zwycięstwem Anglii i zapewniła jej spotkanie z Francją w ćwierćfinale.

W tym meczu po raz kolejny padły bramki, a Harry Kane w końcu włączył się do akcji. Jednak to nastolatek Jude Bellingham zebrał najwięcej pochwał. Pomocnik był znakomity i teraz będzie musiał utrzymać swoją dobrą formę w meczu z aktualnymi mistrzami świata.

Po stosunkowo łatwej fazie grupowej i łatwym remisie w rundzie 16, Anglia zmierzy się teraz z prawdopodobnie najlepszą drużyną turnieju i przed rozpoczęciem meczu będzie faworytem. Pewność siebie w obozie Trzech Lwów będzie duża, ale Anglia będzie musiała zagrać lepiej niż przez ostatnie lata, aby dostać się do finałowej czwórki.

Wiadomości o drużynie Francja

Francja była zdecydowanym faworytem do pokonania Polski w ostatnim meczu 16. kolejki i pomimo przyzwoitego występu Lewandowskiego i spółki w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, gol Giroud tuż przed przerwą dał Francji całkowitą kontrolę nad meczem. Młody francuski napastnik zdobył dwa gole w drugiej połowie, dzięki czemu Francja wygrała 3-0. Polska odzyskała bramkę dzięki rzutowi karnemu Lewandowskiego w ostatniej chwili, który odebrał Francuzom blask niemal perfekcyjnego występu.

Wydaje się, że Francja kontynuuje to, co zrobiła w Rosji cztery lata temu. Pomijając porażkę z Tunezją (kiedy to Didier Deschamps dał odpocząć większości swojej wyjściowej jedenastki), Les Bleus byli przyjemnością do oglądania - i w sobotę z pewnością zaatakują angielską czwórkę od początku.

Kylian Mbappé jest w stanie zdobywać bramki jak najęty i postawienie na niego w meczu z Anglią wydaje się być dobrym pomysłem. Ale Anglia też będzie w tym meczu, więc obstawianie, że obie drużyny strzelą gola - a Francja ostatecznie wyjdzie na prowadzenie - również wygląda dobrze.

Anglia vs Francja - Kluczowe Fakty

1. Anglia wygrała 3 z 5 ostatnich spotkań, a 2 pozostałe zremisowała. Suma bramek wynosi 15-5. Anglia nie zdobyła ani jednej bramki w 3 z tych 5 meczów.

2. Średnia pierwsza bramka została strzelona w 49. minucie, a średnia pierwsza bramka została zdobyta w 59. minucie.

3. Francja wygrała 3 z ostatnich 5 spotkań w turnieju. Przegrali z Tunezją po wystawieniu słabszej drużyny w ostatnim meczu ligowym. Francja przegrała z Danią w Lidze Narodów, ale pokonała ich w tegorocznych mistrzostwach świata. Suma bramek w 5 meczach wynosi 9-6.

4. Średnia pierwsza bramka w tych 5 meczach została zdobyta w 44. minucie, natomiast średnia pierwsza bramka została zdobyta w 52. minucie.